Zakładki podstawowe

Lygi

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
10.04.2012 - 09:43 Gruzinki
KOMENTARZ:
Re: Gruzinki

Witam

Trzeba zacząć od tego że jest takiego jak gruziński typ urody. Typowi Gruzini różnią się wyglądem od np. europejczyków i to widocznie. chodzi tu o cerę, budowę ciała, włosy i o wiele innych elementów które często ciężko zdefiniować a które składają się na tą różnice w wyglądzie Gruzinów i np. europejczyków

Jeśli chodzi o o cenę owej urody to kwestia gustu oczywiście, ale myślę sobie że Gruzinki o typowej dla tej nacji urodzie raczej nie zachwyca europejczyka. Oczywiście zdarzają się wyjątki ale to wyjątki które potwierdzają regułę. Ciężko powiedzieć że Gruzinki są ładne jeśli na 100 spotkanych młodych Gruzinek 5 można by było uznać za ładne.

Wciąż mówię tu o typowych Gruzinkach (śniada cera, wydatne kości policzkowe, czarnowłose) ale jest tez osobna kategoria Gruzinek. O bardziej europejskim wyglądzie. A właściwie wyglądzie który mi się kojarzy z Rosją czy innymi krajami wschodnimi bliżej europy. Te dziewczyny bardziej mogą nam polakom się podobać .

Pozdrawiam

O Gruzinkach, Gruzinach i kulturze gruzińskiej
15.04.2012 - 20:07 Co zżera Gruzinom zderzaki w samochodach ? Ktoś wie ?
KOMENTARZ:
Re: Co zżera Gruzinom zderzaki w samochodach ? Ktoś wie ?

Oj chyba trafiłem na forum gdzie spotkać można samych poważnych podróżników planujących tu swoje poważne wyprawy i nie ma co wyjeżdżać z takimi nie poważnymi tematami.
No nic pozdrawiam wszystkich !

Varia
16.04.2012 - 10:30 Co zżera Gruzinom zderzaki w samochodach ? Ktoś wie ?
KOMENTARZ:
Re: Co zżera Gruzinom zderzaki w samochodach ? Ktoś wie ?

Moja teoria dotycząca braku zderzaków w samochodach mówi że to świnie są winne temu stanowi rzeczy. (Na poniżej ilustracji jakurat krowy, ale kto był ten wie że świń tam więcej niż psów. :D )

Wydaje mi się że każdy kto jeździ bez zderzaka wszedł na kurs kolizyjny z jedną z tych świń które tabunami biegają po ulicach gruzińskich wsi. Wysokość się zgadza, a i uszkodzenia przy takim kontakcie mogły by się ograniczyć jeno do zderzaków.

Inne pytanie. Jeśli zderzak został uszkodzony to czemu nie został wymieniony, albo naprawiony tylko wszyscy jedzą już dalej bez zderzaków? Czyżby braki w zaopatrzeniu w tym zakresie ? Może to jest pole do popisu dla polskich firm? Export zderzaków do Gruzji. Hit handlowy!

Varia
16.04.2012 - 14:22 Czego nie kupisz w Gruzji :)
KOMENTARZ:
Re: Czego nie kupisz w Gruzji :)

Dodam jeszcze że nie kupi się tu takiego pieczywa jak w Polsce. Poza Goodwillem w Tblisi praktycznie nie znalazłem ciemnego pieczywa. Nie ma też znanych u nas bułek, rogali i chałek.
W druga stronę. Nie trzeba przywozić do Gruzji polskiej wódki bo na półkach pełno "Sobieskiego", polskich słodyczy tez nie bo czekoladek itp. z "Mieszka" tu od cholery.

Turystyka, wyprawy i podróże...
16.04.2012 - 18:07 Czego nie kupisz w Gruzji :)
KOMENTARZ:
Re: Czego nie kupisz w Gruzji :)

Quote:
To pewnie dlatego, że to Gruzja - nie ma pieczywa z Polski.

Nie chodzi mi żeby były tu rzeczy z Polski, ale chodzi tu o porównanie tego co jest w Polsce, a czego nie kupisz w Gruzji i za czym możemy tęsknić tu. W Polsce są bułki - w Gruzji ich nie ma.
W Gruzji jest bardzo dobre zaopatrzenie porównywalne z Polską i dlatego pozwoliłem sobie skupić się na takich drobiazgach które różnią nasz rynek zbytu. Podejrzewam że gdyby chodziło o np. Afganistan to ten temat nie miałby racji bytu :)

Turystyka, wyprawy i podróże...
20.08.2012 - 12:52 wybrzeże Morza Czarnego
KOMENTARZ:
Re: wybrzeże Morza Czarnego

Jest jeszcze Anaklia (piaszczyste plaże) Tu masz link do folderu po polsku o Anakli :D http://www.pgig.org/dokumenty/Anaklia.pdf :twisted:

Turystyka, wyprawy i podróże...
26.08.2012 - 17:03 Kolejka linowa w Tbilisi
KOMENTARZ:
Re: Kolejka linowa w Tbilisi

Quote:
jest szklana podłoga, trochę już zabrudzona. Nie wiem czy we wszystkich wagonikach, ale 3razy jechałem i była

Chmm... podłogi szklanej nie stwierdziłem. Sądzę że bym zauważył ten fakt, ale przejrze zdjęcia może coś przeoczyłem w natłoku wrażeń. :)

Turystyka, wyprawy i podróże...
26.08.2012 - 17:22 Gruzja- 5 dni we wrześniu.
KOMENTARZ:
Re: Gruzja- 5 dni we wrześniu.

Gori i Upliscyche zdecydowanie warte polecenia!
http://innagruzja.blogspot.com/2012/08/wielka-niespodzianka-kamienne-upliscyche.html
http://innagruzja.blogspot.com/2012_07_01_archive.html

Zaproszenia i ogłoszenia
10.11.2012 - 19:37 spotkanie w Tbilisi
KOMENTARZ:
Re: spotkanie w Tbilisi

Ooooo, ja nawet chyba wiem gdzie to jest :)
Odezwiemy się jak tylko dotrzemy, przy czym własnie dowiedziałam się, że czeka mnie bonus- zaprowadzenie auta do warsztatu gdzieś w Saburtalo koło cmentarza, byłam tam tylko raz więc jazda będzie nieziemska.... tak więc możemy mieć odrobinę poślizgu, ale damy radę!!! Już się cieszę!

Zaproszenia i ogłoszenia
11.11.2012 - 13:01 spotkanie w Tbilisi
KOMENTARZ:
Re: spotkanie w Tbilisi

Kochani jesteście!!!
Na szczęście kwestia samochodu rozwiązała się w inny sposób, hurra :)
Do zobaczenia za godzinę!

Zaproszenia i ogłoszenia