Zakładki podstawowe

bukanero

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
15.08.2008 - 12:03 Wyjazdy do Gruzji w sierpniu/wrześniu

Lecimy do Gruzji 14.09. Z Tbilisi prosto przez Azerbejdżan do Iranu ale powrót mamy też z Tbilisi i myślę żeby zjechać Gruzję południem, z Tbilisi do Achalcyche i dalej do Batumi, pojeździć też trochę po Kachetii, wydaje się że południe jest spokojne. Mam nadzieję, że sytuacja nie ulegnie pogorszeniu i loty z Rygi będą.

Turystyka, wyprawy i podróże...
15.08.2008 - 14:56 Wyjazdy do Gruzji w sierpniu/wrześniu

Właśnie otrzymałem potwierdzenie od AirBaltic, że loty do Tbilisi są wznowione i wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem lotów.
"yes, we are flying to/from Tbilisi as sheduled."
Pozostaje mieć nadzieję, że nic się nie zmieni.

Turystyka, wyprawy i podróże...
16.08.2008 - 08:55 jak poszukiwać noclegu w Baku (na miejscu)

Longdistancer
Co to był za nocleg i za ile?

Informacje dla podróżnika i turysty
16.08.2008 - 10:43 kto wie jak załatwić rezerwację dla wizy do Azebejdzanu

Wydrukowałem formularz wizowy ze strony ambasady Azerbejdżanu w Tbilisi i tam jest rubryka "Receiving party (name, address, phone of company or private person in Azerbaijan)". Jeśli nie potrzeba zaproszenia ani vouchera to co tam wpisać? Jakikolwiek hotel czy zostawić puste?

Trochę przerażony jestem tymi nowymi cenami. Jadę najpierw przez Azebejdżan do Iranu, a wracając do Gruzji znów przez Azerbejdżan, chciałbym się trochę po nim pokręcić czyli będę potrzebował wizę tranzytową i turystyczną, jeśli te ceny się potwierdzą to będzie to 20 + 60 euro czyli 260zł :?

Informacje dla podróżnika i turysty
16.08.2008 - 21:58 Wyjazdy do Gruzji w sierpniu/wrześniu

Brzmi fatalnie :? , a czy ktoś może wie co z granicą Gruzja- Azerbejdżan?

Turystyka, wyprawy i podróże...
22.08.2008 - 12:55 kto wie jak załatwić rezerwację dla wizy do Azebejdzanu

Cóż, za wejście do schengen musimy płacić my, którzy jeździmy na wschód, żeby łatwiej było tym co na zachód jeżdżą :( . Dzięki za info Longdistancer.

Informacje dla podróżnika i turysty
04.09.2008 - 20:03 Wyjazdy do Gruzji w sierpniu/wrześniu

Okraj, przecież nie wybieramy się w rejony, gdzie były bombardowania, faktycznie lepiej nie zakłócać ludziom żałoby ale większość kraju na szczęście uniknęła działań wojennych. Myślę, że nasza obecność tam nie będzie szczególnie uciążliwa, a może wręcz przeciwnie. Tym bardziej, że nasz kraj poparł Gruzję najgorliwiej. Zgadzam się z Blackart.
Jedziemy zostawić w gruzji trochę pieniędzy, 14.09. z Rygi.

Turystyka, wyprawy i podróże...
09.09.2008 - 22:38 Samochód w Armenii

Wiem, wiem, właśnie po to głównie jadę i całą podróż po Zakaukaziu planuję odbyć marszrutkami i stopem ale myślę o tym, żeby wypożyczyć autko na dwa dni i objechać Sevan. Bez auta nie zdążymy tego zrobić, a nie wiem czy mnie na to stać i czy mogę tam jeździć z polskim prawem jazdy.

Podróże i wyprawy
10.09.2008 - 09:56 Wyjazd lądowy zimą

Ja jadę z Wawy Eurolinesem, nie jest tanio bo 300zł w obie strony ale bezpośrednio. Wychodzi na to, że w zimie przejazd Wawa-Ryga jest droższy niż przelot Ryga-Tbilisi :shock:

Turystyka, wyprawy i podróże...
08.05.2009 - 00:16 Wjazd do Abchazji od strony Gruzji

Obawiam się, że ta quasi granica może być zamknięta. W zeszłym roku, we wrześniu, jechałem do Swanetii przez Dżwari, gdzie jest rozwidlenie dróg, jedna wiedzie do Mestii, a druga na Abchazję. Stali tam rosyjscy zołdaty i zabraniali wjazdu do Abchazji. Nawet jeśli dziś Rosjan już nie ma, to wątpię żeby ten przejazd był możliwy.

Turystyka, wyprawy i podróże...