Zakładki podstawowe

Zapałka

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
18.11.2013 - 10:23 Bakuriani noclegi
KOMENTARZ:
Re: Bakuriani noclegi

Też się tam wybieram w styczniu . Ale nocleg organizują znajomi z Gruzji. Podobno jest to bardzo wyjątkowe miejsce. Ponieważ zimą w nocy jest zimno nawet -20. Ale w dzień gdy świeci słońce często można chodzić w krótkim rękawku.

Turystyka, wyprawy i podróże...
18.11.2013 - 10:47 Wyjazd do Gruzji - porady jaką trasę wybrać i co zobaczyć?
KOMENTARZ:
Re: Gruzja - poradźcie 18 grudzień - 1 styczeń

Pytanie podstawowe jaki masz śpiwór? W okolicach Kutaisi i Batumi w nocy może być minimalnie -5 a w dzień parę stopni na plus. Ale to ekstremalne temperatury. Które rzadko występują. Co do innych miejsc w tej okolicy ogólne założenie, każde 100 m n.p.m. to jeden stopień mniej. Co to noclegów u ludzi to z tym w Gruzji bywa różnie z jednej strony możesz napotkać ludzi bardzo gościnnych którzy przenocują ciebie za darmo. Większość szczególnie w okolicach Mesti przenocuje ciebie za 20 lari a jak masz pecha to na następny dzień zażądają jakiejś abstrakcyjnej kwoty i będziesz miał problem. Więc polecam najpierw się zapytać i wszystko ustalić. Mam nadzieje że znasz rosyjski bo inaczej to będzie masakra.

Turystyka, wyprawy i podróże...
24.12.2013 - 09:51 Marszrutki z Tbilisi, Kutaisi, Batumi, Zugdidi i inne.
KOMENTARZ:
Re: Marszrutki z Tbilisi, Kutaisi, Batumi, Zugdidi i inne.

Z tego co wiem jeżdżą co godzinę do Tiblisi a Gori jest po drodze.

Turystyka, wyprawy i podróże...
13.05.2014 - 14:55 przeprawa z Ghebi(Oni) do Ghobi(Mele) - pilne
KOMENTARZ:
Re: przeprawa z Ghebi(Oni) do Ghobi(Mele) - pilne

Na chwile obecną śnieg jest powyżej 2100. Radził bym wziąśc raki i czekan. Teren bardzo trudny w oriętacji. Na 80% nikt tam nie chodził w tym roku. Radzę miec GPS z nałożoną mapą. Dotatkowo w tym rejonie występują wilki i niedzwiedzie. No i do tego rzeki mogą byc rwące o tej porze roku. Będzie trzeba brodzic w rwoncej wodzie po kolana więc radzę wziosc troche liny do asekuracji. Nurt może zwalic z nóg. Tej trasy nie przechodziłem ale robiłem trekking w tym rejonie. Z powodu rzeki musiałem się wycofac. Odradzam te rejony osobą niedoświadczonym. Jeśli mówimy o tej trasie zygzakiem myśle że dośwaidczonej osobie zajmnie ona 5-7 dni. Jeśli noramlnie chodzisz 25-30 gotów to w tym tejonie przejdziesz z 20. To są ścieżki pasterzy której można przejsc bez sprzetu w sierpniu i wrzesniu.

Turystyka, wyprawy i podróże...
28.05.2014 - 09:13 Gori - Oni - Mestia
KOMENTARZ:
Re: Gori - Oni - Mestia

To bardzo problematyczna trasa. Gori- Oni przez Osetie? odradzam marszrutek też nie ma. Jedynie Gori- Zestaponi-Tkibuli-Ambrorauli -Oni jakiś transport marszrutkami powinien tam być na 90% ale w jeden dzień może się nie udac. Potem Oni Lentekhi powinna być marszrutka nawet dalej. Potem z tej doliny do Uszguli jest obecnie zasypana śniegiem droga w bardzo kiepskim stanie. Myśle że za 200 dol znajdzieszdy kogos kto odważy się przejechac do Uszguli. Można też piechotą 1-2 dni. Potem z uszguli do mesti jezdzą delicki koszt wynajęcia 150 Gel ale są 7 osobowe i łatwo sie do kogoś doczepić. Docierasz do mesti. Uszguli mestia polecam jedno z najlepszych miejsc w Gruzji dla mnie lepsze niż gruzińska droga wojenna. Widoki z jeziora i przełęczy nad Tkibuli też są super. Reszty nie znam. Ja bym pojechał Kutaisi-Mesti-Uszguli i wrucił tą drogą ew. do Batumi.

Transport w Gruzji
05.07.2014 - 14:48 Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
KOMENTARZ:
Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Koszt przejazdu marszrutkami. Lotnisko-Kutaisi(dworzec przy mcdonaldzie) jakies 5 GEL
Marszrutka gorsza ciasna bez klimy 10 GEL do Tibilisi+ Kazbegi 10-15 GEL może 20 nie wiem.
Wynajem busa to jakies 130-150 GEL+paliwo zakładając że jest na gas i pali z 20l to koszt 70-80 Gel za paliwo w jedną strone a kierowca musi wrócic co daje łącznie jakies 310-330 Gel / na osiem osób czyli 40-45 Gel na osobę. Marszrutki jeżdzą z Kutaisi do Tiblisi co 30 minut od ok8 do ok 18.

Turystyka, wyprawy i podróże...