Twoje konto

GTranslate

[wyprawa] Gruzja 2008

7 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika tomasz_parys
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 12 lat 4 mies. temu
5 Styczeń, 2008 - 19:21

[wyprawa] Gruzja 2008

Witam

Masz ukończone 18 lat i chcesz przeżyć świetną przygodę? Lubisz podróżować, poznawać nowe miejsca, ludzi i kultury? Zapraszam więc do uczestnictwa w mojej kolejnej rowerowej wyprawie - tym razem wybieram się do Gruzji! Koszty są na prawdę niskie, a chwile - bezcenne i niezapomniane!!!! Masz jakiekolwiek pytania? Napisz na gg 1731672 (najczesciej sie ukrywam)

Wiecej informacji na http://www.tomaszparys.com

Poznający Kaukaz
Niedostępny
12 Maj, 2008 - 21:44

nadal nie mam chetnych na wyjazd, ulozylem wstepna trase mapke mozna zobaczyc na mojej www zapraszam zainteresowanych

Obrazek użytkownika ig0r
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 10 lat 10 miesięcy temu
12 Maj, 2008 - 23:53

Parę uwag do zaplanowanej przez Ciebie trasy:
1. nie da się przejechać z Chewsuretii (Szatili) do Tuszetii (Herho) - przez przełęcz Acunta da się przejść tylko pieszo.
2. Tuszetię zdecydowanie polecam, ale będziesz musiał 2 razy zmierzyć się z przełęczą Abano (2960 m n.p.m.), przez którą prowadzi jedyna droga do Tuszetii.
3. Pomijasz Sighnaghi - pięknie odnowione miasteczko ze wspaniałymi widokami na Kaukaz oraz klasztory w Dawit Garedża - idealny cel wyprawy rowerem, na dwóch kółkach będziesz mógł zwiedzić nie tylko te najbardziej uczęszczane. Możliwa jest pętla: w jedną stronę przez Sagaredżo, w drugą przez Rustawi.
4. Pętla w okolicach Kazbegi raczej nie jest do zrobienia.

igor

Poznający Kaukaz
Niedostępny
13 Maj, 2008 - 23:48

hey dzieki za rade, zerkne ma mape i zmodyfikuje trase, mapka ktora jest na www jest lekko zle narysowana bo na mapce trasa biegnie przez osetie bo sie zagapilem rysujac i juz mi sie nie chcialo tego robic od nowa

postaram sie znalezc miejsca o ktorych mi napisales, jesli bys mogl jeszcze napisac (na prv albo tu) gdzie dokladnie szukac tych miejsc w jakiej czesci gruzji??bo mam tylko mape 1:600 000 i moge miec problemy z lokalizacja tych miejsc, z gory dzieki za pomoc

trasa jest w fazie planow i kazde rade i sugestie mile widziane

Obrazek użytkownika Mateusz Bajek
Tamada
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 10 miesięcy temu
14 Maj, 2008 - 20:17

ech, przecież dużo już o ej stronie pisałem... http://maps.poehali.org/en/

Mateusz Bajek

Obrazek użytkownika marek
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 12 lat 3 mies. temu
17 Maj, 2008 - 16:55

Musisz tez wiedzieć ze w tym czasie w Kachetii jest strasznie gorąco a wody jak na lekarstwo.Jeśli chodzi o Swanetię droga z Kutaisi w kierunku Lentekhi to istny koszmar droga szutrowa same dziury tu z woda nie będziesz miał problemów.Proponuje w Lentekhi zatrzymać sie u Policjantów bardzo mili fajni ludzie.
szerokiej drogi a jak bedzie Tobie mało to zapraszam na rajd rowerowy wschodnia scianą polski Ełk-Przemyśl moze dalej.Termin początek września cześć ekipy była w tamtym roku w Gruzji także będzie co opowiadać.
Tylko nie jezdzijcie po cza-czy (tego sie chyba nie da uniknąć :)

Poznający Kaukaz
Niedostępny
6 Lipiec, 2008 - 21:03

Tu http://www.wyprawa.info/forum beda sie pojawialy informacje z dnia na dzien o przebiegu i postepach wyprawy. Jak narazie co nieco o uczestnikach i mala ankieta zapraszam do rejestrowania sie i sledzenia na biezaco