Zakładki podstawowe

Yellow

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
17.06.2008 - 21:46 Trekking w Gruzji - Chewsuretia/Tuszetia?

Hej - pierwszy raz na forum, chociaż śledzę od jakiegoś czasu. Wybieramy się do Gruzji 23.07 via Wilno. Ekipą trochę niestandardową, bo z żoną i dwójką dzieci. Pytanie czy da się Tuszetię obejrzeć trochę mniej hardcorowo - tzn noclegi w schroniskach/kwaterach. Pomimo, ze córki dzielne - to jednak taszczenie namiotów mogłoby być lekką przesadą - zwłasza, że część wyjazdu ma być zwiedzaniowo - turystyczna - Tuszetia tylko jakie 4-5 dni z 3 tygodni. Igor - masz może takie informacje dla mniej zdolnych ?

Pozdrawiam
Yellow

Turystyka, wyprawy i podróże...
17.06.2008 - 22:15 Do Gruzji we dwójkę?
KOMENTARZ:
Re: Do Gruzji we dwójkę?

Tamada:
Wiola!W Lagodekhi masz Park Narodowy na obszarze 25 tys.km.Masyw gorski graniczy z dagestanem i Czeczenia.Masz górki do 4200 mtr.wodospady 40 metrowe i jeziora na wys.3000 mtr.Niedaleko nas jest osrodek trekingu prowadzi francuzka z gruzinemmaja konie pod wierzch i nawet helikopter.)O koszty sie nie martw .Mozecie robic namiot a herbata dla gosci jest zawsze.Mozecie nam troche pomóc w Osrodku to zrobimy wam chaczapuri megruli albo chinkali.......Tamada

Tak się wtrącę.... Wybieramy się z żoną i dwiema córkami do Gruzji na przełomie lipca i sierpnia. Wyjazd turystyczno-zwiedzaniowo-trekkingowy. Trekkingowo myślelismy o Tuszeti - ale z tego co piszesz Lagodeski Park może być równie ciekawy. Czy możesz podać jakieś namiary na ten ośrodek o którym piszesz i czy nie jest cenowo zorientowany na "nowych ruskich"? Trekking dla nas to raczej jednodniowe wyjścia (nie chcemy targać namiotów, żeby dziewczyn za bardzo nie obciążać).
Yellow

Turystyka, wyprawy i podróże...
06.07.2008 - 13:38 Gruzja - gaz
KOMENTARZ:
Własnie - czemu juz nikt nie pamieta o benzynie

Do dostania kuchenki np. Colemana na paliwo ciekłe - wydatek około 270 PLN na allegro, lub 50 USD w stanach. Ostatnio kupiłem za 59 USD + 33 USD przesyłka i jeszcze mi cło dowalili ... wyszło chyba 10 PLN taniej niż na allegro. Plus jest taki, że dostaje się niezłą maszynkę, na tanie i dostępne wszędzie paliwo. Może warto rozważyć.

Turystyka, wyprawy i podróże...
06.07.2008 - 13:48 Gruzja - gaz

Quote:

z tym ze przewaga gazu nad paliwami to taka ze gazu nie czuc a jednak jak palisz na paliwa to zawsze gdzie troche zostanie i pozniej w plecaku panuje swoisty zapach paliwa.

To nie swoisty zapach - tylko wspomnienie wakacji !!! :-).

Turystyka, wyprawy i podróże...
16.07.2008 - 13:30 lagodeki

Czy możesz coś więcej na temat noclegów w Lagodekhi ? Noclegi w Domu Polskim ? Najlepsze miejsce na bazę wypadową ? Czy wycieczki górskie w parku da się zrobić jako jednodniowe - czy trzeba raczej sport namiotowy uprawiać ? Dojazd ?
Będę wdzięczny za informacje - wyjazd już wkrótce....

Turystyka, wyprawy i podróże...
16.07.2008 - 16:14 lagodeki

Jak zawsze na posterunku :-) - dziękuję

Turystyka, wyprawy i podróże...
14.08.2008 - 09:33 Gruzja - gaz

Kartusze epi-gazu (nakręcane) można kupić w Kazbegi - w polsko-czeskim przedsięwzięciu (hostel, informacja turystyczna). Wiadomość z poczatku sierpnia 2008 (pewna).

Turystyka, wyprawy i podróże...
14.08.2008 - 09:42 Wyjazdy do Gruzji w sierpniu/wrześniu

Zgadzam się z Luką - niespokojnie w Erewaniu ??? To chyba pod ambasadą Polska - ale też nie, bo wszystko było super zorganizowane. Po przyjeździe z Gruzji do Armenii miałem wrażenie, że trafiłem do innego świata. BTW - na forum Armenii - podałem namiary na kierowcę, który nas tam woził - dla wiekszych (8-10 osób) grup - dobra alternatywa dla marszrutek.

Turystyka, wyprawy i podróże...