Zakładki podstawowe

TERESA

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
08.08.2008 - 20:05 WOJNA?
KOMENTARZ:
wojna

Chyba juz nie musze nawet pisać.Dzis juz wszystko wiadomo.Naprawde jest tam wojna.Wraz z mezem bylismy na poczatku tydzien w Gruzj a wczesniej tydzien w Armenii.Sporo zwiedzilismy,czulismy sie bardzo bezpiecznie.Chcielismy tam wrocic za rok,aby zobaczyc Swanetie bo tam nie udało nam sie dotrzeć.Mam nadzieję,ze ten koszmar się skończy,bo Ci ludzie chcą pokoju i zyć z dala od polityki.To jest tak cudny kraj,wspaniali ludzie i cudowne zabytki.Ogromna szkoda.

Turystyka, wyprawy i podróże...
09.08.2008 - 15:18 wojna gruzińsko-osetyjska?
KOMENTARZ:
Co tam panie w polityce?

Czasem myslę,że świat bylby lepszy bez politykow.Niedawno wrocilismy z Gruzji.Ludzie,ktorych poznalismy w ogóle nie chcą wojny.Dlaczego na tym forum jest tyle nienawiści.Czemu sa winni ludzie,ze kiedyś pomieszano ich narody,skłocano ze sobą.Poznaliśmy uchodzcw z Abchazji w Tbilisi,ktorzy marza tylko o tym aby wrocic do swojego domu i nie przeszkadza im to,ze tam mieszkaja Abchazi.Zwykli cywile są z dala od polityki.chcą normalnie żyć,pracowac,wychowywać swoje dzieci.Po co ta wojna?To jest tak piękny kraj i cudowni ludzie ,ze z turystyki powinni osiągać jak najwyższe dochody.Ta wojna odstraszy wszystkich a ludzie i tak w większości biedni tylko na tym stracą.

Biznes i polityka w Gruzji
29.08.2008 - 11:06 Podróż z Erewania do Sisian
KOMENTARZ:
Podróż do Sisian

Witaj.
Jeśli jeszcze cię to interesuje to do Sisian pojedziesz z dworca autobusowego przy ul.Isakowa/za fabryką koniaków ARARAT/.O ile pamiętam jest jedna
marszrutka dziennie/tak było pod koniec czerwca/,odjeżdza jak będzie pełno ale dobrze być ok. 10-11.Cena 2200 dram.
Po co jedziesz do Sisian i gdzie vhcesz nocować-mogę coś poradzić.
Pozdrowienia

Podróże i wyprawy
30.08.2008 - 13:33 Podróż z Erewania do Sisian
KOMENTARZ:
Podróżdo Sisian

Witaj.
Nie nocuj w hotelu/są 2/bo lepiej u ludzi.Na placyku gdzie dojedziesz marszrutką stoją taksówki.Wystarczy,że powiesz któremuś,że nie chcesz nocować w hotelu tylko u ludzi, to albo weźmie ciebie do siebie albo kogoś wskaże.Jak chcesz zwiedzić okolicę to mają ładny wodospad, neolityczne miejsce kultu/ZORAC KARER/ i ok.70 km dalej jest jeden z najładnej położonych monastyrów w Armenii-TATEW.
Koniecznie spróbuj sera z Sisian-chwalą się,że najlepszy w całej Armenii ,to chyba prawda.
Jak będziesz chciał gdzieś zaprosić dziewczynę to kilka km przed Sisian/jak będziesz jechał z Erewania to będzie widać przy drodze/jest nowa restauracja z mini zoo.Jedzenie jest b.dobre,sceneria super a i ceny nie najwyższe.My za 2 osoby/szaszłyki,sałatki,ser,sok z granatów,0,25 l koniak ararat 6 letni/ zapłaciliśmy na nasze ok. 70 zł ,z czego połowa to był koniak.
Przyjemnego pobytu

Podróże i wyprawy
30.08.2008 - 13:46 Podróż z Erewania do Sisian
KOMENTARZ:
Podróż do Sisian-cd

Jeszcze jedno.
Jak będziesz czekał na marszrutkę w Erewaniu to pozdrów od nas/Teresa i Krzysztof/ faceta tkóry zbiera pieniądze za bilety/ok.30 lat z małym brzuszkiem/ i kobietę która sprzedaje pestki słonecznika.A w Sisian jak trafisz na szczuołego ,szpakowatego taksówkarza,na oko 0k.55 lat/rzeczywiście ma mniej/,jeździ starą wołgą to też od nas pozdrów.
Jeśli chodzi o brzuszki to w Armenii jest tak,że jak ktoś się trochę dorobi to od razu zapuszcza brzuszek,to taki zewnętrzny atrybut powodzenia.
Pozdrawiam

Podróże i wyprawy
09.09.2008 - 15:05 Samochód w Armenii
KOMENTARZ:
Samochód

Witaj.
Zależy po co jedziesz.Jak chcesz poznać ludzi i ich obyczaje to lepiej jedź marszrutką i stopem i nocuj u nowo poznanych ludzi.Jest bezpiecznie.
Pozdrawiam

Podróże i wyprawy