Zakładki podstawowe

dalu

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
08.07.2016 - 14:51 Svanetia trekking w sierpniu
KOMENTARZ:
Re: Svanetia trekking w sierpniu

witaj,

bedziemy w Gruzji w ostatnim tygodniu sierpnia i pierwszym wrzesnia, wlasnie nastawiamy sie na trekking w Swanetii, osoby rocznikowo 70-79, bylismy w tym kraju, jezyk z racji wieku tez z grubsza znamy :D jakbys planowal jeszcze wyjazd- daj znac.

Turystyka, wyprawy i podróże...
11.07.2016 - 12:34 Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
KOMENTARZ:
Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Będziemy kilka dni na przełomie sierpnia i września w Swanetii (w Mestii), jedną z tras chcemy przejść z Mazerii poprzez GuliPass do Mestii, jak długo taka trasa może nam zająć? zakładam że wcześnie rano zabierzemy się z dowolnym busem jadącym z Mestii i wysiądziemy koło Mazerii.

druga trasa o której nie mam zbyt dużo informacji prowadzi z Mestii poprzez kolejke linowa Hatsvalii i dalej do Tsvirmii i poprzez Ughviri pass powrot do Mestii...tutaj nie ma zielonego pojęcia czy da rade przejść "za dnia", czytałem o możliwości wynajęcia samochodu, który może zawieźć pod kolejkę linową, ale wolałbym przejść trasę sam. Może ktoś coś podpowie, jak długo z buta, jaki może być koszt samochodu. z góry dzięki.

Turystyka, wyprawy i podróże...
12.07.2016 - 11:22 Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
KOMENTARZ:
Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Piderjan-> dzięki za info, woziłem autostrzykawke z adrenaliną i nie było problemu, ale np. ostatnio na granicy Oman-UAE - celnik zrobił robił aferę o zwykłą rutinoskorbinę :D

Turystyka, wyprawy i podróże...
12.07.2016 - 14:46 Mestia - 1 dzień w Uszguli (~3/4 września) - kto dołączy?
KOMENTARZ:
Re: Mestia - 1 dzień w Uszguli (~3/4 września) - kto dołączy

witam,

jestem wstepnie zainteresowany, chcialem tylko zapytac czy termin 3/4 jest sztywny, bo nasz plan zaklada ze 4.09 pojawimy sie w Mestii, wiec na pewno nie damy rady tego samego dnia. Jest nas 4 osoby, wiec bez problemu mozemy wziac Mitsubishi Delica na 6 osob, ofert w centrum przy "parku" jest ponoc sporo.

Turystyka, wyprawy i podróże...
13.07.2016 - 11:01 Mestia - 1 dzień w Uszguli (~3/4 września) - kto dołączy?
KOMENTARZ:
Re: Mestia - 1 dzień w Uszguli (~3/4 września) - kto dołączy

ok, w takim razie szerokosci i przeczepnosci ;-) pzdr.

Turystyka, wyprawy i podróże...
22.07.2016 - 10:13 Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
KOMENTARZ:
Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Quote:
Śr lip 20, 2016 3:31 pm[/url]"][
Quote:
i]Będziemy kilka dni na przełomie sierpnia i września w Swanetii (w Mestii), jedną z tras chcemy przejść z Mazerii poprzez GuliPass do Mestii, jak długo taka trasa może nam zająć? zakładam że wcześnie rano zabierzemy się z dowolnym busem jadącym z Mestii i wysiądziemy koło Mazerii.

Trasa z Mazeri do Mestii przez przełęcz Guli to całodniowa wędrówka, 10-12 h marszu. Niektórzy rozkładają ją na dwa dni z biwakiem w rejonie przełęczy lub na płaskowyżu Koruldi. Raczej nie należy zaczynać tej wycieczki z Mestii, bo dojazd do Becho i samo dojście drogą do Mazeri zajmuje 2-3 h. Lepiej dojechać poprzedniego dnia do Mazeri, spędzić tu noc (liczne guesthouse'y, super widoki, spokojniej i przyjemniej niż w Mestii), tak żeby rano móc zacząć od razu od podejścia na przełęcz.

dzięki za informacje, w takim razie teraz plan zakłada zorganizowanie transportu do Mazerii :) wyjazd kolo 6 rano i trekking tym szlakiem do Mestii...orientujesz się może jaki może być koszt dojazdu? początkowo chciałem podjechać obojętnie jaką marszrutką i dojść do Mazerii, ale może się wówczas okazać że zabraknie czasu aby przejść cały szlak na raz.

Turystyka, wyprawy i podróże...