Zakładki podstawowe

m4ciekk

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
27.09.2016 - 21:49 Plan podróży (11-18.10)
KOMENTARZ:
Re: Plan podróży (11-18.10)

@emski
Dzięki za odpowiedź.

Lot z Mestii do Tbilisi nie zarezerowałem bo nie było już miejsc, więc jeden dzień zmarnowałbym na same dojazdy.

Trekking pod lodowiec Chalaadi odpuszczam. Czytałem opinie o nudnym szlaku prowadzącym wzdłuż drogi. Widziałem timelapse'a na yt i to tylko mnie utwierdziło w przekonaniu, że są ciekawsze trasy.

Zmieniam trochę koncepcję i z Kutaisi chciałbym pojechać do Becho/Mazerii zamiast do Mestii. Następnego dnia zrobić trasę pod lodowiec Ushba, a kolejnego pójść przez przejście Guli, zahaczając o jeziora Koruldi do Mestii. Następnie albo wracać z Mestii do Tbilisi albo podjechać do Ushguli na jeden dzień i tam zrobić jakiś hike.

Nie jestem niewiadomo jakim piechurem, stąd trasy jednodniowe z przerwą w środku dla regeneracji. Poza tym nie mam śpiworu/namiotu, więc trasy dłuższe automatycznie odpadają.

Kazbegi wolałbym nie odpuszczać, bo kościół św. Trójcy jest jednym z powodów dla których chciałem wybrać się do Gruzji. Niemniej będę elastaczny i jeśli będzie trzeba to zostanę w Swanetii jak najdłużej.

Mam pytanie. Robiłeś może trasę z Mazerii do Mestii lub w drugą stroną z jeziorami Koruldi włącznie? Różne źródła podają różne odległości i czas przejścia.

Planowanie podróży do Gruzji