Zakładki podstawowe

Petersky

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
22.07.2013 - 17:23 Nocleg w Tbilisi ?
KOMENTARZ:
Re: Nocleg w Tbilisi ?

W czerwcu nocowałem w Romantik Hostel - miejscu demonizowanym tu na forum przez niektórych. Według mnie całkowicie niesłusznie. Tanio, przyjaźnie, warunki co prawda surowe, ale nie tak złe jak część ludzi sugeruje. Według mnie typowe jak na hostel, z tym atutem, że nie śpi się w wieloosobowej sali, tylko w dwójce. Do tego ciepły posiłek pod wieczór i nielimitowana kawa, herbata i wino w cenie spania (10 lar). A i lokalizacja dobra (metro nie tak daleko), wokół sklepy.

Turystyka, wyprawy i podróże...
22.07.2013 - 17:25 Pociągi w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: Pociągi w Gruzji

Koniecznie trzeba siedzieć na miejscu wypisanym na bilecie - konduktor to wszystko sprawdza i w razie potrzeby przesadza delikwenta.

Turystyka, wyprawy i podróże...
22.07.2013 - 17:29 Psy a trekking w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: Psy a trekking w Gruzji

Podczas 1,5-tygodniowego pobytu w górach w Gruzji (Kazbegi, Mestia) i wielu odbytych pieszych wędrówek nie spotkałem ani jednego bojowo nastawionego psa. Wręcz przeciwnie, wszystko garnęło się do człowieka i przymilało.

Niemniej, rozumiem bojaźń niektórych, bo sam nie czułem się komfortowo przed wyjazdem, nie mając odstraszacza psów. A ten jest dość drogi i w sumie przyda się tylko na jeden raz. Napotkani w Gruzji Polacy wpadli na inny pomysł - kupili w Polsce petardy (korsarze) i nimi w razie czego chcieli odstraszać psy. Według mnie to świetny pomysł. Z przewiezieniem petar w samolocie nie było żadnego problemu (mieli je w bagażu rejestrowanym - pytali o to na lotnisku).

Turystyka, wyprawy i podróże...
22.07.2013 - 19:22 Psy a trekking w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: Psy a trekking w Gruzji

Skoro przedkładamy bezpieczeństwo agresywnych psów nad własne, to rzeczywiście - poroniony pomysł. Swoją drogą nie słyszałem, żeby mały korsarz zrobił komukolwiek krzywdę (a widziałem już ludzi, którym wybuchały w ręce, kieszeni itd.). Oczywiście zabawianie się tym to idiotyzm, ale w tym wypadku - bez przesady. Przecież nie chodzi o rzucanie petard w psy, tylko o zrobienie odstraszającego hałasu.

Turystyka, wyprawy i podróże...
23.07.2013 - 07:46 Pociągi w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: Pociągi w Gruzji

Jest przechowalnia - nie wiem czy całodobowa, ale zapewne tak. Tak swoją drogą, na dworcu jedna z kas "mówi" w języku angielskim - przed sileniem się na rosyjsko-migowy, warto o nią zapytać ;)

Turystyka, wyprawy i podróże...
23.07.2013 - 07:50 Batumi(kwatera, hostel) oraz dojazd do akhaltikshe
KOMENTARZ:
Re: Batumi(kwatera, hostel) oraz dojazd do akhaltikshe

W Batumi jest dużo guesthouse'ów - normalni ludzie udostępniają swoje pokoje turystom. Ja po zajechaniu na miejsce poszedłem do informacji turystycznej i skierowano mnie na uliczkę, gdzie wszyscy się tym trudnią ;) Tzn. dostałem konkretny adres, z informacją, że w razie braku wolnych miejsc po prostu zadzwonić do drzwi obok. Ceny raczej wszędzie takie same - 20 lari za osobę.

Turystyka, wyprawy i podróże...
24.07.2013 - 09:56 Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
KOMENTARZ:
Re: Krótkie pytania szybkie odpowiedzi, zapraszam do zagląda

3. Na pewno da się na dworcu - jest tam kasjerka mówiąca po angielsku, do której wszystkie inne kasy odsyłają zachodnich turystów. Sam kupowałem parę godzin przed odjazdem pociągu i jedyne miejsca jakie były to siedzące - polecam więc wybrać się w miarę możliwości wcześniej.

Turystyka, wyprawy i podróże...