Zakładki podstawowe

Agata_W

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
12.06.2013 - 14:54 Azerbejdżan w lipcu - szukamy towarzyszy doli lub niedoli ;)
KOMENTARZ:
Re: Azerbejdżan w lipcu - szukamy towarzyszy doli lub niedol

Hej,
uff...już myślałam, że nikt tam nie lata!
Co do wizy - to będziemy ją załatwiać w piątek. Dzwoniliśmy i powiedziano nam, że wystarczy zarezerwować 2 noclegi, mieć ze sobą formularz, zdjęcie i wydrukowany bilet. żadne zaświadczenie od pracodawcy itp nie jest potrzebne. W piątek będę mogła napisać więcej.

Pozdrawiam

Informacje dla podróżnika i turysty
13.06.2013 - 14:19 Azerbejdżan w lipcu - szukamy towarzyszy doli lub niedoli ;)
KOMENTARZ:
Re: Azerbejdżan w lipcu - szukamy towarzyszy doli lub niedol

Nie straszcie mnie, nie sądziłam, że z wizami mogą być takie problemy. Ja w ogóle firm pośredniczących nie biorę pod uwagę.
Dzwoniłam już parę razy do konsulatu w Warszawie upewniając się jakie dokumenty mam przywieźć itp i wydaje mi się, że wszystkie te zastraszające opisy o trudnościach w dostaniu wizy są wyolbrzymione.
Dzisiaj byliśmy w okolicy W-awy i miałam nadzieję przy okazji odwiedzić konsulat, ale niestety jest on otwarty tylko we wtorki i czwartki. Rozmawiałam jednak z pracownikiem placówki chcąc się upewnić, ile noclegów mam zarezerwować i Pani potwierdziła, że rezerwacja jednego noclegu jest wystarczająca. Kazała przywieźć ze sobą formularz wizowy, paszporty, zdjęcie, bilet lotniczy i rezerwację noclegu. i to tyle...Mam nadzieję, że wie co mówi.
We wtorek jedziemy znowu, więc napiszę więcej w następnym tygodniu. Trzymajcie kciuki.

Informacje dla podróżnika i turysty
18.06.2013 - 13:06 Azerbejdżan w lipcu - szukamy towarzyszy doli lub niedoli ;)
KOMENTARZ:
Re: Azerbejdżan w lipcu - szukamy towarzyszy doli lub niedol

Zoran uratowałeś mi życie, a już na pewno nasze 120 EUR ;) Gdyby nie Ty naiwnie wpłaciłabym na konto ambasady kwotę za nasze wizy i planowała wyjazd do Wawy.
Kobietę w ambasadzie mam ochotę zabic, bo naprawdę dzwoniłam do niej w czwartek i ta potwierdziła ile noclegów muszę zarezerwować, jakie dokumenty przygotować itp. NIe zapytałam się tylko czy nadal wydają wizy...;)
Po Twoim poście zadzwonił mój mąż i jemu już potwierdziła ten smutny fakt....
Jestem w kontakcie z Billurtur, gdzie powiedziano, że wystarczy że zarezerwuję sobie tylko 1 nockę a im wpłacę 60 EUR, ale boję się czy to wystarczy w ambasadzie.
Bo co jeżeli agencja zbiera kasę z visa service (40EUR), a nasz wniosek i tak zostanie odrzucony z powodu braku zabookowanych noclegów....
Z kolei rezerwować 7 noclegów po min 100 EUR to istny rabunek :evil:
Nie wiem co robic...

Informacje dla podróżnika i turysty
03.07.2013 - 16:49 PROMESY-NOWE WIZY OD CZERWCA 2013 za 20$!
KOMENTARZ:
Re: PROMESY-NOWE WIZY OD CZERWCA 2013 za 20$!

My załatwialiśmy wizy przez Improtex Travel. Jedziemy na tydzień, ale jako że nie mamy pełnego planu podróży (będziemy polegać na transporcie publicznym, więc prawdopodobnie życie napisze nam ów plan) zaproponowali nam wykup 2 noclegów u nich, a w zamian nie pobrali dodatkowego haraczu za wizy (czyli zapłaciliśmy po 20USD). Nocleg w Baku wyniósł nas 80 USD/2os a w Seki 100US/2os.
Obiecali też, że w każdej chwili możemy zmienić datę przyjazdu do Seki.
W sumie zapłaciliśmy 220 USD za 2 os. Nie jest to budgetowy szczyt marzeń, ale z oferowanych nam opcji ta była najlepsza. Ceny noclegów na necie też nie powalają, mam nadzieję, że rzeczywistość na miejscu okaże nie mniej brutalna dla naszych kieszeni, tym bardziej, że nie zabawimy zbyt długo w Baku.
Dodam, że na wizy czekaliśmy 7 dni roboczych i dostaliśmy je na cały miesiąc.

Informacje dla podróżnika i turysty
03.07.2013 - 22:19 Chętni do wspólnego zwiedzania Azerbejdżanu
KOMENTARZ:
Re: Chętni do wspólnego zwiedzania Azerbejdżanu

Jaka szkoda, że się mijamy. My przylatujemy 13.07 ;(

Informacje dla podróżnika i turysty
07.07.2013 - 00:26 PROMESY-NOWE WIZY OD CZERWCA 2013 za 20$!
KOMENTARZ:
Re: PROMESY-NOWE WIZY OD CZERWCA 2013 za 20$!

No w moim przypadku o transferze bankowym jeszcze nie zdążyli pomyśleć. Ale różowo nie jest, bo wizy nam wysłali, ale voucherów hotelowych już nie, więc nie mamy żadnej gwarancji, że takie noclegi będą.A na maila już im się nie chce odpisywać po otrzymaniu pieniążków. Co za kraj..... Już sobie wyobrażam swoją złość, gdy na każdym kroku będą chcieli nas oskubać.
Co do długości wizy, to mam ją na 30dni, ale z zaznaczonym okresem pobytu wg biletów lotniczych. Improtex kazał mi we wniosku wpisać siebie jako bazę noclegową na cały tydzień.
Powodzenia!

Informacje dla podróżnika i turysty