Zakładki podstawowe

arquez

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
23.03.2015 - 15:20 gaz do kuchenki Primus
KOMENTARZ:
Re: gaz do kuchenki Primus

Witam!
Jeśli ktoś udaje się do Mestii lub będzie przez Mestię przejeżdżał a potrzebuje gazu do kuchenki to mogę podać namiar na kwaterę gdzie zostawiliśmy pełny duży kartusz + 1/3 drugiego (nakręcane). Odpalicie coś gospodarzom i wszyscy będą zadowoleni ;)

Trekking i wspinaczka
30.03.2015 - 14:42 Prośba o radę - które miejsce odwiedzić?
KOMENTARZ:
Re: Prośba o radę - które miejsce odwiedzić?

Też głosuję za Swanetią. Niedawno wróciłem - na pewno na długo zostanie w pamięci :) Trochę zdjęć z Mestii, Ushguli i krótki opis na mojej stronce, może Was zachęcą (lub wprost przeciwnie :) www.jopert.com

Planowanie podróży do Gruzji
08.07.2015 - 13:56 Wspin w Gruzji
KOMENTARZ:
Re: Wspin w Gruzji

Gdyby ktoś jeszcze potrzebował jest do ściągnięcia zeskanowane:
https://docs.google.com/uc?id=0B-3VxoaZSr04bWNmUkR4STA2MzQ&export=download
Jakby jakieś problemy to proszę na prv pisać.

Trekking i wspinaczka
08.07.2015 - 22:58 Pod Elbrus jak najlepiej - maj/czerwiec 2016?
KOMENTARZ:
Re: Pod Elbrus jak najlepiej - maj/czerwiec 2016?

Jechałem już Drogą ale nie dojechałem do granicy... Taka opcja jazdy ma też plus, że można by o Kazbek zahaczyć... Ciekawy jestem czy są jakieś problemy ze znalezieniem transportu z granicy właśnie do Mineralnych oraz jakimi cenami rzucają kierowcy... Widziałem podobne tematy więc muszę poszukać na forum chyba, że ktoś był i tu napisze :) BTW jeśli ktoś byłby chętny w okolicy maja2016 na Elbrus na nartach/snowboardzie/splicie to też proszę pisać.

Turystyka - Społeczeństwo - Polityka - Gospodarka
19.07.2015 - 21:36 Pod Elbrus jak najlepiej - maj/czerwiec 2016?
KOMENTARZ:
Re: Pod Elbrus jak najlepiej - maj/czerwiec 2016?

inedchill86 (i ewentualne osoby zainteresowane dołączeniem) można do mnie pisać na prv, ja chcę jechać na splitboard/narty i nie chcę tym razem robić wielkiej grupy myślę tak 3-4 os. ale pogadać można bo jeszcze wszystko do ustalenia.

Pozdrawiam

Turystyka - Społeczeństwo - Polityka - Gospodarka
29.04.2017 - 11:44 Transport z Kutaisi AirPort do Mestia
KOMENTARZ:
Re: Transport z Kutaisi AirPort do Mestia

Jeśli się nie mylę to jest tylko jedna marszrutka bezpośrednio z Mestii dziennie i nie jestem pewny czy dojeżdża na lotnisko czy tylko do miasta, a jeśli nawet to raczej nie opłaca się kwitnąć pół dnia i nocy na lotnisku. Byliśmy dużą ekipą więc w naszym wypadku opłacało się wziąć taksówkę.. pod lotniskiem będzie czekało pełno kierowców, jednak jeśli jedziesz sam lub w 2 os. to można próbować się podpiąć się do jakiejś ekipy na miejscu (cena taksowki do Mestii to okolo 110-120E). Druga opcja to dostać się z lotniska do Kutaisi (miasta)- koszt przejazdu to chyba 5 Gel i tam szukać (a jeszcze lepiej by było dostać się do Zugdidi - stamtąd powinno jechać więcej marszrutek).

Turystyka, wyprawy i podróże...
30.04.2017 - 22:13 Transport z Kutaisi AirPort do Mestia
KOMENTARZ:
Re: Transport z Kutaisi AirPort do Mestia

Kierowcy jeżdżą w nocy (zwłaszcza latem nie będzie z tym problemu) ale są to taksówki, więc problem jest tylko wtedy jak chcemy tanio się przemieścić (czyt.marszrutka). Jeśli uda Ci się wieczorem załapać na jakiś transport do Zugdidi to rankiem powinieneś marszrutkę do Mestii ogarnąć.

Turystyka, wyprawy i podróże...
01.05.2017 - 15:52 Dojazd Kutaisi Mestia Uszguli
KOMENTARZ:
Re: Dojazd Kutaisi Mestia Uszguli

Marszrutek nie ma. Są taksówki - bez problemu jakąś ogarniesz w Mestii - można łapać kierowcę na ulicy lub skorzystać z office (są już na glownym placu - jakieś dwa 'biura' ogarniające transport + informacja obok knajpy Layla. Ceny niestety nieporównywalne do marszrutek więc najlepiej załapać się z grupą tak żeby auto było zapełnione. Możesz też popytać ludzi w mieście, w sezonie wiosenno letnim może ktoś będzie jechał prywatnie i się załapiesz taniej. Jeśli chodzi o powrót to jak pojedziecie taksówką umawiacie się z kierowcą i następnego dnia po was przyjeżdża.

Zaproszenia i ogłoszenia