Twoje konto

GTranslate

Kuchnia gruzińska, wino, toasty i ucztowanie

Szukasz przepisu na wyjątkowe danie? Polubiłaś/eś gruzińskie specjały? A może ucztowałeś z Gruzinami i znasz słynne toasty?

W ramach akcji promocyjnej :D , założyłem na naszej-klasie profil ‘Gruzińskie wino’ (jak się potem okazało, jest już jeden, większy). Od tej pory systematycznie dręczę losowych użytkowników odwiedzinami :twisted: ale i tak mało ludzi mnie zaprasza, więc jest kiepskawo z tą reklamą…

Kompendium wiedzy o gruzińskim winie

Chciałbym uzyskać możliwie najwięcej rzetelnej informacji nt. szczepów, cen, regionów winiarskich, smaku i jakości gruzińskich win. Możecie podać jakieś linki bądź książki, z którymi można by się zapoznać?

Temat może zbyt obszerny, ale ma swój cel 8)
Pozdrawiam

Nieznana zupa ?

Witajcie!
Mam pytanie jadlem w Tibilisi zupe (ktora na wspomnienia podchodzi mi pod gardlo) nie znam nazwy ale dokladnie pamietam jak wygladala i co bylo w srodku.
Bylo to cos w rodzaju rozcienczonego woda mleka ugotowane ze skorami i to wszystko doprawialo sie na stole stal sloik z czyms przypominajacym zalana cebula taki (żór) no i oczywiscie sol.

WITAM WAS DRODZY FORUMOWICZE!JESTEM GRUZINKA,KTORA MIESZKA W POLSCE 0D14 LAT..WYSZLAM ZA MAZ ZA POLAKA I MA SYNA,KTOREY UWIELBIA CHACZAPURI:)MIMO TEGO ZE NAJCZESCIEJ PANUJE W NASZYM DOMU KUCHNIA POLSKA,TO JEDNAK NIE ZAPOMINAMY TEZ O GRUZINSKIEJ...GDY MOJ SYNEK WRACA ZE SZKOLY,CZUJE ZAPACH TYCH PYSZNYCH PLACKOW,SLYSZE JUZ W DRZWIACH-CHACZAPURI!!!!!WIDZE JAK SIE NIMI DELEKTUJE I CZUJE TAKA DUM