Zakładki podstawowe

Amigo

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
30.12.2012 - 15:09 butle gazowe w Armeni!
KOMENTARZ:
Re: butle gazowe w Armeni!

Witam!
Bardzo mnie interesuje problem napełniania butli (np. takich 11kg) propanem lub mieszanką propan-butan. Zamierzam spędzić w Armenii kilka miesięcy i gaz potrzebuję do gotowania oraz do pracy lodówki. Jeżeli są stacje napełniania LPG to posiadając stosowne przyłącza nie będę miał problemu. Tylko czy istnieją w Armenii takie punkty napełniania LPG? A może są możliwości wymiany 11kg butli ? Podróżuję samochodem kempingowym. Czy ktoś może udzielić mi takich informacji?

Pozdrawiam - Amigo.

Podróże i wyprawy
02.01.2013 - 13:51 Ukraina, GRUZJA, Turcja - wakacje 2013
KOMENTARZ:
Re: Ukraina, GRUZJA, Turcja - wakacje 2013

Krzysiek56:
Witajcie! My również zamierzamy wybrać się do Gruzji kamperem. Przeglądamy różne relacje z tamtych stron i widzę problem z dojazdem do tego kraju .

Witajcie!
W odróżnieniu od Was nie widzimy problemu z dojazdem do Gruzji. Po prostu pojedziemy przez Turcję. W Turcji chcemy przebywać przez miesiąc, trzymając kierunek na Gruzję. W Gruzji też spędzimy miesiąc i następnie do Armenii, która jest naszym zasadniczym celem. W samej Armenii zamierzamy na podróżach spędzić co najmniej 3 miesiące. Podróżowanie przez Federację Rosyjską wykluczamy. Przynajmniej w czasie tej podróży. Federację zostawiamy sobie na inne czasy.
Podróżowaliśmy przez Turcję kilka lat temu i uważamy przejazd przez ten kraj za optymalny. W zasadzie widzimy tylko jedną "niedogodność" - to ceny paliw. Ale wg mnie jest to do przełknięcia. Obecnie staramy się dostosować GPS-y do tamtych regionów i chcemy zdobyć jak najwięcej materiałów kartograficznych oraz turystycznych. Wyjazd planujemy na koniec kwietnia lub pocz. maja. Powrót przed grudniem, jak co roku. W Kerczu byłem kamperem w 2008 r. ale nie interesowałem się promem do Poti. Po prostu nie miałem rosyjskiej wizy.
Współpracę widzę w pozyskiwaniu źródeł informacji o Gruzji i gromadzeniu materiałów.
Pozdrawiam, życzę pomyślności w 2013 roku i determinacji w realizacji celów.
Amigo.

Zaproszenia i ogłoszenia
02.01.2013 - 17:23 Ukraina, GRUZJA, Turcja - wakacje 2013
KOMENTARZ:
Re: Ukraina, GRUZJA, Turcja - wakacje 2013

Mam tylko dwa. Ten starszy to GEOSAT 2C z mapą AVMAP i niby nowszy GOCLEVER z Automapą.

Zaproszenia i ogłoszenia
02.01.2013 - 21:26 Ukraina, GRUZJA, Turcja - wakacje 2013
KOMENTARZ:
Re: Ukraina, GRUZJA, Turcja - wakacje 2013

Dzięki Andrzeju. Teraz sobie przypomniałem, ze mam Garmina w telefonie. Sprawdzę w najbliższym czasie czy jest tam Gruzja i Armenia (tel. jest w garażu, w samochodzie, bo pełni funkcję info. gdzie, w razie kradzieży, jest samochód). Uważam jednak, ze za ok. 50 euro kupię jakiś GPS w Tbilisi.
Pozdrawiam - Amigo.

Zaproszenia i ogłoszenia
03.01.2013 - 16:15 Ukraina, GRUZJA, Turcja - wakacje 2013
KOMENTARZ:
Re: Ukraina, GRUZJA, Turcja - wakacje 2013

Andrzeju, ponownie serdecznie dziękuję. Bardzo mi pomogłeś. Mam już swoje lata i nie za bardzo nadążam za nowinkami informatycznymi. Póki co - jestem Twoim dłużnikiem...
Pozdrawiam - Amigo.

Zaproszenia i ogłoszenia
13.01.2013 - 14:35 butle gazowe w Armeni!
KOMENTARZ:
Re: butle gazowe w Armeni!

juleczka:
podbijam pytanie, też mnie to interesuje :)

"Podbijanie" niewiele pomoże. Wystarczy, gdy ktoś życzliwy poda jakiś kontakt (np. numer telefonu). Znam język, więc po prostu zadzwonię i zapytam.
Dla mnie jest to niezwykle ważne. Bez możliwości uzupełnienia butli (11kg) gazem - będę zmuszony skrócić pobyt w Amenii. Nawet kontakt w Gruzji mnie urządza, bo wrócę, napełnię butle i zyskam ponownie kilka miesięcy. Ponadto, w drodze powrotnej (listopad) będę musiał już korzystać z ogrzewania gazowego. No i ta lodowka, która "chodzi" na gaz. Stąd problem LPG jest dla mnie taki istotny.

Proszę o jakąkolwiek informację w tym temacie.
Pozdrawiam - Amigo.

Podróże i wyprawy
24.01.2013 - 21:45 Ukraina, GRUZJA, Turcja - wakacje 2013
KOMENTARZ:
Re: Ukraina, GRUZJA, Turcja - wakacje 2013

StachKowal:
Witajcie, jako żywo jestem zainteresowany wyjazdem do Gruzji lipiec lub sierpień 2013 kamperem 2 osoby.

To napisz coś o planowanej trasie przejazdu, czasie pobytu no i czy zamierzasz poprzestać na Gruzji. Wykluczasz pobyt w Armenii?
Pozdrawiam - Amigo.

Zaproszenia i ogłoszenia
30.03.2013 - 21:49 Polaku nie rób dziadostwa!
KOMENTARZ:
Re: Polaku nie rób dziadostwa!

pinkmartini:

Ja zabrałem ze sobą 2 kilo krówek i to był strzał w dziesiątkę. Przez 2 tygodnie udało mi się rozdać je przy różnych okolicznościach zarówno dzieciom jak i dorosłym, wzbudzając ich uśmiechy i sympatię. Ich szczęście i uśmiechy na długo zagościły w mojej pamięci. Poszedł tez kapselek z "Polską Walczącą".

Aż się prosi, żeby zawołać głośno : pinkmartini nie rób dziadostwa ! [b][b]
Najzwyklejsza na świecie przyzwoitość wymaga, żeby odpłacać "pięknym za nadobne"...
Grubym nietaktem jest przyjmowanie gościny bez zamiaru jej odwzajemnienia czy też okazania porównywalnej wdzięczności.

pinkmartini:
W trakcie mojego pobytu w Gruzji, czułem się momentami niezręcznie, że ludzie którzy mają tak mało, pragną ugościć mnie i moich kompanów z najwyższymi honorami, nie oczekując w zamian niczego. Nasze potrzeby naprawdę były skromne, mimo to otrzymaliśmy wiele więcej.

Czy Ty pikmartini naprawdę uważasz, że kilogramem krówek zagłuszysz głos własnego sumienia, które pozwalało Ci korzystać z wyjatkowej życzliwośći ludzi mających "tak mało"?
Nie stać Cię było na to, żeby poradzić sobie bez korzystania z gościny tych, którzy kosztem dużych wyrzeczeń czuli się zobowiązani do udzielania jej Tobie i Twoim kompanom ?
Nie chcę wierzyć w to, że świadomie decydowałeś się na korzystanie z ich gościnności. Ale jednocześnie wierzę, iż czułeś się "momentami niezręcznie".

Turystyka, wyprawy i podróże...
03.04.2013 - 22:44 Polaku nie rób dziadostwa!
KOMENTARZ:
Re: Polaku nie rób dziadostwa!

toja2123:
Krówki to dobry pomysł, wszelkiego rodzaju naklejki i ozdoby do włosów dla dzieci też jak najbardziej, dla dorosłych przydają się wspomniane przez masjanię "małpki" i wszelkiego rodzaju słodycze. Można się z tego śmiać, ale doceniany jest gest, a nie wymiar materialny tego, co dajesz.

Podobnie uważali ludzie Kolumba, obdarowując tubylców koralikami czy innymi świecidełkami. Wtedy też nie był doceniany "wymiar materialny" tego co dawali. Jednak nieco inaczej doceniali to co brali...

pinkmartini:
Jako turyści nasze dowody wdzięczności ograniczone są do zawartości plecaka i ograniczonego budżetu.
Spinki do włosów dla dziewczynek to świetny pomysł. Kredki również. Każdy gest się liczy jeśli okazany jest z serca.

Pod jednym wszakże warunkiem. Że serce nie jest zatrute a myśli proste... No i gościna była obowiązkowo z "najwyższymi honorami".

Zeus:
zawsze jak podruzuje na Ukrainie lub Bialorus, to mam ze soba greckie drachmy (RIP), tak ludzie sie ciesza, ze dostaja banknot i monete z drachma :)

Ten pomysł najbardziej mi się podoba. Polecam go pinkmartiniemu. A gdyby tak jeszcze zamiast wycofanych z obiegu "drachma" przerzucił się na najzwyklejsze euro - byłby to miód na moje "zatrute serce". :D

Turystyka, wyprawy i podróże...
01.05.2013 - 13:17 Czy ma ktoś do sprzedania przewodnik po Armenii?
KOMENTARZ:
Re: Czy ma ktoś do sprzedania przewodnik po Armenii?

Jeżeli "dorotaz" się nie odezwie (trochę czasu upłyneło) - to kupię od Ciebie ten przewodnik. Na PW podaj cenę i dane do przelewu. Po 10 -tym maja moja propozycja będzie nieaktualna.
Pozdrawiam - Amigo.

Podróże i wyprawy