Zakładki podstawowe

melon

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
26.08.2012 - 14:03 dojazd komunikacja lokalna do wioski Shatili
KOMENTARZ:
Re: dojazd komunikacja lokalna do wioski Shatili

wg. informacji z dworca Didube potwierdzonej w Shatili :) :
z Tbilisi do Shatili (Didube) środa i sobota godz 9,
z Shatili do Tbilisi czwartek i niedziela godz 12

Turystyka, wyprawy i podróże...
26.08.2012 - 14:13 Gruzja bez paszportu
KOMENTARZ:
Re: Gruzja bez paszportu

Na miejscu swobodnie można się posługiwać dowodem zamiast paszportu: w hotelach, przy kupnie biletów kolejowych, przy zezwoleniu na pobyt w strefie granicznej u pograniczników. Problem był tylko przy locie przez Ukrainę, w check-in uparli się że Ukraina nie jest w UE więc niezbędny jest paszport i kazali nam wypełnić żółte papiery zagubienia paszportu; z tymi żółtymi papierami już nikt nam nie robił później problemów... :)

Turystyka, wyprawy i podróże...
26.08.2012 - 14:36 Nocleg w Tbilisi ?
KOMENTARZ:
Re: Nocleg w Tbilisi ?

Elit hotel, Ketevan Tsamebuli ave 108, blisko metra isani, 50 lari za dwójkę z łazienką (sierpień 2012). Czysto ale w ciągu dnia trochę hałaśliwie - położenie między ruchliwą ulicą a torami kolejowymi. Obsługa w j.rosyjskim i angielskim.

BHM Hostel, Rustaveli No14, blisko metra Tavisuplebis Moedani, ceny 30lari/os za dwójkę, 25 lari za salę 8os. Czysto i cicho. Do dyspozycji wspólna łazienka, kuchnia, pralka - wszystko nowe. Świetny punkt wypadowy żeby pieszo zwiedzić starówkę. Obsługa w j.angielskim.

Turystyka, wyprawy i podróże...
26.08.2012 - 15:41 koniecznie Wardzia
KOMENTARZ:
Re: koniecznie Wardzia

Toaskari faktycznie sympatyczny hotel, od 20 do 40lari/os, w niektóre dni pracuje dziewczyna która mówi po polsku. Jedyny kłopot to z wyżywieniem bo nie wiadomo czego i ile się spodziewać. Dużo smaczniej, pewniej i taniej jest się stołować w knajpie przy parkingu przed wejściem do skalnego miasta, gdzie wieczorem można się spotkać z zaproszeniem do stolika miejscowych... :)
Szlaki w dolinie nawet oznakowane, ale jednokierunkowo (tylko w kierunku Wardzi), więc trzeba mieć oczy z tyłu głowy... :)

Turystyka, wyprawy i podróże...
26.08.2012 - 16:06 Noclegi w Gruzji - recenzje
KOMENTARZ:
Re: Noclegi w Gruzji - recenzje

Wardzia - Hotel Toaskari , od 20 do 40lari/os, w niektóre dni pracuje dziewczyna która mówi po polsku. Jedyny kłopot to z wyżywieniem bo nie wiadomo czego i ile się spodziewać (drugiego dnia dostaliśmy o połowę mniej niż pierwszego w tej samej cenie). Szefowa multijęzyczna tzn w każdy języku Wam sprzeda co trzeba.
Telavi - Eto's Gesthouse - 40 lari za dwójkę + 10 lari śniadanie. Cicho i spokojnie. Dziewczyna bardzo się stara, załatwiła nam transport do Omalo w cenie jak z Alvani. Angielski rosyjski.
Omalo - jeep zawiózł nas prosto pod administrację parku, gdzie wskutek zamieszania niechcący zameldowaliśmy się na polu namiotowym co wiązało się z opłatą 5 lari/os. W ramach wyposażenia pola, działająca toaleta z umywalką, więc swobodnie można było sobie darować to legalnie rozbijanie namiotu. Samo Omalo dzieli się na dwie wioski - z których mniejsza Zemo Omalo znajduje się wyżej, tuż pod kamiennymi wieżami. Są tam też kwatery, a także swobodny dostęp w wsi do studni. Polecałbym negocjować z kierowcą żeby od razu zawoził do Zemo Omalo.
Shatili - drewniane chałupy naprzeciwko wież po drugiej stronie rzeki, 40 lari za dwójkę + 15 lari za śniadanie i obiad. wspólna łazienka z bieżącą letnią wodą co po tygodniowym treku wydawało się Hiltonem. Miła kobieta ale posługuje się tylko szczątkowym rosyjskim.

Byliśmy w sierpniu 2012, nigdzie nie było problemu z wolnymi miejscami, średnie obłożenie kwater ok 30%.

Turystyka, wyprawy i podróże...