Zakładki podstawowe

maruszka

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
29.08.2011 - 10:57 Plażowanie w Azerbejdżanie
KOMENTARZ:
Re: Plażowanie w Azerbejdżanie

Najbardziej znanymi plażami w Azerbejdżanie są: Novhani, Buzovna, Suraxani, Mardakan, Zira, Amburan (, Dubendi. W okolicy Abszeronu to Crescent Beach, laguna powyżej Sumgaitu oraz Sangaczał. Znanym kurortem wypoczynkowym jest także Nabran, jednakże tamtejsze plaże nie należą do najpiękniejszych, trudno je wogóle nazwać plażami.
W południowej części Azerbejdżanu znajdują się fajne plaże w okolicach Lankaranu. W Azerbejdżanie trzeba uważać, bowiem większość plaż jest płatna.
W Mardakanie, ok 40 km od Baku plaże są płatne, lecz spełniają europejskie standardy

Informacje dla podróżnika i turysty
29.08.2011 - 11:13 azerski alkohol
KOMENTARZ:
Re: azerski alkohol

Alkohol jest popularny w Gruzji, Armenii i niektórych Republikach Kaukazu Północnego. Pije się tam wszystko: wino, piwo, koniak i wódkę- czaczę. W samym Azerbejdżanie i muzułmańskich republikach z roku na rok coraz więcej przybywa młodych ludzi, którzy wogóle nie piją alkoholu. Warto dodać, że w Kaukazie Północnym istnieje wiele wiosek, gdzie nie sprzedaje się wogóle alkoholu (względy religijne).

Informacje dla podróżnika i turysty
30.08.2011 - 10:14 babski wyjazd do Gruzji
KOMENTARZ:
Re: babski wyjazd do Gruzji

Ja ostatno również byłam, jeszcze z dwoma innymi dziewczynami w Gruzji podczas wycieczki i wszystko było ok. Nie ma się czego obawiać. naturalnie jak wszędzie trzeba zachować ostrożność i nie przesadzać ze strojami, chodzi mi o zbytnie odsłanianie ciała. W krajach muzułmańskich jest to raczej niezbyt mile widziane.

Turystyka, wyprawy i podróże...
20.03.2012 - 12:14 oc i zielona karta
KOMENTARZ:
Re: oc i zielona karta

Polscy obywatele mogą swobodnie przebywać w Gruzji przez okres 360 dni. Wystarczy jednynie mieć ważny przez następne 6 miesięcy paszport. Jeśli chodzi o zieloną kartę to owe ubezpieczenie OC nie jest obowiązkowe dla turystów. Wszystkie bliższe informacje na ten temat można znaleźć na stronie Ambasady RP w Tbilisi pod adresem http://www.tbilisi.polemb.net/?document=170

Turystyka, wyprawy i podróże...