Zakładki podstawowe

toja2123

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
23.04.2012 - 20:27 waluta
KOMENTARZ:
Re: waluta

Dane z 22 kwietnia- pomiędzy 1,61 a 1,62 GEL za 1 USD. Tendencja lekko spadkowa (jeszcze przedwczoraj było 1,62-1,63 GEL za 1 USD, a w lutym 1,64 do nawet 1,66).
Ogólnie ja polecam wzięcie dolarów, niektóre hostele oraz tubylcy preferują tę walutę. W euro jeszcze nikt mi tu niczego nie liczył, dolarami płaciłam już kilka razy. Zresztą nawet z gruzińskich bankomatów można wyciągnąć GEL lub USD do wyboru (faktycznie prowizja nie jest duża).

http://innagruzja.blogspot.com/2012/04/skok-na-kase.html

Turystyka, wyprawy i podróże...
28.04.2012 - 21:23 Lotnisko w Kutaisi
KOMENTARZ:
Re: Lotnisko w Kutaisi

Stan na dzisiaj- lotnisko rozgrzebane na maksa, terminal w połowie rozebrany, wszędzie jeżdżą maszyny budowlane.

Biznes i polityka w Gruzji
03.05.2012 - 14:22 waluta
KOMENTARZ:
Re: waluta

Hebe- bede za kilka dni na lotnisku w TBI to sprawdze i dam znac co do godzin otwarcia kantoru, bo w miescie o tej porze raczej otwartego kantoru nie uswiadczycie. Z wymiana euro problemu nie ma zadnego.

Turystyka, wyprawy i podróże...
04.05.2012 - 20:41 waluta
KOMENTARZ:
Re: waluta

masjania:

właśnie Tbilisi jest takim miastem, gdzie o każdej porze dnia i nocy można wymienić walutę, zrobić ksero, zjeść chinkali i załatwić sprawę w całodobowo działającym oddziale banku ( nie tylko na lotnisku) :)

To ja chyba byłam w jakimś innym Tbilisi, do 7-8 rano miasto senne i pozamykane na klucz......
Ale się nie upieram, zawsze pożytecznie się dowiedzieć czegoś nowego.

Turystyka, wyprawy i podróże...
04.05.2012 - 23:28 Jeszcze raz o wojnie
KOMENTARZ:
Re: Jeszcze raz o wojnie

W ramach przeciwwagi proponuję film "Olympus inferno"- ten sam motyw przewodni tylko perspektywa odwrócona o 180 stopni. I zdecydowanie zgrabniej nakręcony, bez żenującej pseudo-hollywoodzkiej maniery.

Biznes i polityka w Gruzji
12.05.2012 - 19:32 Dojazd z/na lotnisko Tbilisi
KOMENTARZ:
Re: Dojazd z/na lotnisko Tbilisi

kibek:
Należy uważać na taksówkarzy za wszelką ceną udowodnią CI, ze dworzec jest będzie zamknięty/kasy nieczynne/pociąg odwołany itp. mieliśmy z 10 takich podjeść w ciągu 2/3 godzin.

Ogólnie najlepiej uważać na taksówkarzy, polują na turystów i próbują wciskać ceny z kosmosu, ostatnio za kurs, za który normalnie płaci się 5-7 lari gościu zażądał 15 i śmiertelnie się obraził gdy zapytałam czemu aż tyle. Dobrze jest rozmawiać po rosyjsku a nie po angielsku, wtedy już jest inny punkt wyjścia. No i ogólnie dobrze od początku zapytać o koszt trasy, wtedy nie będzie niespodzianek. Aha, jeśli jedziemy a jakieś niestandardowe miejsce to na 5 przejazdów taksówką w 4 przypadkach zdarza się, że kierowca nie ma pojęcia dokąd ma nas zawieźć i kombinuje po drodze (usiłuje dowiedzieć się od nas lub zatrzymuje się kilka razy i pyta innych).
A koszt przejazdu taksówką z lotniska do miasta to ok. 30-40 lari obecnie- cenią się chłopaki :D.

Turystyka, wyprawy i podróże...
12.05.2012 - 19:35 Jaskinie koło Kutaisi
KOMENTARZ:
Re: Jaskinie koło Kutaisi

kibek:
To dodam przy okazji katedra Bagrati ( http://en.wikipedia.org/wiki/Bagrati_Cathedral ) jest w remoncie. Wygląda to jak wielki plac budowy otoczony płotem na terenie żurawie. Jedyna część udostępniona zwiedzającym to mała kapliczka stworzona w przerobionej do tego celu bramie / baszcie / dzwoniicy

Prawda, prawda, na pewno potrwa to jeszcze bardzo długo, bo tak na oko to dopiero zaczynają.
Jednak na szczęście tuż koło Kutaisi jest Gelati i Motsameta, więc gdyby ktoś "odbił się" od Bagrati to zawsze można pojechać te 10km dalej (choć Gelati też w remoncie, ale tylko częściowo od zewnątrz).

Turystyka, wyprawy i podróże...
13.05.2012 - 17:10 Jaskinie koło Kutaisi
KOMENTARZ:
Re: Jaskinie koło Kutaisi

Mateusz Bajek:
Jaskinia Sataplia to najmniej ciekawe miejsce, jakie można wybrać na wycieczkę w Gruzji. Co innego lasy ją otaczające, ale sama jaskinia jest niesamowicie nieciekawa.

Wszystko jest względne. Na tej samej zasadzie ktoś będzie zachwycał się Mtskhetą, która mnie wydała się kompletnie jest nieciekawa, bo zrobiono z niej typową "cepelię" dla turystów. Wszystko to kwestia tego, czego się poszukuje.

Turystyka, wyprawy i podróże...
14.05.2012 - 18:42 Powódź
KOMENTARZ:
Re: Powódź

Generalnie z tego co podają w mediach wszystko na zachód od TBI jest nietknięte.

http://rustavi2.com/news/news_text.php?id_news=45448&pg=1&im=main&ct=0&wth=0
http://rustavi2.com/news/news_text.php?id_news=45447&pg=1&im=main&ct=0&wth=0

Generalnie próbuj śledzić http://www.rustavi2.com/news/index.php

Turystyka, wyprawy i podróże...
14.05.2012 - 19:56 Co wy na to?
KOMENTARZ:
Re: Co wy na to?

Oj zapewniam Cię tibil33, że Gruzini nie chcieliby publicznie usłyszeć tego, co mam do powiedzenia na temat moich odczuć........ Pomysł zatem uważam za nietrafiony.

Biznes i polityka w Gruzji