Zakładki podstawowe

mikkolaz

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
04.10.2012 - 17:24 Re: Nauka języka gruzińskiego

A czy istnieje jakaś możliwość nauki j.gruźińskiego w Poznaniu?
POzdrawiam

ქართული ენა - język gruziński - języki ludów Gruzji
06.10.2012 - 02:22 Konno po Gruzji
KOMENTARZ:
Re: Konno po Gruzji

Koszt takiej imprezy w Lagodekhi to 50 lari/dzień za konia, który niesie twój bagaż,35 lari/dzień za przewodnika na koniu i ewentualny nocleg w drewnianym domu,postawionym na wys. 2000 m.n.p.m. - cena 15 lari/noc, nocleg w namiocie jest bezpłatny podobnie wejście do parku.
Podobnie cenowo wygląda sytuacja w Borjomi, z tymże przewodnik kosztuje 25lari/dzień.
Jeśli chodzi o jedzienie to sprawa wygląda różnie. W Lagodekhi, osoba w administracji powiedziała, że mamy wziążć jedzienie na 3 dni we własnym zakresie, a będąc już na trasie spotkaliśmy znajomego Polaka, który jedzenie dostawał od swojego przewodnika.Generalnie, chyba każdy przewodnik podzieli sie z wami jedzieniem( mowa tutaj o chlebie, serze, ogórku itp.), ale warto mieć również swoje specjały.A i tak wszystkie dowiecie sie bardzo szczegółowo na miejscu, ponieważ punkty administracji, czy to w Lagodekhi czy w Borjomi działają bez zarzutu. Język angielski na dobrym poziomie.
Osobiście gorąco polecam Lagodekhi, choć niestety 3-owa trasa nad jezioro jest jedyną rozsądną opcją w tym mieście. O wiele więcej możliwości znajdziecie w parku Borjomi- Karagauli.
POzdrawiam

Turystyka, wyprawy i podróże...