Zakładki podstawowe

Martag

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
24.03.2008 - 18:13 Autobusy turystyczne w Tbilisi- prosze o pomoc
KOMENTARZ:
Autobusy w Tbilisi

Witam :)
Mam nadzieję, że w 2008 sierpniowe turystyczne autobusy w Tbilisi nadal bedą kursowac! Mam pytanie - skąd one odjeżdżają? Na moich wielce niedoskonałych mapach Tbilisi nie mogę odnalezc wskazanych przez Was miejsc... Da się dokładniej określić miejsce odjazdu?

Turystyka, wyprawy i podróże...
26.03.2008 - 12:31 Autobusy turystyczne w Tbilisi- prosze o pomoc
KOMENTARZ:
DZIEKI

DZIEKI ZA POMOC!!! :) :) :)

Turystyka, wyprawy i podróże...
11.08.2008 - 16:19 WOJNA?
KOMENTARZ:
Airbaltic

Witam, czyli należy roumieć, że jesteśmy totalnie bezsilni wobec linii lotniczych - bo nie ma ubezpieczenia na wypadek wojny? A pozostało nam kombinowanie z zaświadczeniami lekarskimi- jeśli ktos ubepieczył swoje bilety na taką okoliczność? Wydaje mi się to wysoce nieetyczne ze strony airbaltic. Napisałam do nich kilka meili w tej sprawie - na początku mnie zbywali takim jak Was odp., a teraz nawet nie raczą już odpisywać. To niesłychane!

Turystyka, wyprawy i podróże...
11.08.2008 - 16:42 WOJNA?
KOMENTARZ:
Airbaltic cd.

Ale to jest - moim zdaniem - niewiarygodne. I naprawde nie mamy wyjscia jak tylko czekac na odwolanie lotu w ostatniej chwili? Ale przeciez do Rygi trzeba dojechac czyms... Ja mam np. autobus na kilkaset zl. I co - mam jechac tam i czekac na RIX na decyzje? Wówczas przepadnie mi kasa za powrotny autobus...
Moze ktos jednak cos wymysli?

Turystyka, wyprawy i podróże...
11.08.2008 - 17:34 WOJNA?
KOMENTARZ:
Hej

Hej, dzięki za odp. Dobrze by było gdybyś odnalazł uzasadnienie (może masz jakieś pismo?) w sprawie Kenii. Ułatwiłoby to rozmowy z Ryga.
Oczywiście - sytuacja ludzi w Gruzji jest najgorsza, i jest to bezsprzecznie najsmutniejsze.
Szkoda jednak, że przy okazji wojny rozmaite szumowiny nie omieszkają nigdy się obłowić. Zdaje się, że Airbaltic postanowił zarobic na nieszczęściu Gruzji...
W każdym razie - deklaruję udział w ewent. sprawie przeciwko Airbaltic. Jutro obdzwonię porady konsumenckie i prawników. Dla zadasdy - podkreslam.
Pozdrawiam

Turystyka, wyprawy i podróże...
11.08.2008 - 19:54 WOJNA?
KOMENTARZ:
Legal action

Bardzo dobre pismo, wyslalam identyczne do airbaltica. rzecz jasna zmieniajac date i usuwajac ta "narzeczona". Tym niemniej jesli bedziesz poruszal rzecz prawnie - mozesz na mnie liczyc.
Co do konstrukcji prawnej - w regulaminie airbaltic jest tylko odwolanie dot. choroby. Mysle ze tu nalezy powoływac się na ogolne zasady wspolzycia spolecznego i inne przepisy m-narodowe. Jutro bede rozmawiala w tej sprawie z http://konsument.gov.pl/pl/kontakt/index.html
ktorzy maja uprawnienia w wystepowania w takich sprawach. Zadzownie tez do ambasady łotewskiej w Waw - airbaltic CAŁY czas sprzedaje bilety do Tbilisi, co jest juz moim zdaniem narazaniem życia pasazerów!

Turystyka, wyprawy i podróże...
11.08.2008 - 20:41 WOJNA?

Jasne! I trzymajmy kciuki za Gruzje i Jej Obywateli.

Turystyka, wyprawy i podróże...
12.08.2008 - 08:58 WOJNA?
KOMENTARZ:
Odpowiedz z Airbaltic

Hereby we kindly inform you that according to airbaltic rules we can refund you money for tickets only in case if we cancel Tbili flight. As for today we do not have any information that we have to cancel flight to/from Tbilisi on August 17th, 2008 we cannot meet your request to refund the ticket price.
We can offer you to change the flight date (LVL 35 + fare diference).

Best Regards,
airBaltic
Customer relations

No tak - proponują wylot w innym terminie, ale nadal do Tbilisi. Ha...

Turystyka, wyprawy i podróże...
12.08.2008 - 10:05 WOJNA?
KOMENTARZ:
Ciekawe

A oto co otrzymałam przed chwilą od ambasady polskiej w Rydze:
Od: II Sekretarz Wydziału Konsularnego
Do:
Data: 12 sierpnia 2008 9:38
Temat: Fw: Prosba o pomoc

> Szanowna Pani!
> Miejscowa telewizja 10 sierpnia ogłosiła, że przewoźnik Air Baltic zawiesił loty do Tibilisi. W sprawie realizacji prawa zwrotu gotówki i procedur obowiązujących osoby, które posiadają wykupione bilety do stolicy Gruzji, należy bezpośrednio kontaktować się z firmą Air Baltic.
>
> Z poważaniem
>
> Iwona Jaroszkiewicz
> II sekretarz Ambasady RP w Rydze
>
> tel. +371 670315008
> faks + 371 67031554
> http://www.ryga.polemb.net/

Coraz ciekawej....

Turystyka, wyprawy i podróże...
12.08.2008 - 12:52 WOJNA?
KOMENTARZ:
AirBaltic cd.

Wyobrazcie sobie, ze te (...) linie lotnicze nie chca słyszec np. o zmianie destynacji, upieraja sie, ze mozliwa jest jedynie zmiana terminu wylotu. Uwazam, ze jest to wyjatkowo niepowazne. Jak mozna teraz planowac wylot TAM, skoro nikt nie wie co sie bedzie działo za tydzień, dwa, pół roku?

Dear Mrs. ...............
We kindly inform you that it is not possible to change the flight
destination.

Best Regards,
Airbaltic
Customer Relations

Turystyka, wyprawy i podróże...