Zakładki podstawowe

damian.czechowski

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
16.08.2011 - 21:33 Noclegi w Gruzji - recenzje
KOMENTARZ:
Re: nocleg w Kazbegi

Korzystałem z żoną i 4 letnim dzieckiem w lipcu z noclegu u rodziny Chaikaszwili, Rezo (gospodarz), tel. 577185598 Rusudan (gospodyni), tel. 599447748 Wano (syn) i córka Nata. Bardzo przyjemni i serdeczni ludzie. Do dyspozycji 3 pokoje (8 osób), łazienka, podwórko. 30 lari za nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją (smacznie i dużo), potrawy tradycyjne. Syn gospodarzy Wano jest alpinistą i posiada terenówkę na 7 osób. Można z nim zobaczyć okolice Kazbegi i miejsca nieopisywane w przewodnikach, gdzie nie ma turystów, a przy okazji dowiedzieć się wielu ciekawostek - my przez 4 dni nie nudziliśmy się. Można się komunikować po rosyjsku i trochę po niemiecku z Natą, u której da się kupić wyszywane rękodzielnictwo.
Jak trafić: wystarczy zapytać w centrum o Rezo Chaikaszwili, lub skręcić w uliczkę (50 m od centrum) z drogowskazem do Instytutu Ekologii.

Turystyka, wyprawy i podróże...
16.08.2011 - 21:56 Droga z Batumi do Vardzi
KOMENTARZ:
Re: Droga z Batumi do Vardzi

Potwierdzam, droga z Achalciche do Vardzi nowiutka (podobno oddana do użytku ok. 6 mies. temu), ale już miejscami są obrywy asfaltu.
My jechaliśmy z Achalciche do Batumi rano około 9, czas przejazdu 4,5-5 godzin przez Borjomi i Kutaisi, cena 20GEL/os.

Turystyka, wyprawy i podróże...
16.08.2011 - 22:22 Trekking w okolicy Kazbegi (poza szczytem Kazbek)
KOMENTARZ:
Re: Trekking w okolicy Kazbegi (poza szczytem Kazbek)

Mapy, które widziałem u gospodarzy w Kazbegi są o średnim stopniu uszczegółowienia, ale zaznaczonych jest kilka przykładowych tras trekingowych, niekoniecznie na wys. 3000-4000. Chyba najlepiej przed wejściem na wybraną górkę pytać miejscowych o drogę lub pasterzy, brak oznakowanych szlaków, jedynie drogi wydeptane przez miejscowych i pasące się krowy. Z tego co widziałem, szczyty nie pokryte lodowcem to chyba do 3000 m, powyżej śniegi. Polecam trekking koło miejscowości Juta pod szczyt Tiuchi (czyt. chyba Ciaucha).

Turystyka, wyprawy i podróże...