Zakładki podstawowe

q-ba

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
20.06.2015 - 11:16 Marszrutki z Kazbegi do Tbilisi i z Tbilisi do Kutaisi
KOMENTARZ:
Re: Marszrutki z Kazbegi do Tbilisi i z Tbilisi do Kutaisi

Wielkie dzięki,

jeżeli mogę jeszcze zadać kilka głupich może pytań w kwestii transportu, ale wybieram się pierwszy raz i nie chciałbym dać jakiejś plamy:

- ile może kosztować przejazd TB-Stepancminde, i TB-KUT? Czy ceny są ustalone, czy się negocjuje?
- czy w marszrutkach wydają jakieś bilety, czy płaci się po prostu kierowcy...:)?
- ile kosztuje transfer z lotniska w KUT do miasta (marszrutka czy taxi?) - ile trzeba zapłacić w EUR, bo podobno GEL warto wymienić dopiero w mieście...

Pozdrawiam

q-ba

Transport w Gruzji
20.06.2015 - 13:48 Marszrutki z Kazbegi do Tbilisi i z Tbilisi do Kutaisi
KOMENTARZ:
Re: Marszrutki z Kazbegi do Tbilisi i z Tbilisi do Kutaisi

Dzięki wielkie jeszcze raz:D

Transport w Gruzji
24.08.2015 - 14:15 nocleg w Tbilisi
KOMENTARZ:
Re: nocleg w Tbilisi

Spaliśmy 2 noce w FOX-Hostelu w Tblisi przy ul. Grybojedowa - 5 minut piechotą od stacji metra Rustaveli. Grybojedova to ulica równoległa do głównej Rustaveli, więc jest to świetna lokalizacja. Na tejże uliczce jest kilka knajpek w tym jedna z gruzińską kuchnią, są sklepiki czynne do północy, gdzie można kupić podstawowe artykuły, napoje i owoce, jest też prywatna piekarnia z gruzińksim chlebem. A przy tym swojski klimat starego Tbilisi tak różny od hałaśliwej i "zachodniej" ulicy Rustaveli.
Sam hostel mieści się w mieszkaniu w starej kamienicy - młoda obsługa mówi po angielsku i rosyjsku, Wystrój - mocno klimatyczny, stare meble, vinyle made in Miełodia na ścianach, duży wspólny salon połączony z kuchnią /kawa, herbata za darmo/. Dobytku pilnuje nie kto inny tylko tytułowy FOXterier właścicieli, w wolnych chwilach obgryzający tapety..:) Miła, nieskrępowana atmosfera, ktoś gra na banjo, ktoś śpi na kanapie czekając na swój pokój... Jedyny minus: klima tylko w salonie, w pokoju - my mieliśmy dwójkę - upał, którego nie pokonuje wentylator, a okna wychodzą na uczęszczane przejście między domami. Mimo to miejscówka warta polecenia, cena: 60 GEL przy rezerwacji przez booking.com.
Pozdrawiam wszystkich!
Adres:Griboedov Street 30,Tbilisi, 0108, Gruzja
Telefon:+995595155711

Noclegi w Gruzji
24.08.2015 - 14:25 Nocleg w Kazbegi (Sepantsminda)
KOMENTARZ:
Re: Nocleg w Kazbegi (Sepantsminda)

Polecam Anano Guest House - ul. Vazha Pshavela 7 w Stepancmindzie - zdecydowanie nejlepszy widok na szczyt Kazbeg z kościołem Cminda Sameba!!! Uliczka równoległa do główej, kwatera oddalona o 5 minut marszu od przystanku marszrutek, ale mimo to gospodarz może na życzenie wyjechać po lub odwieźć bagaże. Wozi także po okolicy. Kurs terenówką do Cminda Sameba kosztuje 50 GEL. Pokoje czyste, zadbane, tylko trzeba samemu oblec pościel, ale widać taki obyczaj lokalny. My nie mieliśmy z tym problemu...
Wieczór na tarasie przy winie z widokiem na Kazbeg i Cminda Sameba - niezapomniany!!! A rano - burza z piorunami walącymi w Kazbeg....
Rano śniadanie za dopłatą 10 GEL - warto, bo bardzo obfite i urozmaicone. Cena za pokój 2 osobowy: 60 GEL.
Pozdrawiam wszystkich!

Noclegi w Gruzji
24.08.2015 - 14:31 Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
KOMENTARZ:
Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Jechaliśmy z Tbilisi/Didube do Kazbegi za 15 GEL od osoby - osobowym mercedesem z kierowcą, który zatrzymywał się na żądanie i sam proponował najciekawsze widokowo miejsca. Można też w tej cenie załapać się na zatłoczoną marszrutkę dla turystów /zwykłe są po 10 GEL i nie stają po drodze/lub "minibus", czyli VAN na 6 osób. Tu trzeba uważać na auta z Japonii z kierownicą po prawej stronie, bo "Gruzińska Droga Wojenna" i tak dostarcza atrakcji, a wyprzedzanie takim autem (jak to W Gruzji - na zakręcie pod górę i na ciągłej linii) może przyprawić podróżnych o zawał serca... :shock:
Pozdrawiam wszystkich!

Turystyka, wyprawy i podróże...
24.08.2015 - 14:52 Marshrutka Tbilisi - Stepancminda
KOMENTARZ:
Re: Marshrutka Tbilisi - Stepancminda

Pierwsze marszrutki czekają na pasażerów od 8.30, odjazd w miarę zapełnienia - ok. 9.00. Można łapać VAN-a czyli po gruzińsku "minibusa" - cena 15 GEL od osoby. VANy jeżdżą do Władykałkazu, ale przez Stepancmindę.

Transport w Gruzji