Twoje konto

GTranslate

Elbrus i Kazbek 2018 - zapraszam na film :)

1 wpis / 0 nowych
Obrazek użytkownika block5
Poznający Kaukaz
Niedostępny
Ostatnio był(a): 1 rok 7 miesięcy temu
Dołączył: 29.07.2008 - 09:12
2 Czerwiec, 2019 - 14:35

Elbrus i Kazbek 2018 - zapraszam na film :)

Po powrocie z rowerowej podróży przez Azję Centralną w kierunku Mongolii, trwającą osiem miesięcy, którą odbyliśmy w 2017 roku postanowiliśmy obrać jakiś nowy cel na kolejne wakacje. Tym razem naszym ograniczeniem stał się czas a do przeznaczenia mieliśmy zaledwie jeden miesiąc.
Lubimy chodzić po górach, na rowerach już w ubiegłym roku najeździliśmy się do woli to dlaczego by nie spróbować wejść na Elbrus. A jak już będziemy na Kaukazie to może by i od razu na Kazbek. I z tym pomysłem zaczęliśmy planować jak to wszystko zorganizować i przy okazji zdobędziemy materiał na kolejną serię z podróży na nasz kanał.
Przeglądając oferty wielu polskich biur trekingowych organizujących podobne wyjazdy pierwszą rzeczą, na którą zwróciłem uwagę i która mi się nie spodobała to termin. Wyjazdy są organizowane by trwały zaledwie dwa tygodnie. No nie, dla nas to zdecydowanie za mało. A gdzie cała podróż i związany z tym smaczek? Druga i chyba jeszcze większa zapora to cena. Jak ustaliłem przeglądając oferty, średni koszt takiej wycieczki to około 8000 zł i oczywiście nikt nie daje Ci żadnej gwarancji że na góry uda Ci się wejść. A jak do tego brać pod uwagę że pogoda lubi być kapryśna, oba szczyty to pięciotysięczniki i dzieli je spora odległość to tak na prawdę szanse jeszcze bardziej się zmniejszają.
Ale my przecież nie korzystamy z ofert biur trekingowych i też nie mamy do wydania takiej fortuny. Postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce. Zorganizować wyjazd samemu, zobaczyć ile to tak na prawdę kosztuje i podzielić się z tym z Wami. Bo jak sądzę są osoby zainteresowane jak to wszystko można zrobić samemu.

A dla zainteresowanych: wyjazd trwał jeden miesiąc końcem lipca i sierpień 2018. Całość kosztowała nas na osobę 1580,50 zł i były to pełne koszty. Jedzenie z Polski, jedzenie na miejscu. Wiza do Rosji wraz z rejestracją. Podróż lądową pod Elbrusa z Polski (autobus, pociąg, marszrutka), przejazdy lokalne. Samolot powrotny z Tbilisi do Kijowa, pociąg i autobus do Warszawy. Udało nam się zdobyć oba szczyty a po zejściu z Kazbeka podróżowaliśmy jeszcze tydzień po Gruzińskiej Kachetii.

Link do pierwszego odcinka z serii
https://www.youtube.com/watch?v=lwY2Fi7CWxc

Pozdrawiam Maciek
YT: "Tam Gdzie Nogi Poniosą"

Galeria zdjęć: