Zakładki podstawowe

hruby

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
05.01.2015 - 21:24 gruzja w lutym - pierwszy raz
KOMENTARZ:
Re: gruzja w lutym - pierwszy raz

Byliśmy w lutym w zeszłym roku. Plan był na narty ale w Guduari nie było śniegu :)
Jeśli lądujecie w Kutaisi to polecam zobaczyć Jaskinię Prometeusza Samo Kutaisi nie zachwyca. Polecam w tym okresie Batumi i okolice. Nawet nie jeżdżąc na nartach można śmiało pojechać do Mesti pospacerować po okolicy i pozachwycać się otaczającymi Górami. To jadąc z Kutaisi na zachód. W kierunku na wschód w lutym byliśmy w stolicy Tbilisi którą polecamy zawsze i o każdej porze roku. :)
Może jakieś inspiracje :
www.gruzjaponaszemu.blogspot.com

Turystyka, wyprawy i podróże...
05.01.2015 - 21:28 Luty 2015
KOMENTARZ:
Re: Luty 2015

A jeździłeś już kiedyś z Mesti do Ushgoli zimą. My będziemy w połowie stycznia i jest taki plan ale nie wiemy czy zimą droga jest przejezdna.

Grzegorz

Zaproszenia i ogłoszenia
06.01.2015 - 17:51 gruzja w lutym - pierwszy raz
KOMENTARZ:
Re: gruzja w lutym - pierwszy raz

Byliśmy w Tbilisji odwiedzić znajomych. Bo nie był to nasz pierwszy raz w Gruzji. Pojechaliśmy też do Gudauri pojeździć na nartach ale warunki były bardzo kiepskie. W Tbilisji temperatury ok 10 stopni. Potem było Batumi. Z temp. podobnie jak w Tbilisii ale deszczowo. Potem Mestia i narty - tam już typowo zimowo. Kilka stopni mrozu i śnieg. Najcieplej wyło w okolicach Kutajsi. Polecam jeszcze raz Jaskinię Prometeusza.
Z miejsc o których wcześniej nie wspomniałem to jeszcze na pewno Wardżia -skalne miasto.

Będziemy w styczniu ale z nastawieniem na narty.

Pozdrawiam
www.gruzjaponaszemu.blogspot.com

Grzegorz

Turystyka, wyprawy i podróże...
27.01.2015 - 17:27 nocleg w Tbilisi
KOMENTARZ:
Re: nocleg w Tbilisi

W temacie noclegów NIE POLECAM noclegu w Gest Hause na Shalva Dadioni St. zaraz obok Freedom Square. Łatwo trafić bo od samego Freedom Square są kartki na drzewach "Hostel 15 lari" . O ile same pokoje w miarę OK to sanitariaty i obsługa - MASAKRA

Noclegi w Gruzji
27.01.2015 - 17:31 nocleg w Kutaisi
KOMENTARZ:
Re: nocleg w Kutaisi

Polecam Hostel Kutaisi by Kote. https://hostelkutaisi.wordpress.com/ Prowadzi go polka Ania z mężem Gruzinem. Za 20 lari warunki rewelacyjne. Dodatkowo Ania załatwi transport gdzie tylko zechcecie :)

Noclegi w Gruzji
27.01.2015 - 17:49 Pociąg Batumi - Tbilisi
KOMENTARZ:
Re: Pociąg Batumi - Tbilisi

Pociąg nocny z Batumi do Tbilisi jeździ. O 22,10 odjeżdża z Batumi i o 7,00 jest w Tbilisi. Trzeba tylko wcześniej pomyśleć o biletach. Planowaliśmy jechać nim w poniedziałek 19 stycznia ale rano już nie było biletów. :?
Pojechaliśmy więc ostatnią marszrutą która odjeżdża o 23,30 i o 6 rano jest w Tbilisi. Długo tą podróż będziemy pamiętać. :wink: I raczej nie polecam.

Transport w Gruzji
27.01.2015 - 23:53 Nocleg w Kazbegi (Sepantsminda)
KOMENTARZ:
Re: Nocleg w Kazbegi (Sepantsminda)

Nocleg koniecznie u Maia Sujashvili. Maia wynajmuje pokoje w swoim domu nieco powyżej centrum dzięki czemu z okien roztacza się przepiękny widok na Kezbeg. Nocleg kosztuje ok. 20 lari. Około bo jak jest mało turystów można się troszkę potargować :) Śniadanie to dodatkowe 5 lari a obiad 10 lari. Jedzenie jest przepyszne i każdego dnia Maia gotuje coś innego, a gotuje świetnie. Ilości jedzenia są nie do przejedzenia. Maia jest nauczycielką w miejscowej szkole. Jest bardzo sympatyczną i pomocną osobą. Kontakt : Telefon. +995555484802.

Taki widok jest z Mai domu.

https://gruzjaponaszemu.wordpress.com/
http://www.yetisport.com.pl/
https://www.facebook.com/gruzjaponaszemu

Noclegi w Gruzji
28.01.2015 - 00:01 Marszutka na trasie Kutaisi-Batumi
KOMENTARZ:
Re: Marszutka na trasie Kutaisi-Batumi

Lądując o jakiejś niewyjściowej godzinie - przykładowo jak my ok 22,00 warto wcześniej przez internet kupić sobie bilet na Georgian Busa http://www.georgianbus.com/. Na trasie z Lotniska do Batumi kosztuje aż 18 lari (zwykła marszrutka 10 lari). Mamy jednak tą pewność że dotrzemy na miejsce :). Bus zatrzymuje się w Batumi koło hotelu Radison.

Transport w Gruzji
30.01.2015 - 16:48 Kutaisi - Mestia: Marzec
KOMENTARZ:
Re: Kutaisi - Mestia: Marzec

Cześć
Z dostaniem się w nocy do Zugdidi możecie mieć problem. Jeśli nie chcecie nocować w Kutaisi a nie widzieliście jeszcze Batumi to można rozważyć taki wariant. Z Lotniska o 22,50 odjeżdża Gorgian Bus do Batumi. Jest na miejscu ok 1,30. Z Batumi nie ma problemu rano z dostaniem się do Zugdidi a następnie do Mesti
W Batumi polecam nocleg w Rock Hostel. http://www.booking.com/hotel/ge/1line-rock-hostel.pl.html

Najprościej jednak przenocować w Kutaisi i z samego rana - chyba o 9,00 jedzie marszrutka bezpośrednio do Mesti. Z tego co pamiętam to kosztuje 20 lub 25 lari. Jedzie jakieś 6-7 godzin.
Odjeżdża z pod "Mac Donalda"
Gdybyście chcieli nocować w Kutaisi to polecam. Hostel Kutaisi by Kote. https://hostelkutaisi.wordpress.com/ Za 20 lari super warunki. Hostel prowadzi Polka Ania która na pewno pomoże dostać się do Mesti.

Więcej na temat miejscówek w Gruzji na naszym blogu. gruzjaponaszemu.

http://gruzjaponaszemu.blogspot.com/2015/01/nasze-miejscowki-czyli-gdzie-sie.html

Grzegorz

Transport w Gruzji
30.01.2015 - 16:50 Kutaisi - Mestia: Marzec
KOMENTARZ:
Re: Kutaisi - Mestia: Marzec

W kwestii dojazdu z Zugdidi do Mesti to droga przez cały rok jest przejezdna. Byliśmy w zeszłym roku w lutym i nie było większych problemów. Aczkolwiek znajomi jadący dzień wcześniej załapali się na wypychanie swojej marszrutki z zasp. :D

Transport w Gruzji