Twoje konto

GTranslate

Turystyka, wyprawy i podróże...

Chcesz podzielić się praktyczną wiedzą i wrażeniami z wyjazdu do Gruzji? Szukasz cennych porad z pierwszej ręki?

Pchli targ i sklep w Tbilisi

Witam wszystkich forumowiczów. W najbliższym czasie bede w Tbilisii i chciałbym odwiedzić pchli targ. Czy forumowicze są mi w stanie wskazać takie miejsce, w którym można kupić starocie lub rzeczy o gruzińskim rodowodzie? Poszukuję również sklepu militarnego, w którym kupię demobil z armii gruzińskiej. Z góry dziękuję za pomoc.  

Gruzińskie/ormiańskie święta

Cześć.

11. września rozpoczynam wyprawę do Gruzji. Czy ktoś z Was wie może kiedy w tym roku jest święto Tblisoba? Albo jakieś inne święto, nawet w małych miejscowościach. 

Dalej przemieszczam się do Armenii, chciałbym uczestniczyć w święcie wina, ale nie mogę znaleźć nigdzie informacji, kiedy one się odbywają. Z tego co wiem, to te święta mają ruchome daty. 

Pytania na które odpowiedzi są raczej przeterminowane

W przyszłym roku na przełomie lipca i sierpnia, zabieram rodzinkę na wakacje do Gruzji. Nie udało się w latach poprzednich, uda się w przyszłym roku. Bilety kupione, samochód na miejscu wynajęty, nic tylko czekać na podróż. Zanim to jednak nastąpi, przewertowałem forum w poszukiwaniu ważnych informacji. Mam jednak wrażenie, że dużo z nich może być już nieaktualna.

Batumi-Erewań

Mam pytanie.O ile dobrze pamiętam 23-30 z Batumi niedaleko portu odjeżdża ostatnia marszrutka do Tbilisi.Jaki jest czas podróży oraz czy na Didube znajdę marszrutkę do Erewania czy tylko spod dworca kolejowego w Tbilisi odjeżdżają (kiedyś właśnie spod dworca kolejowego jechałem do Erewania) oraz jaki jest koszt czy dalej 35 lari czy coś się zmieniło.Pociąg do Erewania z Batumi w październiku

Mówią, że do Usghuli jest potrzebne auto terenowe 4x4

W Mestii spotkaliśmy Polaków, którzy w swoim VW T4 zmieniali koło. Stwierdzili, że Fabią nie dojedziemy do mostku pod Chaladi Glacier, a o Usghuli możemy pomarzyć tym autem. Jako, że lublimy wyzwania, dojechaliśmy zarówno pod mostek do Chaladi jak i Ushghuli. Bez napędu 4x4, strat też żadnych nie odnotowaliśmy na trasie poza 5 Lari na myjkę. 14 lipiec 2017.

Drogo do Omalo - gorący strumień ?

Witam. Na YT i w kilku publikacjach natrafiłem na gorace źródła, strumienie gdzies w poblizu przełęczy Abano, niestety nigdzie nie było opisane gdzie one sie znajduja dokladnie. Ma ktoś może jakąs wiedzę na ten temat. W przyszłym tygodniu właśnie się tam wybieram z rowerem i nie ukrywam ze kapiel w ciepłej wodzie na trasie byłaby super sprawa.

Pozdrawiam i dziekuję za pomoc.

wycieczki fakultatywne z Batumi

Witam Serdecznie, wybieram sie na wczasy do Era Palace w Batumi, ale oprocz tego chcialbym tez pozwiedzac, czy moze mi ktos polecic cos z wycieczek fakultatywnych w Batumi ? Wiem ze z biura podrozy sa wyzsze ceny na fakultatywne niz u lokalsow dlatego pisze :). Drugie pytanie jaka tam najlepiej zabrac walute ? Dziekuje z gory za cenne porady.