Zakładki podstawowe

ahannke

Data publikacji Temat | komentarz Komentarz W dziale
12.10.2015 - 11:25 Który przewodnik i mapa Gruzji?
KOMENTARZ:
Re: Który przewodnik i mapa Gruzji?

Cześć, mam do sprzedania przewodnik Bezdroży "Gruzja, Armenia oraz Azerbejdżan" - może się komuś przyda: http://allegro.pl/show_item.php?item=5724599103
Pozdrawiam

Turystyka, wyprawy i podróże...
18.08.2019 - 16:50 OPTYMALNY TRANSPORT Z TBILISI DO SWANETII
KOMENTARZ:
Re: OPTYMALNY TRANSPORT Z TBILISI DO SWANETII

W przewodniku Lonely Planet z 2016 r. jest info, że jest jedna marszrutka z Tbilisi do Mestii z Sadguris Moedani i z Navtlughi, obie o 7:00 za 30 GEL. Czy ktoś mógłby potwierdzić tę informację?

Poza tym jest samolot, który lata codziennie oprócz niedziel z lotniska Natakhtari pod Tbilisi do Mestii, bilety można kupić na vanillasky.ge, ale trzeba je kupować ze sporym wyprzedzeiniem, bo szybko się rozchodzą. To wydaje się najlepszą opcją na dotarcie z Tbilisi do Mestii (marszrutka wg LP jedzie 9h...), ale też ponoć jest mocno uzależniona od warunków pogodowych, więc może się zdarzyć, że lot, na który mamy bilet, się nie odbędzie... Mam bilet na ten samolot w przeciwnym kierunku, czyli z Mestii do Natakhtari na 4 września 2019, dam znać, czy i jak się udało ;)

Turystyka, wyprawy i podróże...
18.08.2019 - 19:04 Kutaisi przylot popołudniu - do Mesti tego samego dnia?
KOMENTARZ:
Re: Kutaisi przylot popołudniu - do Mesti tego samego dnia?

Polecam, tak jak wyżej radził rzdrozny, zaraz po wylądowaniu na lotnisku (albo nawet jeszcze w samolocie) popytać ludzi, czy ktoś nie jedzie do Mestii. Nawet jeśli nie mają umówionego transportu, można na szybko zorganizować grupę kilku osób i wziąć "taksówkę" prosto z lotniska. Ja tak już zrobiłam 2 razy - raz do Kazbegi, a raz do Mestii, za każdm razem w kilka minut udało się na lotnisku zebrać grupę jadącą w tym samym kierunku i dostać się bezpośrednio na miejsce w kilka godzin. Do Kazbegi wyniosło nas to 50 lari na osobę (5 osób), a do Mestii 40 albo 30, nie pamiętam dokładnie (6 osób). To było 3 i 2 lata temu, dzisiaj mogą chcieć trochę więcej za przejazd, tak czy siak warto się trochę potargować. Pozdrawiam i udanego wyjazdu!

Transport w Gruzji
05.09.2019 - 20:17 OPTYMALNY TRANSPORT Z TBILISI DO SWANETII
KOMENTARZ:
Re: OPTYMALNY TRANSPORT Z TBILISI DO SWANETII

Udało się! :) lot odbył się zgodnie z planem, była piękna pogoda i super widoki

Turystyka, wyprawy i podróże...
05.09.2019 - 20:24 OPTYMALNY TRANSPORT Z TBILISI DO SWANETII
KOMENTARZ:
Re: OPTYMALNY TRANSPORT Z TBILISI DO SWANETII

Wczoraj leciałam vanillasky z Mestii do Natakhtari, lot odbył się zgodnie z planem i jeżeli tylko macie możliwość zakupu biletu na to połączenie, to gorąco polecam. Dzień wcześniej warto zadzwonić do vanillasky i zapytać, czy wg aktualnych prognoz pogody lot się odbędzie czy nie. Mój chłopak jechał marszrutką (bo na samolot nie było już biletów) - 9h, 35 gel - i była to raczej droga przez mękę. 

Turystyka, wyprawy i podróże...