Zakładki podstawowe

Finkbrau

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
31.07.2011 - 02:25 Nocleg w Tbilisi ?
KOMENTARZ:
Re: Nocleg w Tbilisi ?

Ja polecam hostel, do którego trafiłem bardzo przypadkowo, odwiedzając Gruzję w czerwcu zeszłego roku. Nazywa się Rover Hostel i mieści się niedalko centrum Tbilisi. Nie pamiętam dokładnej ceny noclegu, ale były na poziomie innych hosteli.
Jest wszystko, co potrzebuje każdy wędrowiec, ale najbardziej zapamiętałem miłych właścicieli oraz mocno hardcorowe międzynarodowe towarzystwo podróżnicze przez niego przemykające.
Mają swoją tronkę na fb i przez googla też można ich łatwo znaleźć.
Jeszcze raz go szczerze polecam.

Turystyka, wyprawy i podróże...
20.01.2012 - 23:56 Fajne filmiki o Gruzji
KOMENTARZ:
Re: Fajne filmiki o Gruzji

Wstawiam swój film z wejścia na Kazbek we wrześniu zeszłego roku.
Na filmie nie uda się Wam zauważyć stałego i wykańczającego wiatru, któremu nas prze pół drogi w górę dosłownie wbijał w śnieg :D Ostatecznie musieliśmy zawrócić mając już szczyt w zasięgu ręki, ponieważ dalsze wchodzenie byłoby igraniem z losem.

[BBvideo 560,340]http://www.youtube.com/watch?v=_kohiwi1JHA[/BBvideo]

Turystyka, wyprawy i podróże...
04.02.2012 - 00:29 Trekking pod Kazbek
KOMENTARZ:
Re: Trekking pod Kazbek

Moje trzy grosze...
Dojście do stacji z Stepansmindy w jeden dzień jest dość trudne. Dlatego większość turystów decyduje się na nocleg, jakieś pół godziny drogi poniżej końca lodowca. Jest tam fajne miejsce na rozstawienie namiotu i czysta woda w okolicy. Na drugi dzień stamtąd do stacji już niedaleko. Końcówka odcinka do stacji, już po zejściu z lodowca, przed meteo może być ciężka.
W stacji raczej lepiej się nie zatrzymywać. Kosztuje drożej (x3), a wcale nie jest cieplej niż w namiocie pod samą stacją. Jeśli nie zimniej.
Dodam od siebie małe ostrzeżenie. W stacji poza stałą ekipą (ratowników) przebywa też zawsze kilku znajomków, tragarzy zaopatrzenia, czy tylko towarzyszy do picia wódki. Jednego nakryłem jak grzebał mi w plecaku :?
Raki, czekan, i przede wszystkim lina, na wypadek wejścia na szczelinę - bez tego nie radzę wchodzenia na górę. Kask nie jest przesadą, bo kamienie bombardują też w nocy. No i ciepłe ubranie, a szczególnie dobre, nieprzemakalne rękawiczki, to podstawa.

Turystyka, wyprawy i podróże...
23.03.2012 - 22:02 Tbilisi - Batumi nocnym pociągiem
KOMENTARZ:
Re: Tbilisi - Batumi nocnym pociągiem

W 2010 też nie udało mi się kupić biletu na stacji na ten pociąg. To był chyba lipiec. Zamiast tego pojechałem marszrutką do Gori i tam z głupia frant zapytałem w kasie o bilet na ten pociąg. Okazało się, że chociaż biletów w Tbilisi już nie było, ale w Gori za to jeszcze były :D
Nie wiem, czy ktoś chciałby tak ryzykować i kupować bilet dopiero w Gori, ale jak ktoś lubi tak podróżować, to można i taką opcję rozważyć.

Turystyka, wyprawy i podróże...
23.03.2012 - 22:16 Gruzinki
KOMENTARZ:
Re: Gruzinki

http://www.lamur.ru

Tutaj możesz znaleźć.

O Gruzinkach, Gruzinach i kulturze gruzińskiej