Zakładki podstawowe

Konrad

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
22.05.2013 - 15:15 Nocleg w Tbilisi ?
KOMENTARZ:
Re: Nocleg w Tbilisi ?

Ostatnio drugi raz byłem w Tbilisi i drugi raz w Operze. Nie mogę zatem powiedzieć jak jest w innych hostelach, powiem jak jest w Operze. Od zeszłego roku nastąpiły spore zmiany. Nowa lokalizacja to wspaniała posiadłość z ogrodem. Budynek utrzymany i wyposażony doskonale nie tylko jak na standardy obowiązujące w Gruzji. Łazienki w pokojach, duże przestrzenie, dobrze wyposażona kuchnia. Ogród daje możliwość odpoczynku, 'zrobienia stołu' na świeżym powietrzu i urządzenia grilla. To co się nie zmieniło to właściciele i ich zaangażowanie - Manana i Kuba zrobią wszystko, żebyście poznali Gruzję jak najlepiej i wracali do niej jeszcze wiele razy.
Super pomysłem są Jeepy do wynajęcia - jadąc w cztery osoby można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.
Zdecydowanie polecam Operę!

Turystyka, wyprawy i podróże...
22.05.2013 - 16:26 Nocleg w Tbilisi ?
KOMENTARZ:
Re: Nocleg w Tbilisi ?

W Mestii znam dwa miejsca. Bardzo nowoczesny, elegancki i bezpłciowy hostel w centrum, przy informacji turystycznej i jego zupełne przeciwieństwo - Mestia Nest Hostel prowadzony przez dwie zakręcone dziewczyny. Zlokalizowany jest przy drodze na lotnisko, w starym domu jako-tako przystosowanym do nowych zadań. Jest spartańsko, nawet bardzo, ale schludnie i przytulnie. Wielką zaletą jest taras i właścicielki, które chętnie spędzają na nim czas z gośćmi.(https://www.facebook.com/pages/Mestia-Nest-Hostel/312902125418077)

Turystyka, wyprawy i podróże...
30.06.2014 - 11:42 Rezerwat Waszlowański
KOMENTARZ:
Re: Rezerwat Waszlowański

W maju byłem tam z Jeep Club Georgia. Przepiękne i prawie całkowicie opuszczone tereny. Można jechać wiele godzin nie spotykając praktycznie nikogo, zwłaszcza, że całe bydło (w sensie krowy, owce itp.) są przepędzone w inne rejony. Mimo to trzeba uważać, bo ci, którzy zostali są razem z psami, a te na dzień dobry po prostu gryzą;)
Duża zmienność krajobrazu, sporo ptaków, dobra - choć niestety ostatnio zapuszczona - infrastruktura. W parku dość trudno o wodę do picia, dlatego radzę zabrać ze sobą stosowny zapas.
Teren wymarzony do tego, żeby zwiedzać go właśnie Jeepem - komfortowo i szybko można dostać się w każde miejsce, nie ma problemu z transportem prowiantu, wody etc. Polecam zwłaszcza, jak nie ma się czasu (albo sił, hehe) na przejście wszystkich szlaków piechotą.

Turystyka, wyprawy i podróże...