Twoje konto

GTranslate

Otwieranie linków w nowej zakładce

3 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika lukasz.c
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 11 miesięcy temu
Dołączył: 11.05.2013 - 13:11
17 Lipiec, 2013 - 13:31

Otwieranie linków w nowej zakładce

Czy nie warto by zrobić czegoś takiego, że linki we wpisach na forum, prowadzące poza forum, po kliknięciu na nie otwierały by się automatycznie w nowym oknie/zakładce?
Myślę że było by to dobre i dla forum bo ludzie nie uciekali by przypadkowo ze strony, i dla samych użytkowników bo forum nie uciekało by im.
Wiem że można coś takiego zrobić prawym klawiszem myszy i "otwórz w nowej karcie/zakładce" ale nie każdy o tym wie, poza tym nie jest to tak wygodne jak takie automatyczne otwieranie nowej karty.

Obrazek użytkownika lukasz.c
Amator Kaukazu
Niedostępny
Ostatnio był(a): 4 lata 11 miesięcy temu
Dołączył: 11.05.2013 - 13:11
17 Lipiec, 2013 - 19:47

Re: Otwieranie linków w nowej zakładce

Quote:
Wystarczy, że zamiast LPM na link klikniesz kulką i otrzymasz efekt jaki chcesz.

Ja to wiem, ale mimo wszystko zdarza się kliknąć link lewym przyciskiem i uciec z forum. Zauważ że np. linki do zewnętrznych stron na Facebooku albo na poczcie na Gmailu otwierają się właśnie w nowym oknie - myślę że nie jest to zrobione przypadkowo.

Obrazek użytkownika Artur Bińkowski
Kaukazofil
Niedostępny
Ostatnio był(a): 2 lata 5 miesięcy temu
Dołączył: 14.06.2013 - 23:49
20 Lipiec, 2013 - 01:49

Re: Otwieranie linków w nowej zakładce

lukasz.c:
Czy nie warto by zrobić czegoś takiego, że linki we wpisach na forum, prowadzące poza forum, po kliknięciu na nie otwierały by się automatycznie w nowym oknie/zakładce? [..]

Nie warto...

Nie dla wszystkich jest to wygodne a, jak słusznie zauważono, samodzielne otwarcie strony w nowej zakładce jest sprawą prostą... poza tym samodzielność jest cechą bardzo korzystną, podczas gdy wszelkie automatyzmy rozleniwiają i poprzez zwalnianie z myślenia prowadzą do stopniowej degeneracji umysłowej... :wink:

Zaś lęk o "uciekanie ze strony" przez wyjście do innego serwisu dotyczy tylko stron, które same z siebie nie mają za wiele do zaoferowania. Jak ktoś jest jakąś stroną zainteresowany, to tak czy inaczej wróci na nią niezależnie od tego ile razy z niej wyjdzie. A jak nie jest, to nikt go jakimiś kombinacjami na niej nie zatrzyma. :)

PS Facebook i Gmail, tak jak wszystkie serwisy pocztowe, bankowe, rezerwacyjne, itp., to aplikacje webowe i rządzą się swoimi prawami.

Współtwórca serwisu kulturowo-etnograficznego Oblicza Gruzji:
* http://obliczagruzji.monomit.pl
* http://facebook.com/obliczagruzji