Zakładki podstawowe

franzm

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
16.09.2012 - 22:09 koniecznie Wardzia
KOMENTARZ:
Re: koniecznie Wardzia

A jak z powrotem z Wardzi do Tbilisi busem? O której odjeżdża ostatni? Te połączenia są dostepne przez cały rok czy tylko okresowo? Pytam bo planuję tam wpaść końcem września.

Turystyka, wyprawy i podróże...
12.08.2013 - 20:21 Mestia i okolice
KOMENTARZ:
Re: Mestia i okolice

Witam

Planuję we wrześniu przejść pieszo trasę w Mestii do Ushguli i w związku z tym mam kilka pytań.

- Jak wygląda możliwość zakupu wody czy prowiantu po drodze? Nie ma z tym problemu w miejscowościach po drodze tj: Zhabeshi, Adishi i Lalkholi czy lepiej od razu mieć zapas na 3,4 dni?

- Planuję zatrzymywać się na nocleg w mijanych miejscowościach, czy jest z tym jakiś problem?

- Da się dogadać "na migi"? Nie znam rosyjskiego, wątpię żeby tam wiele osób znało angielski.

Pozdrawiam

Turystyka, wyprawy i podróże...
16.08.2013 - 19:15 Mestia i okolice
KOMENTARZ:
Re: Mestia i okolice

Dzięki Krzell za odpowiedź.

Nie, nie drogą. Chcę przejść szlak Mestia-Zhabeshi-Adishi-Lalkholi-Ushguli. A myślałem o sypianiu w kwaterach.

Turystyka, wyprawy i podróże...
26.08.2014 - 23:00 Pierwszy raz w Azerbejdżanie-POMOCY!
KOMENTARZ:
Re: Pierwszy raz w Azerbejdżanie-POMOCY!

Alekwisnia, rozumiem że nie znasz szczegółów? Sam jadę we wrześniu do Azerbejdżanu, dziś właśnie dostałem wizę, i myślałem o tym żeby pojechać do Xianaliq i pochodzić po okolicy - jakby nie patrzeć to jest północ kraju.

Informacje dla podróżnika i turysty
26.08.2014 - 23:12 Gruzinska Podróż Życia - do przeżycia? Prośba o radę
KOMENTARZ:
Re: Gruzinska Podróż Życia - do przeżycia? Prośba o radę

Może być ciężko żeby w jeden dzień zwiedzić Borjomi, Vardzię i jeszcze wrócić do Tbilisi.
Z Vardzi ostatnia marszrutka do Achalcyche odjeżdża gdzieś ok 15, a jak chcesz jeszcze zwiedzić Borjomi to na 15 nawet tam nie dojedziesz. Lepiej rozpisz tę część na 2 dni, zobacz jeszcze zamek w Achalcyche i w spokoju pozwiedzaj, zamiast gonić na upadłego.

Szkoda też że tak krótko planujesz być w Mestii i okolicach. Są tam świetne trasy trekkingowe, łącznie z 3-4 dniowym szlakiem do Ushghuli. Widoki są niezapomniane, przeszedłem tę trasę w zeszłym roku, ale jeśli nigdy wcześniej nie chodziłeś po górach, albo niewiele, to może być trudna trasa.

Wydaje mi się że trochę za dużo chcesz zobaczyć w tak krótkim okresie czasu. Coś bym wyrzucił, resztą się delektował, a za rok wrócił po więcej :)

Planowanie podróży do Gruzji
04.09.2014 - 22:24 Noclegi w Gruzji - recenzje
KOMENTARZ:
Re: Noclegi w Gruzji - recenzje

W Svanetii, na pieszej trasie z Mestii do Usghuli, polecam dwa noclegi (byłem w zeszłym roku):

- w Zhabeshi w domu u Mai. Wchodząc do wioski powinniście zobaczyć znak, dom jest niedaleko starego kościółka na końcu wioski. Będąc w 5 osób wytargowaliśmy cenę 30 lari od głowy, z jedzeniem. Dodatkowo jej syn (chyba, nie pamiętam) zgodził się przyjechać po nas do Usghuli, dwa dni później i odwieźć od razu do Zugdidi, za 300 lari. Jeździ japońskim (kierownica po prawej stronie) starszym, terenowym Mitsubishi (ale tam takich pełno).

- w Adaishi polecam nocelg u Tamuny. Wchodząc od góry do wioski, to jest dom po prawej stronie, na początku. Cena, również 30 lari po negocjacjach, z jedzeniem. Toaleta na zewnątrz, prysznic również. Można tam wynająć przewodnika z koniem, do pokonania brodu na rzece, obok lodowca. Nasz był na tyle miły że zgodził się iść z nami o 6 rano (nie robiliśmy przystanku w Iprari, więc było więcej drogi do zrobienia).

Pozdrawiam

Turystyka, wyprawy i podróże...
07.10.2014 - 21:14 Nocleg w Baku
KOMENTARZ:
Re: Nocleg w Baku

Witam,

Osobiście mogę polecić Guest House Inn, mieszkałem tam we wrześniu tego roku. Generalnie jest to hotel, ale mają tez jeden pokój w którym maksymalnie może mieszkać 5 osób, działający jak hostel. Do dyspozycji jest kuchnia, woda i herbata są za darmo, obsługa mówi po angielsku, choć nie wszyscy. Jest mała niedogodność z prysznicem. Nie ma oddzielnego dla gości "hostelowych" więc musisz zgłosić na recepcji że chcesz wziąć prysznic a oni dadzą Ci klucz do pokoju hotelowego który akurat jest wolny - chyba że wszystkie są zajęte, wtedy jest problem.
Hotel/hostel znajduje się obok stacji metra 28 Maja i dworca kolejowego. To 2 stacje metra od starówki i 10 minut na nogach od bulwarów i Morza Kaspijskiego.
Miejsce można zarezerwować przez hostelworld, a później poprosić o potwierdzenie rezerwacji potrzebne do wizy, wydają od ręki, bez problemu.

Informacje dla podróżnika i turysty
06.02.2015 - 16:00 Kobieta w Azerbejdżanie
KOMENTARZ:
Re: Kobieta w Azerbejdżanie

Byłem w zeszłym roku w Azerbejdżanie, razem z koleżanką i generalnie nie jest źle, ale uważać trzeba. Koleżanka raz wyszła sama na miasto (Baku) w legginsach i nie mogła przejść 10m metrów bez zaczepki od kolejnego "adoratora". Wg. niej niektórzy byli dość napastliwi, włącznie z tym że szli za nią dłuższy czas chcąc się dowiedzieć gdzie mieszka. Tak że trzeba trochę uważać przy wyborze garderoby (tak przy okazji to mężczyzn też to dotyczy, ale pod innym względem).

Pozdrawiam

Informacje dla podróżnika i turysty