Twoje konto

GTranslate

trekking pod lodowiec Ordzweri (3500 m n.p.m.) jaki sprzęt?

10 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika beti
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 4 mies. temu
23 Czerwiec, 2010 - 23:15

trekking pod lodowiec Ordzweri (3500 m n.p.m.) jaki sprzęt?

Witajcie! :D Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć czy trekking na wys.3500 m.n.p.m. musi być ubezpieczony w specjalistyczny sprzęt? Jakie buty będą najlepsze dla dziewczyny właśnie na takową wyprawe..?

Carpe Diem

Obrazek użytkownika Koniu
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 3 mies. temu
24 Czerwiec, 2010 - 14:11

Teoretycznie, jak na każdym lodowcu powinnaś posiadać raki, linę i uprząż. Każdy lodowiec posiada szczeliny do których można wpaść, niektóre mają od kilku do kilkuset metrów głębokości także upadek może być śmiertelny. Tyle w teorii. Jednakże w lato lodowiec zazwyczaj ma odkryte szczeliny które są widoczne i można ja wymijać. Jeśli nie masz raków musisz szczególnie uważać by nie poślizgnąć, polecam zwykłe kijki trekkingowe które dodadzą większej stabilności. Wiem że latem do meteo prowadzi w miarę widoczny i bezpieczny szlak i ludzie nie stosują asekuracji, jednak jeżeli zamierzasz wybierać się pod Kazbek zimą albo jesienią bez asekuracji linowej możesz zginąć.
Jeśli chodzi o buty to to chodzenia po górach w warunkach letnich wystarczą zwykłe treki za kostkę, z grubszą podeszwą najlepiej Vibram. Tutaj polecam fachowe sklepy górskie gdzie ludzie doradzą ci to czego potrzebujesz i kupisz produkt na lata, wszystkie Makro, Tesko i ich activy, hitec'ki to wywalenie kasy w błoto. Za dobre buty skórzane z vibramem musisz liczyć od 350 zł w górę, zastanów się też czy chcesz płacić za membranę, ja osobiście odradzam to rozwiązanie bo zwiększa cenę obuwia o 25% a jego skuteczność jest w moim przekonaniu nie warta ceny.
Ważne jest też z kim i w ile osób wybierasz się na lodowiec, jeśli nie masz doświadczenia górskiego odradzam chodzenie samotnie, w wakacje jest tam spory ruch i jeśli będziesz sama dołącz się do większej ekipy. Uważać należy też na mgły gdyż zachodzą tam często a w czasie braku większej widoczności nie trudno o zgubienie drogi i wypadek.
Ps. Ja będę w sierpniu na Kazbeku więc może się spotkamy :)

Obrazek użytkownika beti
Poznający Kaukaz
Niedostępny
24 Czerwiec, 2010 - 22:24

Dziękuje Ci bardzo Koniu za odp. :) Ja również będe w sierpniu na Kazbeku, więc może się niechcący spotkamy hehe:)
Sierpień to bardzo ciepłe klimaty w tamtych rejonach, więc myślę ze nie powinniśmy wpaść do szczeliny, będziemy w 5-osobowej grupie także będzie większe bezpieczeństwo.
A ty się sam wybierasz czy z większą ekipą?
Serdecznie Pozdrawiam :)

Carpe Diem

Obrazek użytkownika Koniu
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 9 lat 3 mies. temu
25 Czerwiec, 2010 - 00:14

No tak lecę wpierw do Erewania no a później do Gruzji już klasycznym busem. W okolicach Kazbeka powinienem być 25 sierpnia, a na szczycie mam nadzieję kilka dni później. Z tego co się orientuję to dojście na meteo jest bardzo popularne i nie powinno być trudne, powyżej jednak stacji lepiej uważać:)
Co do butów jeśli masz jakieś pytania to śmiało, wiem że Trezeta ma kilka damskich modeli na Vibramie, typowo trekkingowych i chwalonych przez moje koleżanki.
A co do mojej ekipy to jedziemy w 6 osób z tym tylko wyjątkiem że jeden kolega dojeżdża rowerem,pod Kazbekiem jest sporo Polaków ale jeśli zobaczysz nieogolonego czarnookiego przystojniaka o urodzie kaukazko-bułgarskiej, to pewnie Ja :P hehe
Tak sobie autopromocją pojechałem, a co...;)

Obrazek użytkownika beti
Poznający Kaukaz
Niedostępny
25 Czerwiec, 2010 - 13:34

Ja będę podchodziła pod Kazbek 28 sierpnia, więc Ty pewnie już będziesz miał prawie zdobyty szczyt w tym czasie;))). Co do butów to niedługo będę się rozglądała w sklepach górskich,turystycznych itp. i popytam o Trezete też:) dzięki za info:)
A Ty jakbyś się niechcący napatoczył na zielonooką brunetkę to pewnie będę ja;)
Pozdrawiam! ;P

Carpe Diem

Obrazek użytkownika ant_eater
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 9 miesięcy temu
30 Czerwiec, 2010 - 13:15

Beti - szczeliny pod koniec sierpnia sa mocno pootwierane i widac je dobrze. Moim zdaniem przy dobrej widocznosci wiazanie sie lina na lodowcu w drodze do Meteo nie ma wiekszego sensu. A przy zlej i tak pozostaje tylko siedziec na zadzie i czekac na przejasnienie :-) Powyzej Meteo ma to sens dopiero tak od 4100.

http://www.youtube.com/watch?v=GitwDG-2Txo

Obrazek użytkownika beti
Poznający Kaukaz
Niedostępny
30 Czerwiec, 2010 - 21:13

ant_eater - dzięki za podpowiedź ;P Ty tez udajesz się w te lato w rejony kaukazu? :) ja już nie mogę się doczekać:)

Obrazek użytkownika ant_eater
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 9 miesięcy temu
30 Czerwiec, 2010 - 23:53

Beti, a wybieram sie, i to juz za tydzien. Tez nie moge sie doczekac. Moze jakos uda nam sie zobaczyc i walnac po szklance Kindzmarauli ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=GitwDG-2Txo

Obrazek użytkownika beti
Poznający Kaukaz
Niedostępny
1 Lipiec, 2010 - 22:27

uuu to już pewnie spakowany jesteś:) to życzę udanej podróży :D A co będziesz zwiedzał konkretnie?..
Co do picia Kindzmarauli, to ja będę w rejonach kaukazu pod koniec sierpnia dopiero hehe:P
Pozdrawiam.

Carpe Diem

Obrazek użytkownika quack87
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 8 lat 3 tyg. temu
13 Styczeń, 2011 - 14:22

Re: trekking pod lodowiec Ordzweri (3500 m n.p.m.) jaki sprz

czesc my bedziemy tam okolo 22 maja , jak myslicie jakich warunkow pogodowych mozemy sie spodziewac na lodowcu o tej porze , co z widocznoscnia szczelin??