Twoje konto

GTranslate

Niezbędny sprzęt górski lodowiec Kazbegi

3 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika milowan
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 5 lat 4 mies. temu
Dołączył: 25.10.2014 - 21:36
25 Październik, 2014 - 22:06

Niezbędny sprzęt górski lodowiec Kazbegi

Witam, w połowie listopada wybieramy się w kilka osób na tydzień do Gruzji przy okazji meczu reprezentacji. Planujemy jednodniowy trecking, którego celem jest dotarcie do GRANICY lodowca pod Kazbegiem (z Kazbegi). W związku z tym mam pytanie - czy potrzebne są raki, czekany, kaski, ewentualnie jakiś inny sprzęt? Na co warto zwrócić uwagę i jaki niezbędny czas zaplanować na trasę (na różnych forach piszą różne rzeczy). Nasza grupa jest raczej mało doświadczona, kilka razy byliśmy w Tatrach. Wszelkie rady mile widziane.

Obrazek użytkownika Gpgeorgia
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 12 miesięcy temu
Dołączył: 10.11.2014 - 21:56
11 Listopad, 2014 - 18:47

Re: Niezbędny sprzęt górski lodowiec Kazbegi

Jeżeli wybieracie się tylko pod Lodowiec Gergeti to raki,czekany i liny nie są potrzebne. Jeżeli zamierzacie pospacerować trochę po drugiej kaskadzie Lodowca to szczerze polecam raki,gdyż tylko Gruzini potrafią po nim śmigać w trampkach ;) Pamiętajcie o tym,że z pod Lodowca w drogę powrotną należy wyruszyć nie później niż przed 16.00. Na Lodowiec prowadzą dwie drogi od Sameby. Trudniejsza po grani a łatwiejsza po lewej stronie dołem. Z grani są ładniejsze widoki. Trzeba przejść przez przełęcz,a tam o tej porze roku...zorientujcie się bo któregoś roku,gdy leżał tam śnieg pod lawiną zginęły 3 osoby. Następnie trzeba przejść przez potok a jego wielkość zależna jest od ilości opadów deszczu. Mi się udało od wioski Gergeti podejść i zejść w ciągu 8 h. Powodzenia :)

Obrazek użytkownika jakub.piskorski87
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 3 dni temu
Dołączył: 21.06.2014 - 14:19
13 Listopad, 2014 - 20:53

Re: Niezbędny sprzęt górski lodowiec Kazbegi

Witam!
Zgadazam sie, ze sprzet nie jest konieczny, ale dobre buty trekingowe i latarki obowiazkowo. Badzcie przygotowani na temperature ok -5 (w ciagu dnia), snieg gdzies od przeleczy, a czasem tez dosc silny wiatr.
Polecam wyjsc wczesnie rano, tak okolo 7. Jest tez wariant zeby do Gergeti dojechac samochodem (mozna zaoszczedzic ok 1,5h), dalej na piechote. W kazdym razie jesli pogoda dopisze to fajna wycieczka, ale polecam byc przezornym o tej porze roku i nie lekcewazyc za bardzo..
Powodzenia!