Zakładki podstawowe

slawmir

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
01.08.2008 - 14:48 Gruzja wrzesniową porą- szukam towarzyszy/ek podróży

czyli druga połowa września nie jest już tak popularna... Jadę wtedy z żoną.

Turystyka, wyprawy i podróże...
01.08.2008 - 14:53 Samolotem do Gruzji - Szukam chętnych

a to tutaj druga połowa się odnalazła...może ewentualnie połączymy się na jakieś wspólne trasy...dam znać na priva, pozdr,

Turystyka, wyprawy i podróże...
07.08.2008 - 15:50 Gruzja 8-21.10

będziesz miał niezłe możliwości teraz :-)

Turystyka, wyprawy i podróże...
07.08.2008 - 17:57 WOJNA?

"W Osetii Południowej toczą się ciężkie walki, a rosyjsko-gruzińska konfrontacja słowna coraz ostrzejsza.
Walki na wielką skalę toczą się obecnie w pobliżu wioski Awnewi kontrolowanej przez stronę gruzińską. Pojazd opancerzony sił gruzińskich został zniszczony przed separatystów południowoosetyjskich i trzech żołnierzy gruzińskich zostało rannych - poinformował rzecznik prasowy MSW Szota Utiaszwili.

Osetyjskie władze mówią z kolei o tym, że Gruzini ostrzelali Cchinwali, stolicę separatystycznej republiki - 20 Osetyjczyków zostało rannych.

- Ataki z użyciem ciężkiej artylerii pochodziły z kontrolowanego przez Gruzję terytorium - powiedziała rzeczniczka rządu separatystycznej republiki Irina Gagłojewa."- źródło, PAP, g. 15.40, 07.08.2008

Turystyka, wyprawy i podróże...
08.08.2008 - 21:12 WOJNA?

ja bym nie dramatyzował i nie rozdzierał szat. konflikt należy traktować (i miejmy nadzieje, ze taki pozostanie) jako regionalny w sensie: przy granicy z Osetią. ja mam bilet i nie zamierzam go odwoływać. powstrzyma mnie jedynie brak lotu lub zamknięcie granic (w tym powietrznych) całego państwa. rozsądek, myślenie i uzbrojenie w informacje przede wszystkim.

Turystyka, wyprawy i podróże...
08.08.2008 - 22:20 WOJNA?

dlaczego jesteśmy tacy dramatyzujący? komunikat polskiego MSZ mówi jedynie o zachowaniu ostrożności i nie odradza wyjazdu do Gruzji. codziennie sie coś znajdzie, żeby tu wrzucić na forum, mozemy sie nawet karmic kazdym pojedynczym ruchem kolumn wojskowych i sledzic z zapartym tchem ich trasę. tak naprawde zobaczymy cokolwiek po dwóch, trzech tygodniach najwcześniej.
ps. to, ze wewnetrzne loty sa chwilowo wstrzymane nie oznacza, ze nie laduja samoloty rejsów miedzynarodowych albo ze za chwile nie beda ladowac.

Turystyka, wyprawy i podróże...
09.08.2008 - 12:18 WOJNA?

proponuje ogladac tvn24. maja w tej chwili pozywke i jest to temat dnia, co chwila goscie, komentarze, na pasku dolnym lecą cały czas informacje z Gruzji.
my lecimy 16 września- jeżeli sytuacja rzeczywiscie się utrzyma, to przerzucimy się bardziej na południe i odwiedzimy Armenie i Azerbejdżan.

Turystyka, wyprawy i podróże...
09.08.2008 - 12:24 WOJNA?

dzisiaj o 18.00 w TVN24 ma być cały program poświecony wyłącznie aktualnej sytuacji w GRUZJI , wywiady i komentarze ekspertów. Może to pokaże, w którym kierunku sytuacja zmierza i jakie są rokowania...

Turystyka, wyprawy i podróże...
11.08.2008 - 12:34 wojna gruzińsko-osetyjska?

simplyme:
Pisze z Belgii. Wybiera(la)m sie do Gruzji w polowie wrzesnia, sledze wiec z uwaga wszystkie wiadomosci. Do dyspozycji mam duze miedzynarodowe stacje (cnn, bbc, euronews) i powiem wam - zalosc bierze. Wiekszosc korespondentow nadaje z Moskwy, sluchac sie tego nie da. Jedyna porzadna stacja - polecam goraco - jest angielska Al Jazeera. Nadaja specjalny serwis, maja sporo korespondentow na miejscu, wiadomosci sa rzetelnie przygotowane i zawsze zaznaczaja od ktorej ze stron maja informacje, i czy sa potwierdzone przez strone druga. Jezeli macie dostep do tej stacji - radze wam poogladac.
Wiadomosc z ostatniej chwili - Gori zostalo ponownie ostrzelane.

Polacy mają na miejscu w Gruzji (Tbilisi/Gori) przynajmniej kilku korespondentów TV i radio.

Biznes i polityka w Gruzji
11.08.2008 - 13:43 Manifestacja solidarności z Gruzją

Kazimierz:
Wczoraj o 19nastej pod konsulatem Rosji w Gdańsku odbyła sie manifestacja....poparcia dla Gruzji.
Przykro mi stwierdzić iż było moze ze 30 osób +20stu fotoreporterów przedstawicieli radia i telewizji.Pojawił sie nawet Jacek Kurski.
Ale z tych 30dziestu mozna było na palcach jednej ręki zliczyć osoby którym zależy na pokoju i rozwiazaniu tego konfliktu a nie pokazaniu się w kazdej sytuacji przed kamerą..Oraz budowaniu swego medialnego wizerunku.Większość Gdańszczan z przykrością stwierdzam wybrało grila Sopot festiwal i piwko w barach na plaży :(.

Pozdrawiam
Kazik

bo demo trzeba robić na molo albo w lazienkach! ludzie sami nie przyjdą!, no chyba, że nateżenie ducha w narodzie jest bardzo duże (vide śmierć papieża). Do ludzi trzeba pójść, a nie biedzić, że nie przychodzą.
PS. mam dokladnie takie same spostrzezenia z demonstracji pod ambasada Gruzji w Warszawie organizowanej przez KOlibra.

Biznes i polityka w Gruzji