Zakładki podstawowe

emto

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
17.07.2011 - 17:18 Kazbek wrzesień 2011r.
KOMENTARZ:
Re: Kazbek wrzesień 2011r.

Witam wszystkich!
To mój pierwszy post na Forum więc może troszkę o sobie. Ja mam 30 lat, moja żona 28, kochamy podróże "plecakowe". W tym roku wybieramy się do Gruzji w terminie 01.09-17.09.2011 r. Szukam towarzyszy do wypadu do monastyrów Dawid Garedża, gdyż dojazd tam jest bardzo kiepski. Wspólne wynajęcie taksówki, innego samochodu znaczaco zmniejszy koszty. Podobnie do innych mniej uczęszczanych rejonów, gdzie z dojazdem transportem publicznym krucho. Zwłaszcza chodzi mi o zobaczenie paru winnic, gdzie bez auta nie da rady.
Jesli byście byli zainteresowani, mozna by było się zgadać i razem przemieścić się po Gruzji, przynajmnej do Dawid Garedża.
Pozdrawiam,
Marek

Zaproszenia i ogłoszenia
17.07.2011 - 17:43 Nocleg w Tbilisi ?
KOMENTARZ:
Re: Nocleg w Tbilisi ?

Witam,
wstępnie mam zarezerwowany nocleg w Tourist Houses który prowadzi Georgi Berishvili (link poniżej). Z postów wyczytanych na Forum wynika jednak, dość niejasno, że facet jest specyficzny. Na czym polega jego specyfika jeśli ktoś może rozwinąć tę myśl i czy warto tam nocować? Cena 15 lari od osoby w pokoju 2-osobowym to chyba okazyjna cena. Ale czy warto sugerować się ceną? Będę wdzięczny za opinię i poradę.
Pozdrawiam,
Marek

http://www.touristhouses.org/index.html

Turystyka, wyprawy i podróże...
18.07.2011 - 16:05 Kazbek wrzesień 2011r.
KOMENTARZ:
Re: Kazbek wrzesień 2011r.

Uzyskałem informację, że taka w/w wyprawa to koszt 50 lari od osoby, jeżeli zbierze się grupa 4 osób. Szukamy zatem 2 chętnych osób, które w terminie 2-7 września 2011 r. chciałyby się wyprawić do Dawid Garedża z Tbilisi, dołączyć do nas. Konkretny dzień do ustalenia. Wszelkie informacje na PW.
Pozdrawiam,
Marek

Zaproszenia i ogłoszenia
19.07.2011 - 22:18 Gruzja we wrześniu
KOMENTARZ:
Re: Gruzja we wrześniu

Ja i moja żona będziemy w Gruzji od 2go do 17go września. Mozna byloby połączyć siły na wspólny wypad w mniej uczęszczane rejony - Dawid Garedża, Swanetia. Koszt wycieczki z Tbilisi do Dawid Garedża to 50 lari od osoby przy czterech osobach. Brakuje nam pary... Zapraszamy dp przyłączenia się. Termin od 2go do 7go września.
Marek

Zaproszenia i ogłoszenia
22.04.2012 - 20:21 Koniak odkupię
KOMENTARZ:
Re: Koniak odkupię

Pozwolę sobie podbić temat i ponowić prośbę o przywiezienie butelki koniaku. Z uwagi na ciszę sądzę jednak, że nikt nie wraca na pusto...
Pozdrawiam!

Zaproszenia i ogłoszenia
02.05.2012 - 21:12 waluta
KOMENTARZ:
Re: waluta

Nie ma problemu z wymianą EURO. Jeżeli chodzi o kantor, to powinien być czynny na lotnisku. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że tam kantor działa całodobowo. Rok temu przylecieliśmy właśnie około 04:00 i właśnie na lotnisku zakupiliśmy pierwszą, niewielką sumę Lari.

Turystyka, wyprawy i podróże...
22.05.2012 - 09:28 koniecznie Wardzia
KOMENTARZ:
Re: koniecznie Wardzia

Hej,
moje "ostatnio" to wrzesień 2011 r. Jechaliśmy wówczas marszrutką z Batumi do Achalciche przez Chaszuri i Borjomi. Spokojnie w jeden dzień dojedziesz do Wardzi. Z tego co nas poinformowano, nie wiem ile w tym jest prawdy, to z Batumi do Achalciche jeżdżą tylko dwie marszrutki dziennie, startują zaraz po sobie po godzinie 09:00. Jedna jedzie przez Chaszuri o Borjomi, a druga przez.... zapomniałem. Do Achalciche dotarliśmy chyba zaraz po 15tej. Pamiętam, że na dworcu stała marszrutka do Wardzi. Wydaje mi się, że nie była to ostatnia marszrutka. Co do dworca w Batumi, to ciężko mi powiedzieć gdzie się znajduje. Musisz popytać ludzi, ale nie jest to daleko od centrum, jakieś 15-20 minut piechotką. Niedaleko jest dzielnica turecka. Dworzec w Achalciche (marszrutka do Wardzi) będzie tam, skąd wysiądziesz jadąc z Batumi. Jeśli będziesz w Achaliche - Wardzi, to całkiem niedaleko znajduje się monastyr Sapara. Nie wiem czy jest warto tam się udać, ale jak wracaliśmy do Tbilisi pytano nas czy tam byliśmy, i ludzie kręcili głowami i twierdzili, że powinniśmy żałować, że tam nie pojechaliśmy bo to "priekrasne" miejsce.
Marek

Turystyka, wyprawy i podróże...
06.06.2012 - 23:01 Relacja z podróży do Gruzji
KOMENTARZ:
Re: Relacja z podróży do Gruzji

Witajcie,
skrobnąłem krótki tekst z mojego zeszłorocznego, wrześniowego pobytu w Gruzji. Może się komuś przyda parę informacji na wyjazd. Zapraszam do lektury. Artykuł znajduje się również w dwumiesięczniku "Witaj w Podróży" (w jego papierowej wersji).
Pozdrawiam,
Marek

http://www.witajwpodrozy.pl/inspiracje/u-stop-kaukazu.html

Relacje z długich wypraw i krótkich wypadów
20.09.2012 - 18:28 KONKURS - gdzie to jest?
KOMENTARZ:
Re: KONKURS - gdzie to jest?

Ani chybi.... jest to Kutaisi.

Turystyka, wyprawy i podróże...
21.09.2012 - 21:39 KONKURS - gdzie to jest?
KOMENTARZ:
Re: KONKURS - gdzie to jest?

Moja kolej więc... gdzie to jest?

Turystyka, wyprawy i podróże...