Twoje konto

GTranslate

Admin przypomina i precyzuje: regulamin a reklama na forum

1 wpis / 0 nowych
Obrazek użytkownika admin kaukaz.pl
Dżigit
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 3 mies. temu
Dołączył: 30.05.2006 - 23:08
6 Czerwiec, 2010 - 22:13

Admin przypomina i precyzuje: regulamin a reklama na forum

Regulamin nadal obowiązuje
Redakcja Kaukaz.pl przypomina, że w momencie rejestracji każdy użytkownik akceptuje Regulamin Forum Kaukaskiego. Rejestracja jest równoznaczna ze zgodą na warunki korzystania z forum ujęte w Regulaminie. Poniżej przedstawiamy treść Regulaminu, która znajduje się na podstronie "rejestracja".

Boldem oznaczyliśmy najczęściej łamane punkty. Jak zwykle chodzi o język wypowiedzi i promocję. Oczywiście można policzyć na palcach tych użytkowników, którzy nie szanują obowiązujących zasad a nawet dóbr osobistych innych osób obecnych na Forum. Jednak działalność tej mniejszości jest dokuczliwa, co sprowokowało kolejną interwencję administratorów.

Ty taki a taki...
Nie pozwolimy sobie na przekształcenie tego forum w rynsztok, więc apelujemy o nieużywanie wulgaryzmów i powstrzymanie się od personalnego atakowania adwersarzy, co niekiedy jest uprawiane zamiast polemiki z poglądami.
Nawet jeśli czasem emocje sięgają zenitu i nawet jeśli na przeciw macie prawdopodobnego trolla to taka sytuacja wcale nie daje jakiegokolwiek przyzwolenia na użycie wulgarnego i obraźliwego języka!.

O reklamie raz jeszcze...
Punkt 10. Regulaminu obowiązuje wszystkich, również tych, którzy działalność gospodarczą prowadzą przez fundacje i działają pro publico bono. Obowiązuje żelazna zasada - chcesz promować na forum to bezwzględnie zgłoś ten zamiar administratorowi i nie reklamuj zanim nie uzyskasz zgody i nie ustalisz warunków (sposób kontaktu określa pkt 10. Regulaminu).

Administrator określi z Tobą formę promocji (np. link w podpisie, opis usług w poście, baner, temat specjalny) oraz zasady płatności lub wymiany barterowej (np. dostarczanie treści na portal, pomoc w zarządzaniu forum).

Administratorzy są elastyczni, otwarci na wszelkie propozycje i dołożą wszelkich starań by obie strony były usatysfakcjonowane. Jednak warto pamiętać, że nie mają obowiązku zgodzić się na każdą reklamę i jakąkolwiek formę rewanżu. Przykładowo, w modelu "promocja za treści" redakcja określi zakres tematyczny materiałów biorąc pod uwagę bieżące potrzeby i kierunki rozwoju serwisu.

Dzisiejszy post doprecyzowuje a nie przekreśla wcześniejszych interpretacji zasad obowiązujących na forum. Wobec tego, nie ma potrzeby by podróżnik chcący odsprzedać pojedynczy przewodnik pytał o zgodę administratorów. Granica między tego typu działaniem a reklamą komercyjną czasem bywa płynna, ale tworzenie zamkniętego katalogu rzeczy dozwolonych nie ma sensu w tak dynamicznej rzeczywistości. Dlatego to administrator rezerwuje sobie prawo do rozstrzygania niejasnych przypadków.

W tym miejscu pragniemy krótko uzasadnić skąd bierze się akurat takie podejście do promocji i reklamy na Forum Kaukaskim. Zarówno Forum, jak i Kaukaz.pl powstały w 2006 r. z prywatnej inicjatywy, są utrzymywane z prywatnych środków i rozwijane kosztem czasu wolnego kilku osób. Ideą tych serwisów było przybliżenie Gruzji i Kaukazu a nie biznes. Celem uruchomienia sklepu, sprzedaży wycieczek i reklam było zdobycie środków na bieżącą działalności i rozwój serwisu. Niestety dochody z tych źródeł nie pokrywają nawet kosztów stałych a coraz bardziej ograniczona ilość czasu hamuje przyrost treści.

W tej sytuacji, opisana wyżej obecna polityka wobec reklam na forum ma dwa cele: pokrycie kosztów (odpłatność) i wsparcie rozwoju serwisu Kaukaz.pl (treści za reklamę).

Sądzimy, że ten post pomoże w interpretacji zasad regulaminu. W razie czego jesteśmy otwarci na Wasze pytania i sugestie. Teraz przystępujemy do usuwania treści łamiących regulamin oraz przypominamy, że takie uprawnienia posiadają również moderatorzy.

Krzysztof Dąbrowski
Marta Tymoszuk

REGULAMIN FORUM KAUKASKIEGO (wersja z 23 lutego 2008 r.)

1. Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich materiałów powszechnie uznawanych za obraźliwe.

2. Zgadzasz się, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści żadnej odpowiedzialności.

3. Zgadzasz się nie pisać żadnych treści zawierających groźby czy sformułowania obraźliwe, obsceniczne, wulgarne, oszczercze czy wzywające do nienawiści.

4. Zgadzasz się nie pisać niczego i nie umieszczać żadnych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP użytkowników forum.

5. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie uzasadniona potrzeba.

6. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie dane, które wpiszesz w formularzu rejestracji będą przechowywane w bazie danych, lecz nie zostaną podane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

7. Zgadzasz się, aby informacje publikowane na forum mogą zostać wykorzystane w redagowaniu portalu http://www.kaukaz.pl.

8. Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum.

9. Adres email jest wykorzystywany dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare), jak również informacji o nowościach na portalu http://www.kaukaz.pl i zaproszeń na imprezy kaukaskie w Polsce.

10. Bezpośrednie lub pośrednie prowadzenie sprzedaży, promowanie lub reklamowanie towarów lub usług przez użytkowników na forum wymaga za każdym razem uzyskania zgody administratora (marta.tymoszuk@kaukaz.pl lub eval(unescape('%64%6f%63%75%6d%65%6e%74%2e%77%72%69%74%65%28%27%3c%61%20%68%72%65%66%3d%22%6d%61%69%6c%74%6f%3a%72%65%64%61%6b%63%6a%61%40%6b%61%75%6b%61%7a%2e%70%6c%22%3e%72%65%64%61%6b%63%6a%61%40%6b%61%75%6b%61%7a%2e%70%6c%3c%2f%61%3e%27%29%3b'))). Za formę promocji rozumie się również podawanie nazw handlowych, nazw produktów, nazw firm i sklepów, informacji o usługach i produktach w nazwie i podpisie użytkownika.

Jednocześnie zgadzasz się, że wszelkie posty reklamujące bezpośrednio lub pośrednio jakiekolwiek towary lub usługi mogą zostać usunięte bez ostrzeżenia przez administratora lub moderatorów. Dotyczy to również nazw użytkownika i jego podpisów zawierających reklamy.

[url=http://kaukaz.pl/kaukaz/o_nas/o_nas.php]Redakcja Kaukaz.pl[/url]