Twoje konto

GTranslate

Ingushetiya.ru

5 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika kindzal
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 9 miesięcy temu
Dołączył: 09.08.2008 - 11:26
31 Sierpień, 2008 - 18:53

Ingushetiya.ru

Rosja: Właściciel opozycyjnego portalu zastrzelony

Magomed Jewłojew, założyciel krytycznej wobec Kremla strony internetowej Ingushetiya.ru, nie żyje - podała agencja Interfax. Milicja zatrzymała go, wsadziła do radiowozu i wyrzuciła na drodze z raną postrzałową głowy - twierdzi Rusłan Chautijew z Ingushetiya.ru. - Mężczyzna został przypadkowo postrzelony podczas szamotaniny - informują rosyjskie media.

Jewłojew został zatrzymany tuż po tym, jak przyjechał z Moskwy do stolicy Inguszetii, Magasu. - Aresztowano go, jak tylko wysiadł z samolotu - poinformował działacz opozycyjny Magomad Kasabijew na antenie radia Echo Moskwy.

- Milicja wyciągnęła opozycjonistę z samolotu, wsadziła go do radiowozu, po czym wyrzuciła na drodze z raną postrzałową głowy - twierdzi Rusłan Chautijew z Ingushetiya.ru, cytowany przez AFP. Jak twierdzi, mężczyzna został znaleziony przez członków rodziny i przewieziony do szpitala. Lekarzom nie udało się go uratować.

Rosyjskie media: To przypadek

Początkowo agencja AP podawała, że milicja i wadzie odmawiają komentarzy. Jednak później MSW i Prokuratura Generalna odniosły się do śmierci Jewłojewa.

Jak poinformowało MSW Inguszetii, Jewłojew miał być zatrzymany w ramach śledztwa w związku z wybuchem przed domem jednego z urzędników administracji prezydenta Inguszetii.

Potwierdza to Władiimir Markin z Prokuratury Generalnej w Moskwie. Markin, cytowany przez AFP, oświadczył, że Jewłojew miał zostać przewieziony na przesłuchanie. "Do incydentu" doszło tuż po tym, jak funkcjonariusze zaprowadzili go do radiowozu - powiedział. - Wskutek strzelaniny mężczyzna został zraniony w głowę. Zmarł w szpitalu - stwierdził.

Rosyjskie media poinformowały, że między zatrzymanym a funkcjonariuszami doszło do szamotaniny, na skutek której padł przypadkowy strzał.

Inguszetiya.ru

W czerwcu tego roku rosyjski sąd nakazał zamknięcie strony Ingushetiya.ru, oskarżanej o zamieszczanie informacji o charakterze ekstremistycznym.

W sierpniu Rosję opuściła dziennikarka pracująca dla portalu Roza Małsagowa, oskarżana o publikację ekstremistycznych materiałów. Dziennikarka poprosiła o azyl polityczny we Francji.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ingushetiya.ru

http://www.ingushetiya.ru/

Кавказ это Сила!

Obrazek użytkownika witekjs
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 9 miesięcy temu
Dołączył: 28.12.2006 - 21:20
1 Wrzesień, 2008 - 17:01

Śmierć właściciela portalu Инг

Śmierć właściciela portalu Ингушетия.ru Магомеда Евлоева.
To chyba pierwsza ofiara śmiertelna wśród właścicieli portali internetowych.
Yevloev zaczął zbierać podpisy pod oświadczeniem o wyjściu Inguszetii z RF Rosii

Ingushetia website owner killed by police
http://www.guardian.co.uk/world/2008/sep/01/russia1

СРОЧНО: Накануне убийства Евлоев начал сбор подписей под заявлением о выходе Ингушетии из состава России
http://www.caucasustimes.com/article.asp?id=16341

Kremlin critic shot in Ingushetia
http://www.rusnet.nl/news/2008/09/01/breakingnews01.shtml

Obrazek użytkownika kindzal
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 9 miesięcy temu
Dołączył: 09.08.2008 - 11:26
2 Wrzesień, 2008 - 10:17

Milicja rozpędziła antyrządowy protest w Inguszetii

Milicja w Nazraniu, stolicy rosyjskiej Inguszetii, rozpędziła pałkami antyrządowy protest. Dwa dni wcześniej opozycyjny inguski dziennikarz zmarł w niejasnych okolicznościach.
Milicja przybyła około 5.30 rano czasu miejscowego (3.30 czasu polskiego) na główny plac Nazrania i rozpędziła 50 mężczyzn, śpiących pod gołym niebem.

Protest inguskich opozycjonistów rozpoczął się w poniedziałek podczas pogrzebu Magomeda Jewłojewa, właściciela opozycyjnej strony internetowej, krytykującej prokremlowskie władze Inguszetii. Jewłojew przyleciał w niedzielę z Moskwy do Magasu, gdzie czekali na niego milicjanci. Według rzecznika Komitetu Śledczego przy Prokuraturze Generalnej Rosji Władimira Markina do wypadku doszło w samochodzie milicyjnym, gdzie Jewłojew został przypadkowo postrzelony w głowę.

Według agencji AP, ranny został wyrzucony z samochodu. Znaleźli go krewni, którzy wyjechali mu na spotkanie. Oni też odwieźli go do szpitala w Nazraniu, gdzie zmarł.

W czerwcu rosyjski sąd nakazał zamknięcie strony Ingushetiya.ru, oskarżanej o zamieszczanie informacji o charakterze ekstremistycznym.

Inguszetia leży na należącym do Rosji północnym Kaukazie pomiędzy Czeczenią a Osetią Północną. Zamachy bombowe i morderstwa, ataki na milicjantów i żołnierzy są tu częstym zjawiskiem. Władze obwiniają o nie inguskich i czeczeńskich islamistów.

Rosyjska organizacja obrony praw człowieka Memoriał ogłosiła na początku roku raport, w którym oceniła, że za wzrost przemocy odpowiedzialne są również władze Inguszetii, coraz częściej uciekające się w walce z domniemanymi rebeliantami do porwań, bezprawnych aresztowań i tortur.

http://wiadomosci.onet.pl/1817446,12,milicja_rozpedzila_antyrzadowy_protest_w_inguszetii,item.html

Кавказ это Сила!

Obrazek użytkownika kindzal
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 9 miesięcy temu
Dołączył: 09.08.2008 - 11:26
2 Wrzesień, 2008 - 19:28

OBWE: śmierć Jewłojewa to zabójstwo z rąk milicji

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) nazwała śmierć Magomeda Jewłojewa, założyciela opozycyjnego portalu internetowego Ingushetiya.ru, oraz głównego politycznego oponenta wspieranego przez Kreml inguskiego prezydenta Murata Ziazikowa, "morderstwem".

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,5653692,OBWE__smierc_Jewlojewa_to_zabojstwo_z_rak_milicji.html

Кавказ это Сила!

Obrazek użytkownika kindzal
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 7 lat 9 miesięcy temu
Dołączył: 09.08.2008 - 11:26
4 Wrzesień, 2008 - 13:32

Następni niezależni dziennikarze z Pólnocnego Kaukazu, padają ofiarą skrytobójczych zamachów, dokonywanych przez "nieznanych sprawców". Teraz Kabardyno-Balkaria i Dagestan:

Makhackala/Nalchik/Agency Caucasus - A journalist was murdered in Dagestan and another seriously wounded in Kabardino-Balkaria--two events that came shortly after Magomed Yevloyev, a journalist and owner of the news website Ingushetiya.ru, was killed on Sunday while he was in police custody.

Telman Alishayev, a reporter of the Islamic television channel Chirkey, was hospitalized after he came under fire while he was in his car on Tuesday in the Separatornii district of Makhackala, capital of Dagestan. Alishayev died while he was in the hospital in Makhackala, said Mark Tolchinski, spokesman for the Interior Minister. He was known for his documentaries, especially the ones about Wahhabism.

Miloslav Bitokov, Executive Editor of the independent Gazeta Yuga, and his son, came under fire from three people, one of them masked, while Mitokov was parking his car outside his home in Nalchik, capital of Kabardino-Balkaria. Bitokov was given medical treatment in the hospital for his injury to the head as well as to his nose. Bitokov's colleagues said that he received death threats because of he was critical in his writings of the local administrators

http://www.ajanskafkas.com/haber,20100,journalists_under_threat_of_death_in_caucasus.htm

Jakaś nowa moda ? Czy środki nacisku stosowane w tzw. "sterowanych demokracjach" ?

Кавказ это Сила!