Zakładki podstawowe

guber

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
15.12.2013 - 21:25 Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
KOMENTARZ:
Re: Krótkie pytania szybkie odpowiedzi, zapraszam do zagląda

Witam
Planuję w lutym mój pierwszy wyjazd do Gruzji na kilkudniowy zwiad ;) Często podróżuję po krajach byłego CCCP, więc mniej więcej troszkę się orientuję jednak mam kilka technicznych pytań:

1. Jakiej zimy w Gruzji mam się spodziewać początkiem lutego ???
2. Przylatuje do Kutaisi. Rozumiem że na lotnisku jest jakiś kantor gdzie mogę wymienić walutę ? A jak na lotnisku lub pobliżu wygląda sytuacja z jakąś gastronomią. Czy można coś przekąsić i wypić kawę ?
3. Chciałbym od razu dostać się do Tbilisi. Skąd z okolic lotniska odjeżdżają jakieś marszrutki ? ( może jakiś link do google map ? ). Jak często kursują i ile mniej więcej kosztuje przejazd ? I gdzie w Tbilisi one dojeżdżają ?
4. Może ktoś polecić jakiś niedrogi fajny hotelik w Tbilisi ? Najlepiej w pobliżu stacji metra. I co polecacie oglądnąć na pierwszy raz w Tbilisi ? Będę tam 2 dni.
5. Rozumiem, że po rosyjsku dogadam się bez kłopotu ?

Turystyka, wyprawy i podróże...
14.02.2015 - 15:19 Kutaisi-Erywan-Kutaisi
KOMENTARZ:
Re: Kutaisi-Erywan-Kutaisi

Dla innych zainteresowanych dojazdem do Erewania jako, że często tam jeździłem ostatnio informuje, że najlepszym i chyba najszybszym rozwiązaniem jest jazda marszrutką. W Tbilisi jedziecie na stację metra Avlabari wychodząc z niej kierujecie się w prawą stronę i tam po drugiej stronie ulicy stoją marszrutki do Erewania. Odjeżdżają jeżeli nic się nie zmieniło o godzinie 13-ej. Cena 30-35 lari. Czas jazdy do Erewania ok 5 godzin. wrażenia z jazdy niesamowite.

ps. mam na zbyciu ok 3000 armeńskich dram. Jak ktoś jedzie to przydadzą się na drobne wydatki typu kawa itp. Zainteresowanych zapraszam na priv

Podróże i wyprawy