Twoje konto

GTranslate

Planowanie podróży do Gruzji

Pierwszy raz, 2 tygodnie - kiedy jechać???

Trochę lat temu zaplanowałam wstępnie taką oto trasę po Gruzji (wklejam poniżej). Niestety nie pojechaliśmy. Chcemy jechać w tym roku. Tylko kiedy??? Chodzi mi o pogodę biorąc pod uwagę miejca, ktore chcemy zobaczyć.. Pierwsza połowa września odpada. Poradźcie.

rodzinne wakacje w gruzji 14 dni :)

witam

Planuje14 dniowe rodzinne  wakacje w gruzji z naszym 6 letnim synem i tesciami  :)

Fajne by bylo spedzic jeden tydzien nad morzem a drugi na zwiedzaniu ciekawych miejsc.

kompletnie nic nie wiem o tym kraju i prosze was o pomoc w zarysie lub koncepcji tych wakacji .

licze na wasza pomoc :)

12 dni z 12 letnim synem - sierpień 2019 - wskazówki, pomysły, rady

Witam Was,

Planuję wyprawę do Gruzji w  sierpniu wraz z 12 letnim synem na około 12 dni.

Proszę o porady i wskazówki jak najciekawiej można wykorzystać ten czas. Nigdy tam nie byłem, ale ciągnie mnie bardzo i postanowilem też zabrać ze sobą syna. 

Gruzja w ciąży

Witam, po zeszłorocznym udanym wyjeździe do Gruzji kupiliśmy z żoną i teściami bilety na wakacje w Gruzji ( od 28 maja do 11 czerwca) jednakże dwa dni temu wyszło ,że moja żona dopiero co zaszła w ciążę i mam takie pytanie czy jeśli nie będzie przeciwskazań od lekarza to można śmiało lecieć z żoną do Gruzji?

Mestia

Cześć, wybieram się do Gruzji pod koniec października.

Pokrótce plan na Mestię mam taki: Przylot około 14:30, zrzucenie bagażu i na wyciąg  Hatsvali. Powrót, zwiedzanie miasta i jakaś knajpka na noc.
Następnego dnia z rana trekking na lodowiec, a po powrocie chciałbym się dostać na wieczór do Batumi.

Zatem mam parę pytań dot. Mestii.

2 emerytów

Planujemy w czerwcu 2019 wyjazd do Gruzji przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię/przerwa 6 dni/, Turcję.

W Gruzji/Batumi i okolice/ 7 dni, powrót tą samą drogą z 6 dni postoju w Bułgarii.

Szukamy drugiego auta do towarzystwa.

Modyfikacja trasy do dyskusji.

ablachowiak9@gmail.com 

Dwa tygodnie na przełomie sierpnia i września

wyjeżdzamy w 2 osoby na 13 dni do Gruzji 23.08 (14:15 na miejscu w Kutaisi) i wracamy 04.09 (14:45 wylot z Kutaisi). W planie uwzględniłem Batumi, które wiem że jest odradzane, ale chcielibyśmy chociaz na 1-2 dni pojechac nad morze i posiedzieć w wodzie. Jeżeli są lepsze opcje niż Batumi to mogę zmienić ten plan.

Alkohol w bagażu rejestrowanym

Witam,

Za parę dni wracamy z Gruzji i chciałem zapytać jak wygląda kwestia przewozu alkoholu w bagażu rejestrowanym. Czy mogę zabrać stąd czacze i wino w zwykłych plastikowych butelkach tak jak sprzedają na straganach? Czy muszę to gdzieś zgłaszać na lotnisku? Jeśli chodzi o ilości to podobno litr mocnych i 4 litry wina.

Droga Tsageri->Ushguli - czy ona tam jest ?

Cześć,

czy ktoś może wie, czy droga Tsageri->Ushguli (przez Lentekhi, Sasashi) jest przejezdna dla motocykli ?

Google Maps pokazuje 100 km, 4 h - czyli nie jest łatwo, ale niby się da.

Sprzęt to GS1200, ale 2 osoby.

Ktoś może ma jakieś doświadczenia / wiedzę z tym odcinkiem ?

Pozdrawiam

Kuba

Jaki śpiwór na trekking w Gruzji

Witam,

Udaje się w sierpniu do Gruzji, i może się zdarzyć że jakieś pojedyncze noce spędzę tam w namiocie. Pewnie w rejonach górskich Tuszetii i Swanetii ale nie na jakichś sporych wysokościach.

Mam problem z decyzją jaki śpiwór ze sobą zabrać- posiadam cienki, temp. komf. około 15 stopni, oraz dość gruby, temp. komf. 0 stopni.

Pierwszy raz w Gruzji

Witam Wszystkich!!!

W połowie sierpnia wybieram się z mężem do Gruzji na 2 tygodnie.

Pierwszy tydzień chcemy zwiedzać a w drugim mamy już w okolicach Poti nocleg i chcemy spędzić ten czas nad morzem.

Lądujemy w Kutaisi i tutaj będziemy 3 dni, potem chcialiśmy się przedostać do Tbilisi.

Moje pytania:

Wjazd pożyczonym pojazdem do Gruzji - formalnosci

Cześć,

czy ktoś próbował wjechać do Gruzji nie swoim pojazdem ?

W moim przypadku to leasingowany motocykl. 

Zwykle potrzebne są upoważnienia właściciela do użytkowania pojazdu. 

Pytanie - czy wystarczy angielskie, czy trzeba tłumaczyć na gruziński ? Czy trzeba potwierdzać w ambasadzie ( jak do Turcji) ? 

Pływanie z delfinami w Batumi

Bedziemy w Batumi okolo 22.07.18 pisalam do delfinarium o możliwość rezerwacji plywania z delfinami. Napsali, ze nie ma wolnych miejsc. Czy istnieje inna droga rezerwacji niz oficjalna strona. Mam tu na mysli (biura podrozy w Batumi lub każdy inny sposob). Będę wdzięczna za każdą radę i poradę.

Łączę pozdrowienia.

Renata Mazur