Zakładki podstawowe

jacur

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
04.01.2011 - 21:45 Nocleg w Tbilisi ?
KOMENTARZ:
Re: Nocleg w Tbilisi ?

Witam Wszystkich,
w grudniu spędziliśmy tydzień w pięknym Tbilisi i z całym przekonaniem możemy polecić Hotel Charm (hotelcharm.ge).
Jest to miejsce, które bardziej przypomina rodzinny pensjonat niż hotel, a warunki są tutaj znacznie lepsze niż na kwaterach prywatnych. Główne plusy to: lokalizacja (ścisłe centrum, nieopodal placu wolności), widok za oknami (Sioni, Metechi, Pałac Prezydencki), pokoje z klimatyzacją i indywidualnym ogrzewaniem (przydało się w grudniu), Internet Wi-Fi dostępny w całym hotelu, polska telewizja :) Hotel nie jest nowy, natomiast jest w nim czysto. Pokoje są zróżnicowane, na te z łazienkami i bez. (My mieliśmy wspólną łazienkę, ale w pokoju obok nie było nikogo więc i tak całe piętro było nasze). Właścicielka mieszka na dole i zawsze chętnie nam pomagała jeżeli mieliśmy jakiś problem - mówi płynnie po rosyjsku i angielsku. Właścicielka jest też bardzo słowna jeżeli chodzi o pieniądze, ustaloną przez maila kwotę nie zmieniła - co niestety czasami zdarza się nie tylko w Gruzji.

Turystyka, wyprawy i podróże...
10.01.2011 - 23:49 Re: Nauka języka gruzińskiego

Witam,
szukam lektora języka gruzińskiego w Krakowie, z tego co doczytałem, okazuje się że spóźniłem się już na kurs UJ :(

ქართული ენა - język gruziński - języki ludów Gruzji
04.06.2011 - 15:36 Wiza do Azerbejdżanu
KOMENTARZ:
Re: Wiza do Azerbejdżanu

Ze stron ambasady wynika że zmieniła się polityka wizowa, czy ktoś z was wnioskował może o wizę zgodnie z nowymi zasadami? Jak wygląda kwestia rezerwacji noclegu, czy może wiecie czy teraz da radę się to w jakiś sposób ominąć? Będąc w Tbilisi chciałbym wyskoczyć na jeden lub dwa dni do Baku i trochę przerażają mnie koszty i formalności :cry:

Informacje dla podróżnika i turysty
05.06.2011 - 08:30 Wiza do Azerbejdżanu
KOMENTARZ:
Re: Wiza do Azerbejdżanu

Dziękuję za informacje,
jeżeli ktoś z was otrzyma wizę na nowych warunkach to bardzo proszę o zamieszczenie jakiś informacji,
pozdrawiam,

Informacje dla podróżnika i turysty
22.08.2011 - 00:39 Pytanie o wizę do Azerbejdżanu. Jaki jest stan dzisiejszy.
KOMENTARZ:
Re: Pytanie o wizę do Azerbejdżanu. Jaki jest stan dzisiejsz

Podeślij proszę namiar na to pośrednictwo, przejazd do Warszawy z Krakowa kosztuję niewiele mniej niż pośrednik więc też pewnie pójdę na łatwiznę...

Informacje dla podróżnika i turysty
05.10.2011 - 19:51 Pytanie o wizę do Azerbejdżanu. Jaki jest stan dzisiejszy.
KOMENTARZ:
Re: Pytanie o wizę do Azerbejdżanu. Jaki jest stan dzisiejsz

Złożyłem wniosek przez pośrednictwo i nie było żadnych problemów. Podobno jeżeli deklaruje się pobyt poniżej 7 dni to nie weryfikowana jest rezerwacja z hotelu i wystarczy mieć wydruk z internetu albo trzeba dopłacić trochę pośrednikowi i załatwi to sam. Na przejściu kolejowym między Gruzją a Azerbejdżanem nie było żadnych problemów, kazali rozgrzebać plecak ale szybko się poddali widząc że rzeczywiście jesteśmy turystami. Na miejscu niestety ceny powalają na kolana, jest dużo drożej niż w Gruzji a w przypadku Baku to i nawet zdecydowanie drożej niż w Polsce. Pozdrawiam wszystkich z pięknego Baku.

Informacje dla podróżnika i turysty
12.03.2012 - 22:01 Tbilisi - Batumi nocnym pociągiem
KOMENTARZ:
Re: Tbilisi - Batumi nocnym pociągiem

Ja nie miałem nigdy problemu z zakupem biletów, nawet bilet do Baku kupiłem zaledwie jakieś 15 min przed odjazdem pociągu. Warunki w samych przedziałach jak i toaletach takie same jak w Polsce. Czasem opłaca sprawdzić kilka toalet w pociągu bo ich stan techniczny i sanitarny może się różnić w zależności od wagonu.
Z pociągiem do Batumi nie ma problemu, jeżeli bilety się skończą to zawsze można jechać na dworzec Didube a tam matszrutek zawsze jest dostatek (czasem jadą nawet 2 na godzinę).

Turystyka, wyprawy i podróże...
23.07.2012 - 23:39 GRUZJA - waluta (dolar, euro) czy karta do bankomatu
KOMENTARZ:
Re: GRUZJA - waluta (dolar, euro) czy karta do bankomatu

W Gruzji byłem 3 razy i za każdym razem wypłacałem lari z bankomatów, które są praktycznie we wszystkich najważniejszych miejscach. Korzystam z kart Mastercard w BZWBK (do konta w PLN, do konta w EUR i kredytowej), kurs praktycznie jak w najlepszym kantorze a komfort bez porównania. Mastercard jako operator nie pobiera prowizji za przewalutowanie z waluty innej niż Euro.

Turystyka, wyprawy i podróże...
06.08.2012 - 23:02 'Gruzja. Przewodnik globtrotera' - OSTRZEŻENIE AKTUALNE!
KOMENTARZ:
Re: 'Przewodnik globtrotera'- ostrzezenie

Coś strasznego, odradzam kupno każdemu!

Turystyka, wyprawy i podróże...