Zakładki podstawowe

PiotrEckh

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
02.09.2012 - 12:06 Dojazd z Istambułu
KOMENTARZ:
Re: Dojazd z Istambułu

Niestety, według strony internetowej Pegasus Airlines najbliższy samolot będzie... 8 października. Może źle szukam. Dogu Ekspresi póki co nie jeździ ze Stambułu. Żadne linie autobusowe nie występują w internecie i właśnie nie wiem, czy wyjazd do Istambułu i spontaniczne szukanie jakiegoś połączenia autobusowego do Gruzji i Armenii jest takie całkiem odpowiedzialne. ;)

Podróże i wyprawy
02.09.2012 - 12:34 Polska -Istambuł -Gruzja
KOMENTARZ:
Re: Polska -Istambuł -Gruzja

Znasz może sposób na dostanie się z Burgas do Istambułu w sposób tańszy niż linie autobusowe za 60 - 75 BGN (biorąc pod uwagę, że jest nas aż 8 sztuk)?

Turystyka, wyprawy i podróże...
02.09.2012 - 12:37 Dojazd z Istambułu
KOMENTARZ:
Re: Dojazd z Istambułu

Wiem, do tego też dotarłem, chodziło mi o bezpośrednie autobusy do Erewania, bo szkoda nam trochę czasu na przesiadki w Tbilisi, do którego i tak wrócimy po Armenii. Póki co wiem, że podobno są i z którego dworca. ;)

Podróże i wyprawy
07.09.2012 - 21:23 Nocleg w Tbilisi ?
KOMENTARZ:
Re: Nocleg w Tbilisi ?

Jaką najtańszą (studencki standard - by było gdzie się umyć bez zagrożenia biologicznego i wyspać bez robactwa) opcję noclegu w Tbilisi dla grupy składającej się z 8 osób w drugiej połowie września możecie polecić? Oferty z hostelworld za 6,5 euro traktuję z mocną rezerwą, ale jeżeli faktycznie istnieje coś w tych granicach cenowych, byłoby wspaniale.

Alternatywnie - w samym mieście da się znaleźć jakiś camping z prysznicami itd, gdzie można by bezpiecznie rozbić namiot?

Turystyka, wyprawy i podróże...
24.12.2012 - 02:50 Dojazd z Istambułu
KOMENTARZ:
Re: Dojazd z Istambułu

Po udanej wyprawie odpowiem sam sobie - z dworca Emniyet w Istambule (przystanek tramwajowy i stacja metra Aksarai) jeździ codziennie kilka autobusów do Tbilisi. We wrześniu wyjeżdżały o 15 i 17. Godziny się chyba dość często zmieniają i ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje w sieci. Zdecydowanie zalecam wycieczkę na dworzec tuż po przyjeździe do Istambułu. Są tam agencje wszystkich przewoźników. Bilet dobrze kupić z kilkudniowym wyprzedzeniem. Można też spróbować kupić bilet za pośrednictwem hostelu, w którym będziecie mieszkać, niektóre oferują pomoc w tym zakresie.

U przewoźnika Golden Turizm bilet kosztował 52 dolary. Autokar jedzie 32 godziny, robi sporo postojów, na których jest normalne WC i możliwość zjedzenia posiłku. W tureckich autokarach kawa i herbata zwyczajowo w cenie biletu.

Z tego dworca jeździ tez autobus bezpośredni do Erewania, a nawet do Azerbejdżanu, ale jako że i tak oba jadą przez Gruzję i te połączenia nie są codziennie, łatwiej jechać z przesiadką w Tbilisi.

Podróże i wyprawy