Zakładki podstawowe

demo

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
22.12.2013 - 14:11 Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
KOMENTARZ:
Re: Krótkie pytania szybkie odpowiedzi, zapraszam do zagląda

cubano:
Zapraszamy do nas - 200 metrów od metra

Jawna ściema! z metra do tego hostelu jest kilometr. Aż 800 metrów więcej niż podajesz!!!

Turystyka, wyprawy i podróże...
22.12.2013 - 15:24 Przewodniki
KOMENTARZ:
Re: Przewodniki

ragata:
Ponawiam pytanie Pawła, czy ktoś z was korzystał z przewodnika "Gruzja w pigułce" wydawnictwa Rewasz? Generalnie cenię to wydawnictwo więc podejrzewam, że powinien być ok, ale byłabym wdzięczna za opinię praktyków.

W porównaniu do innych przewodników po polsku:
PLUSY: kilka czytelnych mapek topograficznych, więcej opisów szlaków górskich (ale za mało dokładnych do samodzielnej wędrówki), więcej zdjęć
MINUSY: błędy w nazwach i opisach, pomyłki w podpisach pod zdjęciami (np. znana katedra Svetitskhoveli w mieście Mtskheta podpisana jest jako 'Gelati'), nierównomierne opisy regionów (jedynie półtorej stroniczki o Dolnej Kartli), niedosyt praktycznych informacji, kłopoty z aktualnością (np. miasto Kazbegi zamiast Stepancminda)

Bardziej przydatny i będzie przewodnik wydawnictwa Pascal albo nawet Bezdroża.

Turystyka, wyprawy i podróże...
22.12.2013 - 15:38 Przewodniki
KOMENTARZ:
Re: Gruzja. Przewodnik reportażowo-kulturowy. Giorgi Maglake

HMS:
Czy mieliście w rękach przewodnik G. Maglakelidze? Reklamuje się słowami Książka ta jest pierwszym kompendium wiedzy zawierającym wywiady, opisy podróży i mapy, co jest bardzo innowacyjnym pomysłem autora. jestem przekonany, że książka ta usprawni Państwu odwiedzanie wielu ciekawych miejsc w krótkim czasie.

Nie wierz tej reklamie! Książka jest bardziej chaotycznym zbiorem ciekawostek niż przewodnikiem. Lepiej kupić coś innego (oby tylko nie przewodnik Globtrotera autorstwa pana Dudka). Ciężko z niej korzystać, bo układ treści jest daleki od intuicyjnego i typowego dla przewodnika. Mapki regionów są bardzo schematyczne i totalnie nieprzydatne. Więcej pożytku jest ze schematyczny6ch map centrów miast (ale one też odbiegają od ideału). Wiele stron zajmują wywiady z turystami, które niewiele wnoszą praktycznych informacji. Jest mnóstwo kiepskiej jakości zdjęć (piksele na co drugim), które nie wiadomo kto zrobił (ciekawe czy autor przewodnika ma zgodę na ich wykorzystanie!?). Razi ogromna ilość zdjęć z autorem i osobiste nawiązania do jego biografii w tekście.

Turystyka, wyprawy i podróże...
22.12.2013 - 15:48 Wyjazd do Gruzji - porady jaką trasę wybrać i co zobaczyć?
KOMENTARZ:
Re: 15 dni w Gruzji

Thingol:
1. Z racji, że lipiec to jak mniemam szczyt sezonu, to lepiej zarezerwować wcześniej noclegi? W szczególności dla osoby, która nigdy nie była w Gruzji

Dobrze mieć zarezerwowany nocleg przynajmniej na pierwszą noc po przylocie. Bez rezerwacji też znajdziesz nocleg w pełni sezonu, ale może to być droższe i mniej komfortowe.

Thingol:
2. Czy język angielski wystarczy do dogadania się z Gruzinami przynajmniej w tych najważniejszych kwestiach?

W gRUZJI ludzie rzadko mówią po angielsku. W większych miastach spotkasz młodzież i dzieciaki, z którymi możesz spróbować dogadać się w tym języku. Większe szanse daje nawet bardzo koślawy rosyjski.

Thingol:
po przylocie do Kutaisi (o 22:40) pojedziemy do Tbilisi (tylko czy o tej godzinie będą kursować marszrutki do stolicy?)

Z lotniska odjeżdżają busy. Bilet kupujesz na lotnisku. Kosztuje 20 lari (do centrum Tbilisi).

Turystyka, wyprawy i podróże...