Zakładki podstawowe

Doorwayboy

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
28.08.2009 - 23:16 wiza azerska na lotnisku

Zaproszenie jest archaizmem biurokratycznym. Potrzebny ci wypełniony wniosek wizowy, dwie fotografie, paszport i wjeżdżasz.

Informacje dla podróżnika i turysty
30.08.2009 - 11:07 wiza azerska na lotnisku

Wydaje mi się, że Jevanshir rozwiał wszelkie wątpliwości w kwestii wizy. Ja z racji tego, że za tydzień przylatuje do Baku, mam pytanie. Otóż jakie taksówki łapać pod lotniskiem by nie przepłacić za dojazd do centrum?
Pozdrawiam

Informacje dla podróżnika i turysty
31.08.2009 - 10:43 wiza azerska na lotnisku

realnie za kurs do centrum miasta daje sie wtedy okolo 15 Manatow - gora 20 Manatow. Zawsze nalezy sie zreszta targowac.
---------------------------------------------------------------------------------------
Super dziękuję za info. I jeszcze jedno, dysponuję rosyjskim w zakresie absolutnie komunikatywnym. Pucować się że jestem z Polszy, czy udawać Litwina, Białorusina, jak to jest w ogóle postrzegane przy targowaniu się gdziekolwiek?

Informacje dla podróżnika i turysty
31.08.2009 - 10:51 wiza azerska na lotnisku

A i jeszcze jedno!
Manaty wyciemniać na lotnisku, czy lepiej z na mieście? W jakiej walucie taksiarze przyjmują?

Informacje dla podróżnika i turysty
01.09.2009 - 11:25 wiza azerska na lotnisku

Dzięki za info. Właśnie wczoraj wymieniłem 1000 euro:) Gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy.
Pozdrawiam

Informacje dla podróżnika i turysty
22.09.2009 - 14:57 wiza azerska na lotnisku

Dobra wszystko wiem:)
Sprawa wygląda tak. Po wyjściu z samolotu, ustawiasz się w kolejkę dla cudzoziemców by otrzymać pieczątkę wjazdową do AZ. Przez bramkę nie przechodzisz, tylko cofasz się do desku gdzie kupujesz wizę. Płacisz 60 eurasów i wracasz do poprzedniego okienka. Tam przedstawiasz paszport z wizą i dalej droga wolna. Proste nie :)

Informacje dla podróżnika i turysty
08.10.2009 - 11:09 przylot do baku w nocy, pod namiotem w okolicach Xinaliq

Tak jak pisze Jevanshir, można na siłę tarabanić z plecakiem się do wylotówki. Nie wiem jak wygląda przeprawa piesza przez chack-point przy wjeździe/wjeździe na lotnisko, ale później droga może troszkę karkołomna ze względu na szerokość drogi i prujące tam samochody. Ja bym darował sobie tego typu doświadczenie i skusił się jednak na taxi za +/- 20AZN.
Na starówce od strony Azneftu masz dwa hostele, Caspian i 1000 Camels. To najtańsze miejsca noclegowe w Baku z w miarę akceptowalnymi warunkami.

Informacje dla podróżnika i turysty
08.10.2009 - 11:15 przylot do baku w nocy, pod namiotem w okolicach Xinaliq

W Xinaliq jest gust-house z noclegiem bodajże za 15 AZN. Warunki minimalistyczne, szafa, łóżko dywanik plus kolorowe zasłonki w oknach. Na dole, coś na kształt kuchni, z lodówką, kuchenką gazową i szafką z czajem, cukrem i kubkami. Acha, w cenie 15 AZN mieliśmy śniadanie, ser, jajka, chleb, herbata przygotowane przez opiekuna tego budynku. Ogólnie OK, bez większych wygód, okolica wszystko rekompensuje:)
Gdzieś posiadam wizytówkę tego gust-housu w postaci sfotografowanej tabliczki, jak będziesz zainteresowany daj sygnał to wyślę.

Informacje dla podróżnika i turysty