Zakładki podstawowe

ewkaruda

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
14.07.2013 - 11:12 mapa
KOMENTARZ:
Re: Mapa Gruzji i mapa Tbilisi

Czy ktos zna mapę Georgian Caucasus 1:75000 z terraQuest? Warto kupić?

http://literywpodrozy.pl/9788361155355_1/Gruzja-Kaukaz-mapa-175-000-terraQuest.html

Turystyka, wyprawy i podróże...
18.08.2013 - 22:40 Noclegi w Gruzji - recenzje
KOMENTARZ:
Re: Noclegi w Gruzji - recenzje

Polecam wszystkie poniższe noclegi, sprawdzone osobiście:)

Tbilisi: hostel Green Stairs
Bardzo dobra lokalizacja w "starym" centrum, 5 min piechotą od przystanku metra Marjanishwili. Hostel jest prowadzony hobbistycznie przez Ważę i jego żonę, są tam 4 pokoje 2-osobowe, wystrój bardzo skromny, ale wystarczający, świeża pościel i ręczniki, w korytarzu aneks kuchenny z lodówką i czajnikiem, łazienka zrobiona domowym sposobem, ale ciepła woda jest o każdej porze. Zaletą tego miejsca jest głównie lokalizacja, bo można spacerkiem dojść do ścisłego centrum, cena 30 lari za pokój oraz obecność właściciela, który płynnie mówi po angielsku i jest bardzo pomocny, daje mapkę miasta, doradza gdzie zjeść i co zobaczyć.

Kutaisi: Hostel Kutaisi ( u Kote)

Hostel znajduje się poza miastem, na górce, 10 min spacerkiem od katedry Bagrati. Warunki bardzo dobre, czysta łazienka, akurat nam trafiła się dwójka ze skórzaną kanapą i fotelami. Jest dostęp do super wyposażonej kuchni, balkonu i ogrodu, gdzie wieczorami spotykają się goście hostelu. Cena 40 lari za pokój, plus taksówka, jeśli macie dużo bagaży, bo górka jest naprawdę spora. Kote płynnie mówi po polsku.

Sighnaghi: Nato and Lado

Nato bardzo dobrze mówi po angielsku, wita gości szklaneczką domowego wina i czaczą. Standard pokoju bardzo dobry, ładna, czysta łazienka. Organizują też wine toury, ale nie próbowaliśmy.

Turystyka, wyprawy i podróże...
18.08.2013 - 22:46 Marszrutki z Tbilisi, Kutaisi, Batumi, Zugdidi i inne.
KOMENTARZ:
Re: Marszrutki z Tbilisi, Kutaisi, Batumi, Zugdidi i inne.

poludniowiec:
Czy są jakieś połączenia z Vardzi do Kutaisi (albo z Achacliche)? A jeśli tak, to czy zna ktoś najpóźniejszą godzinę wyjazdu?

przy okazji w necie znalazłem taki rozkład z Achacliche w 2012 r. http://rugala.pl/podroze/rozklady-jazdy/achalciche-akhaltsikhe-busy-marszrutki/

Marszrutki z Wardzi do Achalcyche są 2 dziennie: 9 rano i 15. W Achalcyche bez problemu wsiada się w marszrutkę do Kutaisi i dojeżdża na miejsce w trochę ponad 3 godziny.

Turystyka, wyprawy i podróże...