Zakładki podstawowe

majsid

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
04.12.2013 - 23:02 przejazd Gruzja-Turcja (Dogubayazit-Ararat)
KOMENTARZ:
Re: przejazd Gruzja-Turcja (Dogubayazit-Ararat)

tanio też leci się lotami czarterowymi np. Tui za 299 PLN z Warszawy do Antalyi, potem loty wewnętrzne są całkiem tanie ok 200-300 PLN, lub autobusami.

Turystyka, wyprawy i podróże...
15.12.2013 - 18:58 Czy w Abchazji jest bezpiecznie?
KOMENTARZ:
Re: Czy w Abchazji jest bezpiecznie?

a propos wcześniejszych wątków dyskusji, to co się stało dokładnie w Mestii? O jaki incydent chodzi?

Turystyka, wyprawy i podróże...
08.09.2014 - 14:52 Wyparwa Gudauri
KOMENTARZ:
Re: Wyparwa Gudauri

hej, ja byłam w Gudauri na nartach, jest super i w ogóle to też jadę w lutym 7-15.02 :)

Nie nocuj w Tbilisi, lepiej od razu wziąć driver'a i ruszyć prosto z Kutaisi do Gudauri, mam kilka namiarów, jeżeli chcesz ale nie jest to oczywiście opcja low cost. Możesz zawsze spróbować znaleźć kogoś z podobnymi planami i dzielić koszty, proponuję szukać takich osób na http://gudauri.travel/ lub gudauri info. Rezerwować można spokojnie w wersji angielskiej, natomiast bardziej aktualne info o pogodzie, przejazdach etc. znajdziesz na forum w języku rosyjskim.

Co do noclegów, my nocowaliśmy w Penta Invest (lokalna nazwa Burdżanadze Korpusi), ok 25 US$ za noc od osoby bez niczego a z niezbyt ciekawym zapachem w toalecie, w Guduari generalnie tanio nie jest. Naszym hostem był Oleg Gritshevich, można go znaleźć na fb. Teraz mamy rezerwację w Carpe Diem hotel, 1800 PLN za 8 nocy za osobę w trójce z wyżywieniem (śniadanie + obiadokolacja). Polecam tą opcję, hotel jest tuż przy stoku, i ma saunę i bar :-) Co do apres ski to jest kilka opcji na stoku bezpośrednio (np. Vitamini) oraz kilka knajp w Centrum, typowy night club z "dyskoteką" w hotelu Marco Polo (ale lans na parkiecie odstrasza - chociaż to podobno kwestia nastawienia).

Ogólnie drogo.

Jest parę hosteli w Gudauri, może ludzie tam rozmawiają ze sobą? :)

A może jedziecie tak, jak my, to wtedy możemy się umówić na transfer Tbilisi-Gudauri?

Jak masz jakieś pytania jeszcze to chętnie odpowiem.

Planowanie podróży do Gruzji
14.09.2014 - 22:05 Gdzie wynająć konie na Kazbek?
KOMENTARZ:
Re: Gdzie wynająć konie na Kazbek?

Zawsze też można podejść do Mountain Travel Agency w Centrum, tylko Daro (właścicielka) jest dosyć specyficzna, ale załatwi to , co trzeba

Trekking i wspinaczka
05.08.2015 - 21:08 przewodnik Kazbek
KOMENTARZ:
Re: przewodnik Kazbek

Hej polecam mojego dobrego znajomego Jabę (Dżabę) Gomiashvili Tel +995577327039. Jest solidny, mówi troche po polsku, a grupa z 1 sierpnia korespondowała z nim przeze mnie w języku polskim :))) ma ogromne doświadczenie, jakbyście mieli pytania odnośnie Kazbeka tez pomogę. Pozdrawiam Maja

Trekking i wspinaczka