Zakładki podstawowe

Yakin

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
04.08.2012 - 13:20 Ponowny wjazd do Gruzji
KOMENTARZ:
Re: Ponowny wjazd do Gruzji

Paszporty od jakiegoś czasu wyrabia się w starostwach, a nie urzędach wojewódzkich i nie trzeba się bawić w żadne oszustwa ze zgubieniem (choć absolutnie nikt tego nie sprawdza), tylko po prostu przy składaniu wniosku podać powód dlaczego chce się wyrobić nowy paszport. Nikt nie robi z tym problemów, kolega ostatnio musiał wymienić ważny paszport w którym miał wbitą wizę izraelską, a leciał do ZEA. Do tego, żeby wjechać do Gruzji i z niej wyjechać obecnie wystarcza dowód osobisty, więc paszporty musieliby okazać dopiero przy wjeździe do Armenii.

Zaproszenia i ogłoszenia
04.08.2012 - 14:02 Przewodnik Bezdroży - kolejne wydania - warto kupić?
KOMENTARZ:
Re: Przewodnik Bezdroży - drugie wydanie - warto kupić?

A czy ktoś korzystał z tego przewodnika http://galileos.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=19&products_id=603 ? Nigdzie nie mogę znaleźć o nim jakichś miarodajnych opinii. Korzystałem z przewodnika tego wydawnictwa po Górach Stołowych i byłem bardzo zadowolony. No aale Góry Stołowe to nie Gruzja :D .

Turystyka, wyprawy i podróże...
05.08.2012 - 21:32 Przewodnik Bezdroży - kolejne wydania - warto kupić?
KOMENTARZ:
Re: Przewodnik Bezdroży - drugie wydanie - warto kupić?

No właśnie ta objętość mnie zaniepokoiła, 72 strony na cały kraj to trochę mało :) . Więc chyba jednak kupię Bezdroża, wychodzi na to, że po polsku nic lepszego nie ma.

Turystyka, wyprawy i podróże...
03.09.2012 - 15:22 koszt wakacji w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: koszt wakacji w Gruzji

No właśnie, właśnie. W tym roku byliśmy z żoną na Krymie i 15 dni pobytu kosztowało nas około 2,5 tys. zł (bez dojazdu na Krym), staraliśmy się zbytnio nie szaleć, ale też jakoś specjalnie sobie nie odmawialiśmy. Staraliśmy się dużo zwiedzać i sporo w związku z tym jeździliśmy. Nocowaliśmy jednak w kwaterach prywatnych. Na następny rok wstępnie zaczęliśmy przymierzać się do Gruzji, ale z lektury forum wynika mi powoli, że to jednak zupełnie inny przedział cenowy głównie ze względu na koszt noclegów. Czy w Gruzji w ogóle funkcjonuje prywatny sektor kwater tak jak na Krymie, w Odessie, czy Lwowie? Czy raczej w grę wchodzą tylko hostele? A jeśli hostele to tylko takie o dość wysokim standardzie do których adresy znalazłem na forum? Bo może są też tańsze? Standard jaki nas interesuje to pokój dla 2 osób, w którym jest łóżko i jakiś stolik, w miarę przyzwoita toaleta i prysznic (nie muszą być w pokoju). Czy przy takich założeniach noclegowych, jedzeniu raczej własnym supmtem, jeżdżeniu środkami lokomocji publicznej bez pchania się w regiony górskie gdzie dojazd jest trudny i drogi i uwzględnieniu kosztów wstępu realne jest spędzenie 2-tygodniowego urlopu za około 3 tysiące na chwilę obecną (bez przelotu oczywiście)?

Turystyka, wyprawy i podróże...
03.09.2012 - 17:42 koszt wakacji w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: koszt wakacji w Gruzji

Standard raczej nas nie przeraża :) , choć trzeba przyznać, że na Krymie nawet jak było bardzo skromnie, to było czysto. Ale ceny udawało nam się negocjować (poza Jałtą) na poziomie około 20 PLN za osobę. Czyli jednak w Gruzji trzeba liczyć dwa razy więcej. A zdarza się tak, że cena nie jest liczona od osoby, tylko za kwaterę? Bo jeśli tak, to może bardziej opłaca się jechać np. w cztery osoby (w przypadku Krymu doszliśmy do wniosku, że to optymalna liczba)?

Turystyka, wyprawy i podróże...
03.09.2012 - 21:52 koszt wakacji w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: koszt wakacji w Gruzji

RomeY:
Zdarza się, np. nad morzem biorąc apartament przy bulwarze.

Ogólnie trzeba liczyć 3k na 2 tygodnie, żeby sobie nie odmawiać na miejscu (włączam do tego lot promocyjny za około 500zł RT plus wynajem auta i wahę).

Wynajem auta nas nie interesuje :) . Ale jeśli 3k na 2 tygodnie z noclegami (bez lotu) jest rozsądną kwotą to trzeba pomyśleć :) . A jak się kształtują ceny wstępów do zabytków, rezerwatów? Na Krymie nie ukrywam ich wysokość trochę nas zaskoczyła. Mało było miejsc gdzie dało się wejść za mniej niż 20 zł od osoby. Dużo więcej takich gdzie wstęp kosztował 25 zł. Przy dwóch osobach i dużej ilości zwiedzania robiło to już różnicę.

Turystyka, wyprawy i podróże...
04.09.2012 - 10:18 koszt wakacji w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: koszt wakacji w Gruzji

To jest pocieszająca informacja :) . Muzeum Stalina akurat nie jest priorytetem, a reszta faktycznie niedroga. Miejmy nadzieję, że do przyszłego roku nic się nie zmieni.

Turystyka, wyprawy i podróże...
04.09.2012 - 20:37 koszt wakacji w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: koszt wakacji w Gruzji

RomeY:
Zawsze mówcie, że chcecie bilety studenckie, nie sprawdzają legitek :)

Poza tym te 3k na 2 tygodnie to już razem z przelotem RT.

Ja miałem na myśli 3 tys. na pobyt dla dwóch osób, a to z przelotem jest chyba nierealne. Bo co oznacza skrót RT? Najtańszy bilet powrotny Warszawa - Tbilisi na okres czerwiec - wrzesień przyszłego roku kosztuje 1104 zł.

Turystyka, wyprawy i podróże...
05.09.2012 - 10:44 koszt wakacji w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: koszt wakacji w Gruzji

Ach, czyli po prostu w obie strony :) . Myślałem, że chodzi o skrót relacji lotniczej między jakimś miastem w Europie, a Tbilisi, która jest tańsza niż ta z Warszawy :) . Bilety dla dwóch osób z Wawy, to ponad 2200 zł, więc chyba tym bardziej zaszła pomyłka w interpretacji tego co napisałem. Z 3 tys. zostaje 800 zł na 2 osoby na dwa tygodnie co jest sumą mocno nierealną :D.

Turystyka, wyprawy i podróże...
05.09.2012 - 14:18 koszt wakacji w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: koszt wakacji w Gruzji

Lot ma promocję, owszem, ale na miesiące zimowe :D . I faktycznie można wtedy lecieć za około 600 zł/os. Opcje z Rygą lub Kijowem, aczkolwiek tańsze lotniczo wymagają dojazdu do tych miast. A ponieważ mieszkamy pod Warszawą, to koszty i czas które trzeba na nie poświęcić powodują, że wychodzi prawie to samo co bezpośredni lot z W-wy. A jeśli teraz na rok przed wylotem cena wynosi 1100, to raczej już chyba nie spadnie. A nie możemy czekać do ostatniej chwili na jakąś promocję last minut, bo jednak urlopy trzeba w pracy zgłosić pół roku wcześniej :roll: .

ulmak:
W zeszłym tygodniu wróciliśmy z Gruzji i na dwie osoby wydaliśmy ok. 2500 zł, bez przelotu. Na miejscu zbytnio nie oszczędzaliśmy, wszystkie noclegi w hostelach, lub kwaterach (nie mieliśmy namiotu), raczej bez luksusów.

Ale ta informacja bardzo mi się podoba. Te 2500 zł wydaliście na ile dni?

Turystyka, wyprawy i podróże...