Twoje konto

GTranslate

Treking po lodowcach w Swanetii

2 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika Ennor
Nowicjusz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 3 lata 8 miesięcy temu
Dołączył: 04.06.2016 - 09:52
4 Czerwiec, 2016 - 10:06

Treking po lodowcach w Swanetii

Na mapie Swaneti firmy TerraQuest pojawiają się szlaki oznaczone jako "trudne trasy trekkingowe" i są one zwykle przedłużeniem zwykłych szlaków opisanych w przewodnikach i na stronach.
Szlaki takie prowadzą np. przez lodowiec Lekhziri, lodowiec Toti, lodowiec Kitlodi oraz do przełęczy Tviberi i Kitlodi, przełęczy Mestia, Dzhantughan.
Nie udało mi się nigdzie znaleźć ani opisów tych części szlaków ani zdjęć ani informacji o poziomie trudności i tego czy w ogóle istnieją w terenie.
Czy ktoś z was był w tym rejonie i próbował wędrować którymś z tych szlaków? Czy ich przejście jest bardzo trudne technicznie i wymaga raków i asekuracji? Czy są one jakoś oznaczone w terenie?

Obrazek użytkownika rupak13
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 4 dni temu
Dołączył: 23.05.2013 - 21:26
6 Czerwiec, 2016 - 13:19

Re: Treking po lodowcach w Swanetii

Z małego doświadczenia jakie posiadam, to trasy przez lodowce w Swanetii wymagają pełnego szpeju alpinistycznego i bez takowego, mocnej ekipy i planu B na wypadek problemów bym się tam nie wybierał. Nie wiem zupełnie jakie obostrzenia wchodzą w grę ze względu na bliskość granicy, bo dotąd na granicę z Rosją nie wchodziłem (pewnie jak namierzą Cię lokali pogranicznicy z Gruzji to Cię zawrócą).
W kilku lodowcowych rejonach, w których bywałem w Tuszetii tego typu ścieżki istnieją tylko na mapach, pogoda zmienna jest, na tej wysokości sypie lub pada, jest mgła i często widoczność do d..., teren jest ciężki, albo bardzo ciężki, z trudem zdobywa się kolejne metry, a oznaczenia ... uchowaj nas Boże od oznaczeń w górach Gruzji :), na szczęście żadnego nie ma ...
Jeśli się wybierzesz to podziel się info. Mam w planach niektóre z miejsc, jakie wymieniłeś, ale wtedy walę tam objuczony sprzętem na maxa :) i z założeniem że może spotkać mnie nie jedno...