Zakładki podstawowe

Don

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
13.06.2013 - 22:23 Taksowkarze w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: Taksowkarze w Gruzji

Potwierdzam w/w opinie o taksówkach. Generalnie Gruzin może przejechać Tbilisi za 3-4 GEL. Turysta co najmniej 10 , po długich negocjacjach 6-7. Najbardziej lupia w miejscach gdzie nie ma marszrutek ani autobusow a sa ciekawe atrakcje turystyczne np.: z Signagi do David Garedza chcą nawet 100 lari a można pojechać za 50. Uwaga w Kazbegu! Czytalem gdzies o Wasylu który zna polski i jest super. Nie wiem po co ktoś takie kłamstwa napisał. Facet ma najgorsze auto (Lada Niva- smierdzaca benzyna) i jest najdroższy. Zaczyna od 60 Gel. Ja placilem 40. Facek dostaje cynk od marszrutki czy sa turyści i już czeka a raczej dopada turystow. Jest bezczelny bo gdy zawiezie na miejsce od razu chce wracac i trabi! Cham po prostu.

Turystyka, wyprawy i podróże...
14.06.2013 - 22:50 Nocleg w Tbilisi ?
KOMENTARZ:
Re: Nocleg w Tbilisi ?

Ja nocowałem u Nany....nazwiska nie pamiętam. Pokoj w mieszkania obok Vake Park. Taksowka do centrum ok 4/5 lari. Warunki ok (standard turystyczny nic więcej) a najważniejsze, ze Nana mowi po polsku. Cena było 20 lari ale w sezonie wiem, ze chyba 25.
Jak ktoś chce poznac Gruzinskie klimaty - polecam.
Don

Turystyka, wyprawy i podróże...
25.06.2013 - 21:01 Nocleg w Tbilisi ?
KOMENTARZ:
Re: Nocleg w Tbilisi ?

w Tbilisi polecam noclegi u Gruzinki ..mówiącej po polsku ! Warunki domowe, czysto. Pani Nana była naszym "aniołem Strużem", pochodzi z Tbilisi, doskonale zna to miasto i jest nieocenionym źródłem wiedzy nie tylko o mieście ale o kraju, obyczajach. Bardzo chętnie opowiada- te rozmowy przy śniadadaniu a potem wieczorem przy gruzińskim piwku/winku były dla nas tak samo atrakcją jak i zwiedzanie kraju). Jadąc do pani Nany warto zabrać z Polski telefon na kartę i kupić lokalną kartę- wtedy ma się kontakt z kimś kto mówi po polsku a jednoczesnie zna gruzuńskie realia. Nam akurat przydał się taki kontakt kiedy nie mogliśmy dogadać się nad morzem z tubylcami. Telefonicznie była naszym tłumaczem. Gruzja jest bardzo bezpieczna ale fajnie było mieć takiego "anioła struża " i komórkę z telefonem do niego ; )

Zainteresowanym wyślę na priv kontakt do Pani Nany.

Turystyka, wyprawy i podróże...
16.07.2013 - 21:05 Po wyborach
KOMENTARZ:
Ja szanuje Sakaszwili....

Raptem 5 lat temu, strach było jechać na Kaukaz a dzięki Sakaszwilemu teraz jest bezpiecznie. Mam 50 lat i nie wierze, ze Iwaniszwili dorobil się w Rosji 6 mld $ bez ulozenia się z ludzmi Putina (czytaj KGB)! CHodorkowski chciał i jak wyszlo -wiemy.
Co do cudow Iwaniszwili to przecież kupil swojemu bratu TV wiec robi dobry i skuteczny PR a Gruzini lubia wierzyc w cuda...
Oby tylko nie wpadli w rece Ruskich na następne 70 lat....
Pzdr.

Biznes i polityka w Gruzji
10.09.2013 - 21:14 Adżika - pychota....
KOMENTARZ:
Re: Adżika - pychota....

Ja dodaje do wszystkiego wlacznie z białym serem :). Acha, gruzińskie przysłowie mówi:
"Dobra Adżikę poznasz gdy spadnie z łyżki na stól, to powinna wypalić dziure w obrusie" :)

Kuchnia gruzińska, wino, toasty i ucztowanie
16.11.2013 - 18:49 Przekazanie lekow do Tbilisi-Pilne! Prosba
KOMENTARZ:
Re: Przekazanie lekow do Tbilisi-Pilne! Prosba

Nieaktualne

Zaproszenia i ogłoszenia