Zakładki podstawowe

agator

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
23.12.2014 - 18:31 Kutaisi-Erywan-Kutaisi
KOMENTARZ:
Re: Kutaisi-Erywan-Kutaisi

Jak na moje oko to najłatwiej i najtaniej dostać się do Erywania z Kutaisi będzie marszrutkami, a i frajda większa :)
Z Kutaisi na pewno jeżdżą do Tbilisi, niestety nie wiem za ile i jak często. Z Tbilisi do Erywania natomiast odjeżdżają z Głównego Dworca Autobusowego na ulicy Gulia 1 - dworzec znajduje się obok Bushotel i kosztują 30 lari, jeżdżą codziennie - nawet w weekendy, co około dwie godziny. Pokonanie trasy z jednej stolicy do drugiej zajmuje 5 godzin. W Erywaniu bus kończy trasę (a także zaczyna) na dworcu Kilikia - niedaleko fabryki koniaku "Ararat", więc praktycznie w samym centrum.

Podróże i wyprawy
23.12.2014 - 19:05 Re: Ormianie
KOMENTARZ:
Re: Ormianie

Przez kilka miesięcy mieszkałam w Armenii i początkowo wydawało mi się, że ta cała gościnność Ormian jest na pokaz i że są życzliwi i pomocni tylko dla swoich. Moje podejście wynikało chyba po prostu z typu ludzi z jakimi musiałam współpracować.
Co prawda większość czasu spędzałam z Ormianami z diaspory, chyba głównie dlatego, że mówią po angielsku. Ale trzeba przyznać, że większość Ormian jest bardzo pomocna, życzliwa i otwarta na kontakt z drugim człowiekiem a szczególnie obcokrajowcem ;-)
Bardzo chętnie biorą turystów na stopa, pytając o wrażenia, plany, często zapraszając na kawę i pomagając zorganizować dalszy transport.
Naprawdę, tak wspaniałych ludzi nie spotkałam nigdzie indziej.

No i są przystojni. Szczególnie Ci z diaspory :mrgreen:

Ormianki i Ormianie, gospodarka, polityka i historia
26.12.2014 - 12:11 Re: Witam
KOMENTARZ:
Re: Witam

To i ja się podłączę do tego wątku :) Chciałam się przywitać, jestem tutaj nowa. Mam na imię Agata, w Kaukazie zakochałam się mieszkając przez kilka miesięcy w Armenii i to właśnie ten kraj interesuje mnie najbardziej. Choć nie ukrywam, że i Gruzja bardzo mi się podoba :) Pozdrawiam

Varia
28.12.2014 - 00:27 Re: Witam
KOMENTARZ:
Re: Witam

Cześć!
Widzę, że kolega też z Trójmiasta :) Z bratem mamy zamiar pojechać do Gruzji starym VW T3 we wrześniu tyle że przez Turcję, więc również chętnie czegoś się dowiem.

Varia
10.02.2015 - 11:35 Studia w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: Studia w Gruzji

Podbijam temat. Ktos z was byl, studiowal badz jeszcze studiuje w Gruzji?
Powaznie sie nad tym zastanawiam. Boje sie tylko o finanse,bo na stupendia chyba sie nie lapie.

O Gruzinkach, Gruzinach i kulturze gruzińskiej
17.02.2015 - 21:05 Forum o biznesie i gospodarce w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: Forum o biznesie i gospodarce w Gruzji

Kora co dokładnie rozumiesz pod pojęciem branża turystyczna? Może byłabym zainteresowana, wszystko zależy od tego o co konkretnie chodzi.

Biznes i polityka w Gruzji
18.04.2015 - 11:30 Wynajem auta Erewań
KOMENTARZ:
Re: Wynajem auta Erewań

a chcesz jeździć tylko po stolicy czy zwiedzać coś w okolicach? Ogólnie w Erywaniu siatka połączeń do miejscowości turystycznych jest całkiem fajnie rozwinięta i tania

Podróże i wyprawy
18.04.2015 - 11:30 Armenia kwiecień 2015
KOMENTARZ:
Re: Armenia kwiecień 2015

będę między 21 a 28 w Erywaniu, z chęcią się spotkam a do tego znam kilka fajnych miejsc w stolicy gdzie można wyjść na piwo :)

Podróże i wyprawy
10.11.2015 - 19:12 Mapy, książki, przewodniki.
KOMENTARZ:
Re: Mapy, książki, przewodniki.

Od siebie polecam przewodnik po Armenii autorstwa Leszka Waksmundzkiego (wyd. Rewasz) - co prawda mapki małych miejscowości, które są tam zamieszczone nie są najlepsze, ale za to część historyczna jest jedną z lepiej opracowanych. No i każda prowincja Armenii to osobny rozdział.

Podróże i wyprawy
22.11.2015 - 23:16 Praca dla Polki.
KOMENTARZ:
Re: Praca dla Polki.

Cześć,
Od pewnego czasu zastanawiam się nad przeniesieniem (ponownym) na Kaukaz, w związku z czym szukam jakiegoś zajęcia na początek. Mam 24 lata, znam rosyjski i angielski biegle, trochę tureckiego, niemieckiego. Mam doświadczenie w turystyce, nauczaniu i pracy z dziećmi. Nie boję się wyzwań i szybko się uczę. Gdyby ktoś wiedział coś o pracy w Gruzji bądź Armenii, albo mieszka już tam i szuka pracownika byłabym wdzięczna za informację.

Pozdrawiam
Agata

Biznes i polityka w Gruzji