Zakładki podstawowe

WojtekBryl

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
15.06.2014 - 20:19 gruzja 27.06 - 13.07
KOMENTARZ:
Re: gruzja 27.06 - 13.07

Witajcie!

Będę podróżować z dwójkę w tym samym terminie. Jesteśmy zwolennikami dobrej organizacji i zaplanowania wszystkiego wcześniej na tyle na ile to możliwe, żeby czas na miejscu móc maksymalnie wykorzystać. Przylatujemy do Kutaisi w sobotę 28.06 z samego rana. Planujemy jak najszybciej dostać się do Tbilisi i dwa kolejne dni przeznaczyć na całodniowe wypady ze stolicy do Davida Garejy (29.06) i Vardzi (30.06 ) - możliwa odwrotna kolejność.

Nasz plan to:

29.06 - David Gareja monastyr:
Wyjazd pierwszą marszrutką z Tbilisi do Sagerejo na trasie do Sighnagii. Na miejscu łapiemy taxi w dwie strony do monastyru z umówionym czasem na miejscu. Powrót do Tbilisi marszrutką z Sagarejo.

30.06 - Vardzi:
Wyjazd pierwszą marszrutką z Tbilisi do Akhaltsihke. Na miejscu możliwy jest dalszy podróż Akhaltsihke-Vardzia marszurtką, co uwzględniając powrót pozwala niestety tylko na około 1h pobyt na miejscu. Będąc w więcej osób w bardzo rozsądnej cenie możemy wziąć taxi co usprawni przejazd, dopasuje godzinę przyjazdu do czasu dotarcia do Akhaltsihke i czas przyjazdu z powrotem na ostatnią marszutkę. Czas na zwiedzanie będzie wówczas bardzo sensowny.

Jeśli chodzi o dalszy plan to bezpośrednio z Tbilisi udajemy się na kilkudniowy trekking w Kazbek, a następnie powrót i przejazd do Armenii, potem powrót do Gruzji i odwiedzenie Svaneti. Szukamy również osób chętnych na zorganizowanie wspólnego przejazdu na południe Armenii tj. Noravank-Zoras Karer-Tatev z Yeravania w ciągu jednego dnia z powrotem w dowolnym terminie między 04.07-08.07. Mamy już zorgniazowanyn szczegółowy plan wycieczki i kontakt do osoby, która zabierze nas tam swoim autem. Oczywiście jest jeszcze miejsce dla dwóch osób. Po podzieleniu kosztów na 4 taki wyjazd wychodzi rewelacyjnie.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje wspólnego dojazdu, lecz nasz plan jest stosunkowo napięty i nie zawsze będziemy w stanie się dopasować. Zawsze fajnie było by zrobić coś razem. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt tutaj lub 668440082

Zaproszenia i ogłoszenia
21.06.2014 - 14:08 Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
KOMENTARZ:
Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Czy orientuje się ktoś gdzie w Kutaisi można na cały dzień zostawić bagaże? Jest jakaś przechowalnia lub zna ktoś sprawdzony hostel? Szukam miejsca gdzie mógłbym zostawić plecaki od około południa po powrocie z Mestii, aż do wieczornego lotu na czas pokręcenia się po mieście. Bardzo dziękuje za każde wskazówki!

Turystyka, wyprawy i podróże...