Zakładki podstawowe

agap

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
30.06.2010 - 17:46 Przewodniki po Armenii

Do tych co polecają LP - macie jakieś aktualne wydanie? Ja ostatnie jakie widziałam było z 2005 lub 2004, więc nie wiem nawet czy jest dostępne. Mam Bezdroża z 2008 roku i wolałabym coś bardziej aktualnego, bardzo proszę o namiar, gdzie można dostać :) W internecie lub Warszawie.

Podróże i wyprawy
13.07.2010 - 14:55

Witam :)

Skoro mowa o temperaturach i pogodzie, mam pytanie do Tamady :) Jak wygląda sytuacja (mniej więcej oczywiście) w Armenii (część północna + Sewan) i Gruzji (od nadmorza do Tbilisi) w pierwszej połowie września? Chodzi mi o to, czy jest ciepło, czy raczej już się pogoda wtedy psuje, pada itp. Jedziemy z mężem w pierwszej połowie września właśnie i nie bardzo wiem w jaką odzież się wyposażyć :) Będę wdzięczna za info :)

Turystyka, wyprawy i podróże...
24.07.2010 - 18:58 Finanse

Dziękuję za szybkie odpowiedzi :)

Miła niespodzianka, mniej niż zakładałam :) Ale to dobrze, będzie zapas "na wszelki wypadek".

Turystyka, wyprawy i podróże...
31.07.2010 - 13:32 TANIE LOTY Z WARSZAWY DO GRUZJI

O jezu... nawet mi nie mówcie o tych biletach, bo mam już dawno kupione powrotne z gruzji na połowę września, wspaniałe linie air baltic, gdzie za każdy odcinek muszę dopłacić za bagaż i jeszcze za odprawę... I oczywiście przesiadka w rydze, masakra :x

Turystyka, wyprawy i podróże...
02.08.2010 - 15:02 Gori?

Jakiś czas temu podawali w naszej polskiej tv, że muzeum Stalina ma zostać zamienione na muzeum zbrodni stalinizmu, ale nie wiem kiedy. W każdym razie, ostatni pomnik podobno zdjęli.

Turystyka, wyprawy i podróże...
02.08.2010 - 15:08 Po Gruzji do Armenii

Toshmek - dziąki za to, co napisałaś, bo mi po przeczytaniu tego pierwszego wpisu też zrobiło się "dziwnie", choć do Armenii dopiero się wybieram. I na pewno skorzystam z Twoich rad, jakie zawarłaś w poście ! :)

Ale od razu przypomniała mi się spotkana rok temu w Albanii grupa "obytych w świecie" rodaków, którzy opuścili Turcję zniesmaczeni tym, że ludzie na ulicach zwracali im uwagę, zaczepiali itp. Dopiero potem okazało się , że "obyte w świecie" panienki paradowały półnagie po dziedzińcu meczetu w samym środku ramadanu...

Turystyka, wyprawy i podróże...
02.08.2010 - 15:11 Przewodniki po Armenii

Czy ja też mogłabym podłączyć się do prośby o PDF przewodnika LP? Miałam nadzieję, że coś znajdę, tymczasem na rynku posucha :) A termin wyjazdu coraz bliżej, na Bezdroża już mam alergię :)

Podróże i wyprawy
18.08.2010 - 17:33 przewiezienie wina

Wniosek z tego taki, że najlepiej wino zakupić poza lotnisiem i bezpiecznie umieścić w bagażu głównym, czy tak?

Czy może chodzi o to, że żadne wino gruzińskie nie ma prawa przekroczyć granicy UE?

Namieszaliście mi w głowie, a wolałabym jednak coś z tego wyjazdu przywieźć :wink:

Turystyka, wyprawy i podróże...
20.08.2010 - 09:43 waluta

Może ktoś tu jeszcze zagląda i może odpowiedzieć jak wygląda sytuacja z wymianą w Gruzji waluty armeńskiej? Bez problemu, czy może nie chcą wymieniać?

Turystyka, wyprawy i podróże...
23.08.2010 - 17:30 2 tygodnie w Gruzji i Armenii. Doradzicie? :)

Otóż to - każdy podróżuje po swojemu. My też jedziemy akurat na dwa tygodnie, ale nie mamy ciśnienia, żeby w tym czasie zobaczyć WSZYSTKO w tych dwóch krajach... Zawsze możemy wrócić. A dlaczego wybraliśmy dwa kraje, a nie jeden teraz, a za rok drugi? Po prostu lubimy przekroczyć sobie jakąś granicę na wyjeździe, a te lotniskowe nas nie przekonują :wink: W tym roku mamy więc zamiar zacząć z Erewania, zwiedzić okolice, pojechać nad Sewan, a potem do Gruzji, ale głównie nad morze :) Kończymy w Tbilisi. Trasę mamy jeszcze nie do końca opracowaną, ale na pewno nie będziemy się zarzynać, żeby "zaliczyć" jak najwięcej. Bałkany i wyb. Morza Czarnego (i to nie wszystkie kraje) zajęły nam 3 lata, więc... Sto lat nie mało :)

Turystyka, wyprawy i podróże...