Zakładki podstawowe

Redakcja kaukaz.pl

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
26.07.2007 - 09:01 Rezerwat Waszlowański

Rezerwat (i Park) Waszlowański zaczyna się 12 km na południe od wioski Kasrisckali. Choć akurat tam w życiu nie byłem to mogę Cię zapewnić, że do tak maleńkiej osady i do tego w niemal bezludnej okolicy nie dociera żaden publiczny transport. Nie zdziwiłbym się, gdyby nie było tam nawet sklepu.

Musisz najpierw dojechać marszrutką do miasteczka Dedoplisckaro. Busiki powinny kursować tam codziennie, z dworca we wschodniej części Tbilisi. Z Dedoplisckaro czeka Cię jeszcze 30-40 km do wspomnianej wioszczyny Kasrisckali. Zapewne będą dwie opcje - wynajęcie miejscowego kierowcy z samochodem lub załapanie się na stopa (miejscowi jadą rankiem na targ i wracają około południa).

Turystyka, wyprawy i podróże...
26.07.2007 - 09:09 Rezerwat Waszlowański
KOMENTARZ:
Noclegi - namiot

Generalnie w Gruzji dość liberalnie traktuje się biwaki. Nawet w (cywilizowanym) Parku Bordżomi-Charagauli można rozbić się na terenie obszaru chronionego. Nie powinieneś mieć żadnych problemów natury prawno-porządkowej z rozbiciem się na terenie tak "dzikiego" rezerwatu czy parku. Pamiętaj jednak o ostrożności i zasadach bezpieczeństwa na terenach, które są doskonałymi siedliskami jadowitych węży...

Inna opcja to gościna u kogoś we wsi Kasrisckali i codzienne dojazdy na trekking po rezerwacie. O nocleg trzeba rozpytać już we wsi. Nie wiem jakie mogą być to koszty, ale z pewnością dogadasz się.

Turystyka, wyprawy i podróże...
26.07.2007 - 09:16 Czy można kupić kartridże z gazem w Tbilisi?
KOMENTARZ:
Kartusze/butle z Gazem w Gruzji

To pytanie powraca jak bumerang w Waszych mailach, więc trzeba wreszcie napisać, że jak dotąd nie ma w Gruzji możliwości kupienia stosowanych u nas pojemników z gazem do kuchenek turystycznych i wyprawowych.

Obiecuję, że jeśli tylko sytuacja się zmieni wtedy powiadomię Was o tym na forum i w dziale "FAQ" (na stronie).

Turystyka, wyprawy i podróże...
26.07.2007 - 10:01 thinkali

Proponuję pisać o chaczapuri w oddzielnym temacie.

Temat "thinkali" dotyczy określonej potrawy i sądzę, że dyskutowanie tu o innych - a w dodatku dość odmiennych - specjałach kuchni gruzińskiej będzie zbyt daleko wykraczało poza bieżący wątek. :wink:

Kuchnia gruzińska, wino, toasty i ucztowanie
26.07.2007 - 12:58 Rezerwat Waszlowański
KOMENTARZ:
Atrakcje Rezerwatu Waszlowani

Hej jurekjerem!

Czy możesz zdradzić co takiego ciągnie Cię w tak specyficzne miejsce jak Rezerwat Waszlowański? Czy są to rzadkie gatunki, lasy pistacjowe, ciekawe formy skalne czy może oddalenie i dzikość?

Przykładowo mnie kuszą świeże badlandy i skałki (jak na geografa przystało:-) ) Niestety zawsze kiedy jestem w Gruzji to wypad do Waszlowani jakoś nie dochodzi do skutku...

Turystyka, wyprawy i podróże...
26.07.2007 - 16:02 KRASNAYA POLANA

Quote:
To w Rosji, okolo 120km od Soczi.

Z tą odległością to grubo przesadziłeś. Soczi i Krasną Polanę dzieli co najwyżej połowa podanej przez Ciebie odległości.

Turystyka - Społeczeństwo - Polityka - Gospodarka
31.07.2007 - 21:39 granica rosyjsko-gruzinska

Rzeczywiście kilka miesięcy temu przywrócono połączenie Noworosyjsk-Poti. Jednak cena jest mało konkurencyjna a w dodatku jest to prom kolejowy...

Turystyka, wyprawy i podróże...
31.07.2007 - 21:42 filmy o Gruzji

Wydaje mi się, że dokumentalne filmy etnograficzne i krajoznawcze są osiągalne jedynie w tbiliskich sklepach. A może jednak znajdzie się ktoś kto wyprowadzi mnie z błędu...

O Gruzinkach, Gruzinach i kulturze gruzińskiej
31.07.2007 - 21:46 Czy można kupić kartridże z gazem w Tbilisi?
KOMENTARZ:
Iskierka nadziei:-)))

Podobno jakiś sklep turystyczny w zachodnim stylu jest w pobliżu tbiliskiej Filharmonii, w centrum miasta. Czy również tam szukałaś butli z gazem?

Turystyka, wyprawy i podróże...
31.07.2007 - 21:53 Czy podoba się Wam nowy Layout strony i forum?
KOMENTARZ:
Re: Czy podoba się Wam nowy Layout strony i forum?

fanka Gruzji:
jedyna strona z ktorej mnie popedzono a udzielono porad

Domyślam się, że miałaś na myśli "nie popędzono", bo osobiście nie pamiętam, abym kogokolwiek popędzał z tego serwisu :lol:

Dyskusje o forum i portalu